Menu
RSS
Prawnicy w akcji

Prawnicy w akcji

  • Mateusz

Prawnicy w akcji

Do Urzędu Miejskiego w Opocznie wpłynęło wezwanie burmistrza „do niezwłocznego usunięcia naruszenia prawa poprzez uchylenie zarządzenia burmistrza nr 57/2017 z 16 marca 2017, w sprawie odwołania Zdzisława Miękusa z funkcji dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Opocznie".

W piśmie prawnicy Zdzisława Miękusa podnoszą naruszenie prawa materialnego, poprzez niewłaściwe zastosowanie przepisów o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej, polegające na niewskazaniu w treści zarządzenia jakie przepisy prawa zostały naruszone, co z kolei prowadzi do naruszenia art.7 Konstytucji. Jest to o tyle ważne, że wspomniana ustawa o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej przytacza zamknięty katalog przyczyn uzasadniających odwołanie dyrektora powołanego na czas określony.

Ponadto prawnicy zarzucają naruszenie art.7, art.8 art.77 § 1 i art.80 Kodeksu Postępowania Administracyjnego poprzez wydanie zarządzenia bez przeprowadzenia jakiegokolwiek postępowania dowodowego, co doprowadziło do wydania zarządzenia o wypowiedzenie kontraktu w sposób całkowicie dowolny. Organ administracji nie przeprowadził postępowania dowodowego w sprawie, do czego był zobowiązany. Nie można zatem uznać, że zaskarżone zarządzenie burmistrza o odwołaniu dyrektora MDK jest prawidłowe, skoro organ nie pokusił się o dokonanie jakichkolwiek ustaleń stanu faktycznego.

Burmistrz ma teraz ustawowy czas na ustosunkowanie się do złożonego w Urzędzie wezwania.

Jak pokazują podobne przykłady z całej Polski, w przypadku braku uchylenia zaskarżonego zarządzenia burmistrza Opoczna odwołującego Zdzisława Miękusa z funkcji dyrektora MDK zostanie ono przekazane do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego i do służb wojewody, które najprawdopodobniej uchylą zarządzenie.

Tymczasem z tego co nieoficjalnie dowiedzieliśmy się swoje procedury w powyższej sprawie rozpoczął także Sąd Pracy.

Przed sądami, zarówno administracyjnym jak i sądem pracy, wizerunkowo nie będzie dobrze wyglądało, że w przeciągu niespełna 2 lat jest to już drugi, po Monice Matusiewicz, dyrektor opoczyńskiego Miejskiego Domu Kultury, zwolniony przez Rafała Kądzielę.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

+86 # RE: Prawnicy w akcjiXyz 2017-04-19 10:41
Coś mi się wydaje że Kądziela popłynie na sprawie Miękusa. I znow mocodawcy calej afery skryci w drugim rzędzie wyjdą bez szwanku a Rafalek zbierze cięgi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+62 # RE: Prawnicy w akcjiObserwatorka 2017-04-20 21:57
Cytuję Xyz:
Coś mi się wydaje że Kądziela popłynie na sprawie Miękusa. I znow mocodawcy calej afery skryci w drugim rzędzie wyjdą bez szwanku a Rafalek zbierze cięgi.

Niestety może tak być... mistrz drugiego planu będzie się tylko usmiechać... a wiadro pomyj wyleje się na burmistrza:(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+84 # RE: Prawnicy w akcjiOlo 2017-04-19 14:23
Tak trzymać. Zdzichu nie daj się! Pokaż ze nie wolno pomiatać ludżmi dla swoje płytkiego widzi mi się. A na burmistrzu zawiodlem się.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-15 # :)jontek 2017-04-20 23:42
Aha. Bo Pan Miękus nigdy nie pomiatał ludźmi... Popytaj jego byłych pracowników ze starostwa i gminy. Swoją drogą to co was tak to wszystko rusza? Oni nie zbiednieją a wy się na pewno nie wzbogacicie. Ot kolejna odsłona opoczyńskiej telenoweli, kabaretu czy dramatu. Co kto woli.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+70 # RE: :)myślący 2017-04-21 07:48
Ale my za to zapłacimy. Gmina zapłaci odszkodowanie z naszych pieniędzy, z naszych podatków.

W podobny sposób odwołano Monikę Matusiewicz. Wojewoda unieważnił zarządzenie, b. dyrektor wygrała dwie sprawy.

Tu innego finału nie będzie!

Kto za to zapłaci? Z czyich pieniędzy wypłacone będą odszkodowania? Kto zapłaci za koszty procesowe i prawników?
Burmistrz ze swoich wyłoży? Nie, my za to zapłacimy!
Tak się marnotrawi pieniądze publiczne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+70 # Świnto prowdajontek 2017-04-22 00:08
Tyle, że to wy wybraliście Kądziele, bo ja byłem przeciw. Więc wy płacicie za swoją głupotę, a ja muszę płacić za waszą. I kto mi za to zwróci? :P
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+42 # RE: Świnto prowdazły 2017-04-22 12:06
Odpowiadając na twoje pytanie, może skuszę się zapłacić za ciebie, jeśli podasz swoje dane i odpowiesz na moje pytanie - w jaki sposób sprzeciwiłeś się w wyborach na Kądzielę? Przypomnę, że było trzech kandydatów: jeden skompromitowany choć niektórzy twierdzą, że mądry i na poziomie (gdyby rzeczywiście taki był nie przegrałby, bo mądry nie daje sobą sterować); druga, to nie wiadomo kto, choć też coś miała za kołnierzem; trzeci Kądziela, który pewnie sterowany jako jedyny od niepamiętnych czasów zaczął podnosić głos przeciw władzy czytaj afera w Jedynce.
Kogo ludzie mieli wybrać, bo ja wybierałem Kądzielę właśnie przeciw dwojgu pozostałym? Ja po prawej mam wyniki sądy na kolejne wybory - widzisz kogoś nowego, zdolnego, kto już zrobił coś dla wszystkich? Sami starzy wyjadacze, którzy pewnie nie umieją nic innego robić tylko zarabiać na państwowym.
Nie obrażaj ludzi sformułowaniem typu "ja nie głosowałem na niego" Ponosisz taką samą odpowiedzialnoś ć jak inni.
Jeśli masz wiedzę o tym jak w gminie czy powiecie traktuje się ludzi, dlaczego głośno się temu nie sprzeciwiałeś?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+41 # Jaki "mądry" wywódjontek 2017-04-23 20:46
Sprzeciwiałem się i z nie jednym się dobrze kłóciłem. Ale większość była równie mądra co Ty i wielu gotowych było mi gardło przegryźć. Dalej nie ponoszę za waszą głupotę odpowiedzialnoś ci, podobnie jak nie ponoszę odpowiedzialnoś ci za to że sąsiad czy sąsiadka puszcza się na boku. A co do głosowania to zabazgrałem kartę, bo faktycznie żaden z tych "panów" się nie nadawał na burmistrza. Z jednym tylko się zgodzę, że w Opocznie nie ma na kogo głosować, bo wszyscy siedzą u kogoś w kieszeni. U kogo przed wyborami siedział Kądziela to chyba wiesz? Chyba że jesteś ślepy i mało mądry jak większość naiwnych frajerów łapiących się na ładne gadki. Bo u kogo teraz w kieszeni siedzi burmistrz to chyba już nawet durnie się zorientowały.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-32 # Cicho szaHaha 2017-04-25 00:09
Jak zabazgrales kartę do głosowania to teraz siedz cicho. Sam oddałes głos który się nie liczył, a obrażać innych ludzi umiesz. Szacun.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+24 # zdziwionyjontek 2017-05-02 23:32
Jakbym nie poszedł to byś teraz płakał, ze nie byłem to nie powinienem się odzywać. Głosując spełniłem "obowiązek" a bazgrając pokazałem gdzie mam kandydatów. A o co z tym szacunem chodzi, bo wpierw każesz mi siedzieć cicho i masz pretensje o obrażanie, a potem szacun? Asekurujesz się?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-14 # mądry, mądrzejszy, najmądrzejszyzły 2017-05-01 14:32
Oj coś mi się wydaje, że jesteś jedyny nieomylny - zupełnie jak ci na których nie głosujesz. Tak zrobiono ze mnie frajera i już się kiedyś do tego przyznałem w innym wątku.
Jeśli chcesz odpowiadać komukolwiek to nie stosuj sarkazmu, bo odpowiadam tak samo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+26 # prawie racjajontek 2017-05-02 23:23
Jak znam człowieka osobiście i widzę, jak ludzie są głupi łapiąc się na jego gadkę i pokładając w nim niczym nie uzasadnione nadzieje to faktycznie w takich przypadkach czuję się nieomylny. A sarkazmem zawsze reaguję na ślepotę, bo trzeba patrzeć co ludzie robią a nie słuchać ładnych obietnic. Wybraliście "pana ściemę" to teraz macie. Pocieszające, ze chociaż jeden miał odwagę przyznać się, że pozwolił zrobić się na szaro.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+57 # RE: :)Olo 2017-04-21 19:34
To zapytaj się pracowników domu kultury czemu prawie wszyscy podpisali się pod petycją za Miękusem skoro tak pomiata ludźmi. Nie podpisal się tylko "szwagier" pana burmistrza ktory udaje ze pracuje w mdk a w tym czasie odwala fuchę prezesa w CISie. To tez cos znaczy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-28 # Czytaj ze zrozumieniemjontek 2017-04-22 00:10
Pisałem o jego pracownikach z gminy i starostwa a nie MDKu. Taki dobry człowiek...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-23 # RE: Czytaj ze zrozumieniemIza 2017-04-22 08:02
Pierwsze słyszę że yen pan miał w urzędzie jakichś ludzi pod sobą. Jontek zmień leki.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-11 # Walnij się w głókęjontek 2017-04-23 20:34
A w starostwie jak był dyrektorem wydziału promocji i funduszy unijnych to nie miał ludzi pod sobą? Puknij się w główkę panienko niedoinformowan a.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+67 # to dobre...szwagier 2017-04-22 03:57
Trafia wsamo sedno sprawy. Dziwi mnie dlaczego ludzie o takich podstawowych rzeczach nie wiedzą. Przecież widza to wszyscy, ale prawdopodobnie wszyscy dali sie zastraszyć i siedza cicho...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+85 # PRAWNICY W AKCJITUTEJSZY 2017-04-19 18:33
CZY, sprawca tego zamieszania ma aktualne badania lekarskie ? Jesli nie to niech powie jakie proszki lyka ,lub co pije
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+85 # RE: Prawnicy w akcjipięknie 2017-04-20 11:32
Panie Kądziela. A może trza zmienić współpracownikó w w Urzędzie a nie dyrektorów lub kierowników dobrze działających jednostek!!!!?? ??!!! Jedno zarządzenie i naruszenie (złamanie) aż 5 artykułów przepisów prawa? BRAWO!!! Sami specjaliści w UM ...ale co się dziwić, rotacja jak na karuzeli. Sam burmistrz miał już 5 asystentów...kt o następny? pływalnia? biblioteka? zgm? a mżze autobusy mpk?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+79 # RE: Prawnicy w akcjisara orenstein 2017-04-21 16:54
Jeżeli doda się pensję tych pięciu asystentów, to tak naprawdę za tego burmistrza Opoczno płaci co miesiąc frycowe w wysokości 20.000zł(jego pensja plus każdoczesnego asystenta.dorad cy,pijarowca itp....)Fajnie nas wszystkich ogrywa, a sukcesów jak nie było tak nie ma i co najgorsze- nie będzie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+38 # sami fachowcyw UM sami swoi? 2017-04-23 17:43
Cytuję pięknie:
Panie Kądziela. A może trza zmienić współpracowników w Urzędzie a nie dyrektorów lub kierowników dobrze działających jednostek!!!!????!!! Jedno zarządzenie i naruszenie (złamanie) aż 5 artykułów przepisów prawa? BRAWO!!! Sami specjaliści w UM ...ale co się dziwić, rotacja jak na karuzeli. Sam burmistrz miał już 5 asystentów...kto następny? pływalnia? biblioteka? zgm? a mżze autobusy mpk?

Proszę Opocznian, wpiszcie w GOOGLE-" Wymarzona praca w samorządzie- gazeta Prawna", a pojawi się Wam tytuł artykułu w którym jest mowa o opoczyńskim samorządzie- miedzy innymi. Wynika z niego,ze jesteśmy w czołówce Polski w zakresie urzędników z najwyższymi stopniami urzędniczymi. Jakie są efekty pracy tych FACHOWCÓW, widzimy co jakiś czas...np na tym portalu. Pan Macierzyński STWIERDZIŁ- "ŻE WSZYSCY JUŻ AWANSOWALI", pytam za co dostali te awanse ci specjaliści, proszę odpowiedzieć Panie były wiceburmistrzu Macierzyński.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+88 # RE: Prawnicy w akcjizły 2017-04-20 15:56
Niestety "władza" przesiąknięta jest jakimś dziwnym przekonaniem, że samorząd to "ich" firma, w której panują zasady - zwalniam i przyjmuję kogo, kiedy i gdzie chcę. Komuś sodówa uderzyła do głowy. Robią pod swoje kariery zarówno w gminie jak i powiecie. Pytanie - dlaczego wyborcy ciągle nabierają się na tych: Kądzielów, Wieruszewskich, Ksytów, Kopaniów, Rogów itpodobnych? Cóż oni takiego zrobili byśmy faktycznie się rozwijali?
Tu są takie pieniądze, które wydawane są często na niepotrzebne rzeczy, nie mówiąc już o możliwościach oszczędności. Ale jak się zaoszczędzi /a może być taniej/, to nie zarobi "ten" co musi.
Co do b. dyrektora, to niech przypomni sobie na czym wypłynął, jak wyglądał "konkurs". Rozumiem żal, ale jak się wejdzie na szczyt, to wyżej się nie da - można tylko spaść. Nie pochwalam decyzji gburmistrza, ale b. dyrektora też mi nie żal.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-63 # RE: Prawnicy w akcjiPaweł 2017-04-20 16:06
Sam powołał to i sam odwołał, no może tylko tyle, że argumentacja idiotyczna
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+76 # ehhogr 2017-04-21 10:23
Pomijając sympatie lub antypatie do burmistrza czy dyrektora MDK to fakty są takie, że pod tą kompromitującą - jak widać -
decyzją podpisał się burmistrz i powinien za to odpowiedzieć. Skoro nie potrafi postawić się swoim mocodawcom to tylko żal człowieka... A obserwując ten cyrk na lokalnej scenie politycznej tylko żal, że w wyborach nigdy nie ma na prawdę wartościowego kandydata...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-43 # wyboryMietek 2017-04-22 13:34
to wystartuj w wyborach, kto ci broni? chyba że też mało wartościowy... a prawda jest taka że nigdy nie będzie dobrego kandydata bo każdy wyborca ma swoje zdanie i trudno każdemu dogodzić, jedni są zadowoleni z obecnie rządzących, inni nie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+32 # no nikt mi nie broniogr 2017-05-02 14:48
ale brzydzę się polityką i tym, co robi z ludźmi. A uwaga o wartościowym kandydacie podkreśla moje rozczarowanie obecnym burmistrzem, bo doskonale pamiętam jak wiele osób na niego liczyło, jakie nastroje panowały tuż po wyborach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+80 # Ile?Nino 2017-04-21 22:56
A mnie interesuje tylko jedno.ILE MIASTO ZA TO WSZYSTKO ZAPLACI I Z JAKIEJ PULI?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+59 # RE: Ile?zły 2017-04-22 12:10
Wiadomo z czyjej - z burmistrza czyli gminy, bo kto by to nie był traktuje kasę gminy jako swoją.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+71 # Lokalne rozgrywkiMichal 2017-04-26 11:17
Kiedy lokalne rozgrywki przestaną przysłaniać merytoryczne działania. Jak wreszcie po wielu latach pojawił się odpowiedni człowiek na stanowisku dyrektora MDK i zaczął wreszcie robić coś dla społeczności naszego miasta to zaczęło to nagle przeszkadzać naszym włodarzom. Zacznijcie nasi wybrańcy bardziej kierować się potrzebami swoich wyborców a mniej potrzebami własnymi i swoich ugrupowań.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+85 # RE: Prawnicy w akcjiOpocznianin30 2017-04-26 14:07
Akurat Miekus jest tylko malutkim trybikiem w tej maszynce o nazwie Opoczno która bawi się poseł. Kądziela chyba aż tak głupi nie jest i zrozumiał że raczej na reelekcje nie ma szans. Nie zrealizował nic ze swoich obietnic bo on nie rzadzi. Nie ma i nie będzie 600 miejsc pracy, renowacji ul. Biernackiego, muzeum płytki, kina w MDK, remontu stadionu itd. Kądziela dorabia tylko do nauczycielskiej emeryturki. Zarówno w UM jak i starostwie rzadza Telus Ziębowa Chomiczowa i Baranowski. Śliwka już po mału się do nich dołacza bo zaczął się kolegować z Baranowskim i telusem. Jak ktoś tu napisał to co dzieje się w mieście to jest dramat. Pseudo dyrektorzy i kierownicy jak nowo wybrany kierownik ZUS. Przez 3 lata nie zrobiono w mieście nic, bo drogi to "psi obowiązek rzadzacych". tym bardziej nic nie zrobiono w gminie. Ludzie na wsiach przeklinają Kądziele. Niestety nawet gdyby przyszedł tu Wojciechowski ze Sławna to potrzeba czasu na naprawę tego bagna. Zaraz pewnie Telus znowu zaczął by kopac dołki jak robił to przy Wieruszewskim. Wtedy miasto było w ruinie,trzeba było sprowadzać TV Trwam a teraz jest mlekiem i miodem płynące tak że nie potrzeba blokow mieszkalnych zakładów pracy inwestorów tylko największą inwestycją będzie Skatepark:(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+43 # kibicAigel 2017-05-05 18:43
Spokojnie. Jeśli Pan Wojciechowski zdecyduje się kandydować w Opocznie, posiłek Mu nie podskoczy. To już nie ta liga. Pan Wojciechowski to doświadczony samorządowiec i już ... polityk. Tego akurat o posiłku nie można powiedzieć. To amator. Wszyscy którzy mieli z nim styczność a już nie mają, i chwała Bigu, o tym wiedzą. Jego jako taka siła , polega na tym, że może coś wyżej załatwić na górze - fundusze unijne dla gminy- i dlatego burmistrz i NBS z nim trzymają. A o skuteczności poseła , niech świadczy fakt , że przez trzy kadencje poselskie, w kwestii bezrobocia w Opocznie , nie zrobił nic, kompletnie nic.Pracy, zwłaszcza dla młodych , jak nie było tak nie ma i nie będzie. Dlatego porównywanie go do Wójta Wojciechowskieg o jest co najmniej nieporozumienie m. Dlatego posiłek Panu Wojciechowskiem u może ewentualnie " Dzień dobry " powiedzieć. Spokojnie. Opocznianie wybiorą kogo trzeba! Na burmistrza, oczywiście!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+33 # RE: kibicNie nbs 2017-05-07 10:25
Burmistrzunio ponoc wypiął się na NBS, formacje z ktorej startował, która przygarnęła go przed wyborami jak bezdomnego psa bo ani Pis ani Ows go nie chciały. No to się teraz odpłaca. Czy takiemu można wierzyć? Karierowicz bez pomysłu, ktory tylko myśli że rządzi...gaktyc znie rządzi Ziębowa i Łuczkowski.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+34 # kibicAigel 2017-05-08 21:37
No i to jest piękne! Przecież Kądziela został burmistrzem, tylko dlatego , że Wieruszewskiego i jego kliki ludzie mieli już dość. Niestety po klice , przyszła denna ekipa-kapela, dyrygenta i sołtysa z Ostrowa, która jeszcze bardziej rozwala miasto i gminę. Efekty znamy- kolesiostwo, nepotyzm itd. Zobaczycie Państwo ciąg dalszy w czerwcu. Jest kilka konkursów na dyrektorów szkół, nie trudno się domyślić kto i gdzie wygra. W jednej z nich przy pomocy sołtysa, ma wygrać-podobno- mamusia szefa ARiMR! To dopiero! Zobaczymy! Biorąc to wszystko pod uwagę i to co nas czeka jeszcz przez ponad rok ze strony tych dyletantów, czas pomyśleć o Prawdziwym kandydacie. Niezależnym , nie związanym ani z posełem ani z Wieruszewskim. O kimś , kto nie kłania się pseodosamorządo wcom ani pseudofachowcow i od bezpłatnych porad prawnych. Czas pracuje na Naszą- Opocznian- korzyść. A Kądzieli, Telusowi , Chomiczowej, Koperze, Ziębowej- już dziękujemy, czas żeby zabrali się do uczciwej roboty. Hm, tylko, czy to możliwe? Ale, trzeba "dać" im szansę, bo jeśli nie potrafią Opocznu pomóc, to niech przynajmniej nie przeszkadzają.. .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+32 # RE: kibicObserwator 2017-05-09 08:23
Patrzac z boku to ten nbs i kosno troche pechowi w lansowali kondziele i kacprzaka a oni maja ich gdzies ale tak to jest z takimi ludzmi ktorzy skacza z kamienia na kamien
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+61 # RE: Prawnicy w akcjiwyklęty 2017-04-30 22:32
mam nadzieję że gdy władza sie zmieni to nastąpi weryfikacja tych wszystkich opoczyńskich zenonów misiewiczów. A najlepiej jakby zrobili jakies obiektywne sprawdziany ich wiedzy wtedy okazałoby się kto ile potrafi. Jak za komuny: kto jest w partii ten robi karierę. ZUS, KRUS, ARIMR, MOPS, PGK, Dom Kultury i pewnie jeszcze parę urzędów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+51 # kibicAigel 2017-05-05 10:48
Ale uwaga, jeśli posiłek wesprze burmistrza swoimi cudownymi poradami prawnymi, przy akompaniamencie Barbary Ch. i człowieka renesansu , szefa ARiMR Tomasza K. może być ciekawie. Swoją drogą , jak to możliwe, że burmistrz z jako takim doświadczeniem, dał się wkopać w taki kanał. Bezmyślność kosztuje.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Reklama

Przeczytaj również: