Menu
RSS
Ośrodek Pomocy Społecznej przemianowany. Będą zmiany organizacyjne.

Ośrodek Pomocy Społecznej przemianowany. Będą zmiany organizacyjne.

  • Mateusz

Ośrodek Pomocy Społecznej przemianowany. Będą zmiany organizacyjne.

28 grudnia 2016 roku radni Rady Miejskiej w Opocznie przyjęli nowy Statut Ośrodka Pomocy Społecznej w Opocznie. Poza nową nazwą jednostki (Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej), Statut wprowadza również zmiany organizacyjne. 
Zmiany w Statucie Ośrodka Pomocy Społecznej podyktowane były zastrzeżeniami służb prawnych Wojewody Łódzkiego do Statutu obowiązującego od 2008 roku.

W piśmie z 15 grudnia 2016 roku prawnicy Wojewody zwrócili uwagę na zapisy dotyczące powoływania i odwoływania zastępcy kierownika przez Burmistrza Opoczna. Zgodnie z art. 30 ust. 2 pkt 5 Ustawy o samorządzie gminnym, Burmistrz posiada prawo do zatrudniania i zwalniania kierowników podległych mu jednostek. Powoływanie i odwoływanie zastępców kierownika należy, zgodnie z prawem pracy, wyłącznie do kierownika instytucji.

Służby prawne Wojewody wytknęły również niezgodne z prawem kompetencje Burmistrza Opoczna do ustanawiania regulaminu organizacyjnego Ośrodka.

Rada Miejska w Opocznie została zobowiązana do wypowiedzenia się w sprawie zamiaru uchylenia błędnych zapisów uchwały w ciągu 14 dni od otrzymania ww pisma.

Kierownictwo Urzędu Miejskiego w Opocznie, bez konsultacji z kierownictwem i pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej w Opocznie podjęło jednak decyzję, aby przy okazji naprawienia błędnych zapisów zmienić nazwę jednostki oraz wprowadzić zmiany organizacyjne polegające na zmianie funkcji kierownika na dyrektora.

Przed sesją, na ręce Przewodniczącego Rady Miejskiej w Opocznie wpłynął inny projekt uchwały przygotowany przez kierownika OPS’u. Służby prawne Gminy uznały jednak projekt za bezprzedmiotowy.

Już na początku sesji, podczas przyjmowania porządku obrad głos zabrała Danuta Popińska, która zwróciła uwagę, że proponowany przez Urząd projekt uchwały wykracza poza zalecenia Wojewody oraz posiada wady prawne. Stwierdziła również, iż przygotowany przez kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej projekt, który zakłada wyłącznie korektę błędnych zapisów, został złożony na ręce Przewodniczącego, który posiada inicjatywę uchwałodawczą i mógłby ten projekt wnieść jako swój. Zaapelowała także do radnych, aby złożyli wniosek o wycofanie dotychczasowego projektu i zastąpienie go nowym, wprowadzającym wyłącznie wymagane korekty.

Mecenas Sławomir Ziębicki, podsumował to wystąpienie słowami: „(...)wystąpienie jest nie na miejscu, niepoważne i pozbawione jakichkolwiek podstaw praktycznych i prawnych. Nie ma takiej opcji, aby występować na ręce przewodniczącego z projektem uchwały. To się nie mieści w żadnej nomenklaturze. Ustawa o samorządzie gminnym w sposób jednoznaczny wskazuje kto i w jakim trybie przygotowuje projekt uchwały. (…) W mojej ocenie to wystąpienie jest pozbawione podstaw merytorycznych i nie mieści się w jakichkolwiek ramach współpracy.

Po tym, radny Andrzej Pacan wystąpił z wnioskiem formalnym o wycofanie i przeniesienie prac nad projektem na następną sesję. Poproszony o opinię mecenas Ziębicki stwierdził, że nie widzi żadnych podstaw merytorycznych do złożenia takiego wniosku. Wniosek odrzucono, zaś Przewodniczący Rady Miejskiej zamknął ten punkt i przeszedł do porządku obrad.

Podczas prac komisji resortowych, projekt przyjęto do wiadomości, zaś dwie z nich przygotowały wnioski. Zdaniem Komisji Oświaty nazwa Ośrodka Pomocy Społecznej powinna pozostać niezmieniona i zachowane stanowisko kierownika. Komisja Rolnictwa wypracowała natomiast wniosek o przyjęcie poprawek w zakresie wskazanym przez Wojewodę, natomiast pozostałe zmiany wprowadzić dopiero po odejściu na emeryturę obecnego kierownika placówki.

Ośrodek Pomocy Społecznej przemianowany. Będą zmiany organizacyjne.

Już w punkcie poświęconym Statutowi Ośrodka Pomocy Społecznej głos zabrała kierownik ośrodka, Jadwiga Oleksik:

Anna Zięba, odnosząc się do wypowiedzi Jadwigi Oleksik stwierdziła, że konsultacji w sprawie Statutu nie odbyły się ze względu na zbyt krótki czas oraz tym, iż zmiany wynikały wyłącznie z usterek prawnych.

Radna Jadwiga Figura zaproponowała przeniesienie wniosku na kolejną sesję. Zwróciła także uwagę na koszty związane ze zmianą nazwy.

Wypowiedź Burmistrza oraz dalszy ciąg dyskusji:

Na koniec dyskusji głos chciały zabrać, przybyłe na sesję, pracownice Ośrodka Pomocy Społecznej. Niestety nie dopuszczono ich do głosu, traktując je jako publiczność, nie osoby zainteresowane przyjmowanym projektem uchwały.

Nowy Statut przyjęto stosunkiem głosów: 12 za, 4 przeciwne i 3 wstrzymujące się.

Po przegłosowaniu uchwały pracownice Ośrodka Pomocy Społecznej wraz ze swoją szefową opuściły salę obrad.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

+69 # statut OPSwidz 2017-01-18 16:39
STATUT PRZEPCHNIĘTY,CZ EKAM NA KONKURS DYREKTORSKI 'NAPEWNO BĘDZIE ZGODNY Z LITERĄ PRAWA..........
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+34 # KonkursStasia 2017-02-28 10:34
No i gdzie ten konkurs zgodny z literą prawa? Dyrektor już jest.. gdzie te związki?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-227 # ParadoksDanuśka 2 2017-01-12 20:04
Przepisy, ale i przyzwoitość nakazuje, aby kierownik jakiejkolwiek jednostki organizacyjnej w dzisiejszych czasach XXI wieku miał wykształcenie wyższe. Uważnie wysłuchałam wypowiedzi z sesji i policzyłam, że " szefowa " OPS była całkiem młodym człowiekiem, kiedy " została " kierownikiem. I co ? i przez tyle lat nie chciało się zrobić nawet licencjatu? tak dla zwykłej przyzwoitości.. ... ale po co prawda ,po co ? Pracownicy przez te lata studiowali, dokształcali się na przeróżnych kursach .... a tu nic ....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+206 # RE: Ośrodek Pomocy Społecznej przemianowany. Będą zmiany organizacyjne.opocznianin30 2017-01-12 12:01
Prawda jest niestety smutna nasi radcy maja w d... zwykłych mieszkańców. I te komentarze obchodzą ich jak zeszłoroczny śnieg. wręcz działają na szkodę mieszkańców Telus już wiele razy pokazał jak oszukuje wyborców, Chomiczowej nigdy nie ma na dyżurze w starostwie,(wol i wybrać się do radnego Dąbrowskiego do Bielowic albo z kolegą telusem do sejmu czym chwali się na swoim profilu) podobnie z Kądzielą. Poprzedni burmistrz przyjmował cały dzień a obecny nie ma czasu by poświęcić 2 godz tygodniowo. Najlepszym przykładem jest sytuacja ze smogiem w naszym mieście z której jesteśmy znani w na całym świecie (zajmujemy 6 miejsce). Na początku Telus zablokował farmę wiatrową w okolicach Bukowca, potem jego koledzy doprowadzili że program KAWKA ominął Opoczno, a teraz "zdolny" burmistrz przestawił miernik zanieczyszczeń i zadowolony zaprasza do spacerów po starym mieście.
Po prostu gdyby Bareja żył miałyby co kręcić w naszym mieście
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+203 # A kiedy?Tadeusz Nowak 2017-01-11 17:13
A kiedy podziękują za współpracę Barbarze Bąk? Moim skromnym zdaniem przy zmianie władzy powinna odejść.
Nie liczę na jej honor, bo pewnie pobierając pensje 8 tys. złotych o honorze się zapomina!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-65 # Opoczno moim miastemNatanielka 2017-01-10 20:39
Nie podoba mi się to.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+216 # alibiNemo 2017-01-10 01:05
Pani B.Ch. nie będzie nigdzie i nikomu odpisywać. Buta, samouwielbienie , brak szacunku dla innych i ona naj... . Codziennie wypisuje takie brednie na swoim fejsie , można odnieść wrażenie, że jest najmądrzejsza, najpiękniejsza a rozumu i inteligencji ma ponad miarę. Dziś napisała, że czeka ją wielka " miłość" i " wygrana" ! No daj Boże, ale obnoszenie się z takimi " ach" i " och" to już przesada! Niedawno napisała, że czeka ją ślub.... No, no , szybko.... A te cytaty, o wszechmądrościa ch, obnoszenie się wiarą i Świętościami, przesada. A swoją drogą, czy ona niema nic do roboty, kiedy ms czas na te wpisy !? Jak zostanie szafową opieki, co wtedy? Ciekawe , czy pamięta spotkanie z Hubalczykami 30.04.15.? Jakoś tego na rejsie nie umieściła!? Po co! I pomyśleć , kto na nią głosował? Miejmy nadzieję, że to się " ne vrati" ! P.s I to jest działacz Prawa i Sprawiedliwości !? Wstyd! Pozdrawiam Opocznian. A ta dobra zmiana , przed nami! P.s II Jeśli pani B.Ch. taka dobra z informatyki, niech zmieni Kijowskiego w kodzie, jak znalazł!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+122 # Basia the bestshthws 2017-01-24 11:58
no bo Basia jest już prawie święta. Jest tak uświęcona przez "czarnych" że sama staje się wzorem dla siebie. a w zasadzie zawsze mówi to samo o miłości, o samouwielbieniu , o samowspaniałośc i...hipokrytka
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+187 # RE: alibiżałosne 2017-01-12 11:56
a propo
przeciętna nastolatka nie wierzy w wróżby... a szczególnie te
na fejsie... pozatym religia zabrania tego....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+207 # RE: Ośrodek Pomocy Społecznej przemianowany. Będą zmiany organizacyjne.bartek 2017-01-09 11:35
Najlepsze jest - to,że sprawa wciąż żyje - mowi się o tym, pojawił się artykuł także w lokalnej prasie, a pani Maria Chomicz - nic......, po cóż ma się wypowiadać - wszak anioł ...nie musi.......może jeszcze jest zakochany, to po co ma takimi sprawami .......ludzkimi .....sie zajmować....................................
mam nadal nadzieję, że w sytuacji kiedy my , zwykli ludzie będziemy mogli demokratycznie zadecydować.... ........będziem y tę sprawę pamiętali i zaszczepiali wśród bliskich - ze to nie jest odpowiednia osoba, że pod płaszczem anielskich skrzydeł kryje się dusza manipulatorki.. ..............
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-214 # ...Obserwatorka 2017-01-08 19:37
Czytając niektóre komentarze, odnoszę wrażenie,że albo macie Państwo kłopoty ze słuchaniem i czytaniem ze zrozumieniem, albo doskwierają wam inne kłopoty narury psychiczno- emocjonalnej. Z tego co mówił burmistrz jasno wynika,że zalezy mu na tym, by sytuację w OPS uzdrowić. Przez 16 lat rządów poprzedniej pożal się Boże władzy, opieka społeczna była tylko opieką z nazwy.. nikt nikogo za nic nie rozliczał, a stanowiska były obstawiane "swoimi" nie tylko w OPS, ale w kazdej innej placówce. O czym wszyscy myslący wiedzą. Czy były to osoby kompetentne.. W wiekszości niestety nie ! Czepiacie się Burmistrza za to,że w końcu wział po lupę nietylaky OPS? Przyzwyczaiły sie panie pracownice do lawirowania i udawania,że pracują. Może warto przypomniec sobie na czym polega praca pracownika socjalnego.. Zmiany bywaja bolesne ale jestem przekonana,że w konsekwencji wyjdą wszystkim na dobre. Ten burmistrz w koncu dba o to by nie wstydzić sie tego,że mieszkamy w Opocznie. Myslicie ze latwo jest kierowac instytucja, która przez 16 lat byla poza jakakolwiek kontrola spoleczna? Czy ktos przypomina sobie by poprzedni burmistrz informowal opinie publiczna o podejmowanych działaniach, planach? Wszystko dzialo sie w zaciszu gabinetu ! Malo tutaj obiektywnych wpisow. Mam wrazneie,ze wiekszosc komentarzy to ziejące jadem wpisy odsunietych od stolkow . Zal czytac takich komenatrzy . Burmistrz wygral w demokratycznych wyborach i prosze o tym nie zapominac..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+211 # RE: ...zły 2017-01-09 19:34
Czytając Twoją wypowiedź widzę, że nie starasz się nawet nikogo zrozumieć, tylko zarzucasz między wierszami chorobę psychiczną wszystkim, którzy nie myślą po Twojemu. Cała wypowiedz to próba wejścia burmistrzowi "wejściem zapasowym" - tak to widzę.
Otóż informuję Szanowną Panią, sam, osobiście głosowałem na Pana Kądzielę, jak i na panią Chomicz. Dlaczego podjąłem taką decyzję? Głosowałem na hasła tych państwa, tj. walkę z prywatą osób na najwyższych stanowiskach, przeciwko nepotyzmowi w samorządzie, rozwojowi gminy i powiatu. Co dostałem - wszyscy widzą.
Jeśli Pani idole zachowali by odrobinę szacunku do mieszkańców, już na początku powinni założyć, że nie będą się pchać na stanowiska, ani pchać na te stanowiska "swoich"
Pani Basi się zapomniała,. Czy to ujma na honorze tworzyć prawo w powiecie i pracować w sklepie?
Czy pan burmistrz nie wiedział, co działo się w OPSie przez dwa lata swojego urzędowania? Czy nie wiedział, że nie może mianować według prawa zastępcy kierownika OPS kto by nim nie był? Dlaczego pani Basia? Przecież mogła sobie spokojnie wejść na swoje podwórko do PCPRu Może i pani Chomicz radzi sobie ze sprawami socjalnymi, tego nie wiem, ale taki przeskok i zajmowanie stanowisk jest co najmniej nadużyciem.
Nie rozważamy co dzieje się w opiece, tylko, to kto wskakuje na stanowiska i za jakie zasługi. Jest wiele miejsc, gdzie trzeba "posprzątać". Tego się nie robi -dlaczego?
Ludzie są sfrustrowani ignorancją władz i tym, że się z nich robi kpiny. Bynajmniej ja mam takie odczucia, dlatego jestem "zły", bo zrobiono ze mnie głupka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+182 # demokracjademokracja 2017-01-09 17:00
najłatwiej zająć się kłamliwym krytykanctwem,S koro Burmistrz został wybrany w demokratycznych wyborach to niech przestrzega zasad demokracji.Obse rwatorka pożal się Boże,nie zdążyła zaobserwować co tak naprawdę zadziało się przez te 2 lata jak został zatrudniony i ilu popleczników zatrudnił sobie anioł,obserwato rko to ty ziejesz jadem w swoim komentarzu
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+198 # RE: ...bartek 2017-01-09 11:41
TAK. TU SĄ wpisy odsuniętych od stołów....Żarty sobie robisz......... ............... ............... ............... .!!!!!!!!!!!!!! !!!Połowa opocznian zainteresowana tą sprawą , jest odsunięta. Śmieszne!!!!!!! !!! Może i są odsunięci -ale od skrzydeł marii Chomicz, wszak nie wszyscy są aniołami- na zewnatrz i patrzą szeroko otwartymi oczami!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-160 # RE: Ośrodek Pomocy Społecznej przemianowany. Będą zmiany organizacyjne.o nie 2017-01-08 14:29
tak sobie czytam te wszystkie wpisy i mysle jak to łatwo jest zniszczyć człowieka, jego reputację, dobre imię i jak człowiek wobec tej anonimowej machiny jest bezbronny, Czy to tak trudno jest znaleźć tą osobę i powiedziec jej w twarz co się o niej myśli??? Opoczno to nie jest metropolia i łatwo znaleźć człowieka , którego tak poniewiera się w wirtualnym swiecie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+178 # odn bezdomnido roberta 2017-01-08 10:42
szkoda roberciku,ze nie masz w sobie odruchu ludzkiego i nie odpowiesz sobie na pytanie,co mogę zrobić dla drugiego człowieka,który znalazł się w potrzebie,co mogę uczynić jako katolik,na to pytanie trudno odpowiedzieć nawet samemu sobie,ale za to bardzo dobrze wiesz co powinni inni........szk oda słów dla ciebie i tobie podobnym
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+168 # RE: Ośrodek Pomocy Społecznej przemianowany. Będą zmiany organizacyjne.ola 2017-01-08 06:21
do Obserwator najlepiej to Burmistrzowi udaje się wycinka drzew z tego to najpewniej przejdzie do historii nikt nie jest w stanie mu dorównać
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+238 # Szanowny BurmistrzuGwiazda gaśnie 2017-01-07 14:01
i czas zrobić rachunek sumienia; kogo Pan skrzywdził , a kogo wywyższył. Nigdy nie uważałem Pana za samodzielny byt miejscowej polityki, stąd też bez większego zaskoczenia, ale też i bez satysfakcji, spoglądam na Pańskie gaśnięcie.Nigdy nie byłeś samodzielny, nie jesteś samodzielny i nie wziąłeś się sam z siebie. Obecnie znalazł się Pan w pozycji sprzątaczki, która musi jako tako pozamiatać tą swoją hudobę.
Mieszkańcom Opoczna nie potrzeba NARCYZÓW i gwiazd z przytroczoną na siłę aureolą Anioła. My chcemy trzeźwych, wewnętrznie poukładanych ludzi , którzy nadadzą naszej codzienności bardziej przyzwoity wymiar. Daj sobie spokój z tym powiatowym kadrowym , to może jeszcze ocalisz resztki honoru i pogoń koniecznie tych nieuków wokół siebie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-149 # bezdomniRobert 2017-01-07 13:15
Takie silne mrozy, kłótnia o stołek a ciekawe czy bezdomni nie zamarzli bo to chyba OPS powinien dbać o nich a to się okaże ile zmarło po wekendzie bo to jak zauważyłem panie z OPS nie interesuje drażliwy i śmierdzący temat dla nich.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+228 # zmianaOpoczniani.. 2017-01-07 11:13
Panie Burmistrzu pomyśl o "transferze" Pani Danusi z powrotem do Urzędu, bo Twoje urzędniczki wyprowadzą cię na manowce
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-189 # 3 GROSZE O URZEDNIKACHzbulwersowana 2017-01-08 13:19
Cytuję Opoczniani..:
Panie Burmistrzu pomyśl o "transferze" Pani Danusi z powrotem do Urzędu, bo Twoje urzędniczki wyprowadzą cię na manowce

Nie dziwota,pewnie wyprowadzą na manowce , wszak wszystkie osoby były zatrudniane przez PSL-owskiego Janka-wiec wg mnie tylko patrza jakby tu jakaś szpile przypiąc burmistrzowi- Kądzieli - przeciez on wszystko podpisuje. Piszą niektórzy o Telusie , a jaki Telus ma wpływ na przygotowanie papierów przez urzedników Urzedu Miasta???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-167 # jak to związki działają gumowe uszy , temat na pierwszą stroneFred Kruger 2017-01-06 15:15
Piszą i piszą a gdzie prawda , o związkach zawodowych , gdzie jest gumowe ucho, kto wynosi , te informacji po co nagrywacie bez uprawnień , i publikujecie macie zgodę, połowa w tych nagraniach jest wycięta , wypowiedzi dobry remix super kto za to płaci
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+149 # NagrywanieSergiusz300 2017-01-07 10:47
Cytuję Fred Kruger:
Piszą i piszą a gdzie prawda , o związkach zawodowych , gdzie jest gumowe ucho, kto wynosi , te informacji po co nagrywacie bez uprawnień , i publikujecie macie zgodę, połowa w tych nagraniach jest wycięta , wypowiedzi dobry remix super kto za to płaci

Sesje Rady Miejskiej i Komisje Rady Miejskiej są nagrywane przez Biuro Rady bo są potrzebne do pisania protokołów w razie wątpliwości można odtworzyć daną wypowiedź i nagrywane przez Opoczno.info by wyborcy wiedzieli co mówią i co robią radni. Myślę, że nie ma powodów by się czepiać nagrywania.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+152 # jak to związki działają gumowe uszy, temat na pierwszą stronęSTAŚ 2017-01-07 10:06
kruger,prezentu jesz poziom jakiejś miernoty intelektualnej, nie masz żadnej wiedzy na temat działalności związkowej,WYJA ŚNIAM-związkowc ów się nie niszczy nie ośmiesza,nie straszy,bo tylko związki stoją w obronie pracownika,ze związkami wypada współpracować,n ie sprzedać się za judaszowego srebrnika i wypisywać bzdury,obrażać ludzi pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-129 # związkieoo 2017-01-08 18:58
Związki zawodowe są według mnie po to aby grupa frajerów (członkowie) zapewniła koryto i ciepłe posadki władzom związków. To jakiś upolityczniony socjalistyczny wytwór. Jeżeli byłyby apolityczne może bym zmienił o nich zdanie. A tak niestety szacunku do nich mieć nie można.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+122 # związkiDo eoo 2017-01-09 17:15
niewiele masz do powiedzenia,wię c najprościej obrażać innych ty to wiesz i ja to wiem komu , dlaczego i w czym przeszkadzają ZWIĄZKI pozdrawiam
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-114 # Uzasadnij to przeproszęeoo 2017-01-09 21:57
Jeżeli się mylę to po uzasadnieniu przeproszę. Nie obrażam nikogo tylko wydaje mi się że tak to działa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+160 # RE: jak to związki działają gumowe uszy , temat na pierwszą stroneRedakcja 2017-01-06 22:01
Zgodnie z ustawą o dostępie do informacji publicznej oraz ustawą Prawo prasowe nie potrzebna jest zgoda na nagrywanie obrad i ich upublicznianie. Zanim coś takiego się napisze, warto wcześniej zapoznać się z przepisami prawa.
Ponadto każde nagranie zostało opublikowane bez ingerencji i montażu czy manipulacji. Do dyspozycji są oryginały nagrań.

Przy następnym tego typu zarzucie Redakcja Opoczno.info - Niezależnego Portalu Miejskiego zmuszona będzie do skierowania sprawy na drogę sądową.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-158 # PomocyFred Kruger 2017-01-06 11:36
Szanowna Redakcjo proszę się zająć tą sprawą OPS aby wreszcie pracownicy zaczęli szanować się , nie było żadnych niemiłych sytuacji w OPS . Kierownictwo jest ok pani Jadzia i Pani Basia , dobre i te zmiany z kierownika na dyrektora . Potrzeba jest tu pomoc innych ludzi a poza OPS aby rozwiązać wszystkie spory . Wstydem jest to co robią i wiele ludzi to wie, i Burmistrz też wie i wszyscy wiedzą kto idzie i donosi , afery robi . Po co to wszystko , media lokalne proszę o pomoc z pełnym szacunkiem , i przeprosinami .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+175 # fred desperatdobra rada 2017-01-08 17:09
przestań się ośmieszać zachowaj resztki przyzwoitości jeśli takową jeszcze masz,najłatwiej iść drogą prawdy,knucie intryg jest żałosne,skończ i wstydu oszczędż
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-183 # smutnepoczątkujacy 2017-01-06 10:48
Czy w naszym mieście nie ma innych ciekawszych wydarzeń niż jakaś sesja i zmiana kierownika czy coś tam?
Ludzie tu wchodzą po to by zobaczyć "kto komu narobił na głowę" w przypływie totalnego hejtu. Mediom się nie dziwię bo taka ich rola ale pozostali co oni tu wyprawiają?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+235 # KaruzelaHA Ha Ha 2017-01-06 22:33
nie wchodż na tą stronę jak Cię nie interesuje; inteligentny człowiek przygląda się działaniom władzy, którą sam wybrał i nie daje przyzwolenia na łamanie przez nią prawa.
Miejscy prawnicy i urzędnicy dali plamę, skompromitowali się totalnie.Po to dostają wypłaty z pieniędzy publicznych, aby dobrze pracować.Statut OPS wróci z powrotem pod obrady radnych. Ja tam myślę, że powinni oddać diety do gminnej kasy i dać sobie spokój z głosowaniem pod czyjeś dyktando.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+246 # brak hamulcybela 2017-01-06 09:44
Czy diabła w skórze Anioła i jego popleczników stać już tylko na wulgaryzmy?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-159 # RE: Ośrodek Pomocy Społecznej przemianowany. Będą zmiany organizacyjne.Obserwator 2017-01-06 01:53
Na koniec dyskusji głos chciały zabrać, przybyłe na sesję, pracownice Ośrodka Pomocy Społecznej.

Ciekawe czy były w godzinach pracy czy ten dzień miały wolne
Może trzeba je zwolnić za opuszczenie stanowiska pracy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+150 # ManipulacjiFred Kruger 2017-01-05 22:13
Komentarz zablokowany - słownictwo

Od Redakcji:
Jeśli szanowny czytelnik nie potrafi wypowiedzieć się normalnie, bez używania epitetów, wulgaryzmów i słów powszechnie uważanych za obelżywe, lepiej żeby nic nie pisał.
Jeśli zarzuca się komuś, że pisze pod różnymi nickami, warto być konsekwentnym i samemu podpisywać się jednakowo pod każdym swoim postem.
Stosując się do słów czytelnika, wyręczyłem go, podpisując wszystkie jego wpisy jednym nickiem, aby pozostali użytkownicy wiedzieli, z kim mają do czynienia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+124 # BrtusFred Kruger 2017-01-05 22:09
Komentarz zablokowany - wulgaryzmy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+132 # Jooooooll i co dalejFred Kruger 2017-01-05 22:05
Komentarz zablokowany
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-166 # Co takiego na tej imprezieFred Kruger 2017-01-05 21:57
OPS się trzęsienie bo będą nowe porządki wreszcie ta instytucja jest wzięta na celowik , już dawno było to zrobić. KONIEC złego traktowania przez związki robienia afer , szpiegowania. I objania się wreszcie klienci będą normalnie traktowani Basia jesteśmy z Tobą szacunek , zrób porządek z nimi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+132 # Strach u dFred Kruger 2017-01-05 21:46
Komentarz zablokowany
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+229 # MisiewiczeZniesmaczona 2017-01-05 21:27
Opoczyńska wersja ogólnopolskiej akcji:
MISIEWICZE = PIOTROWICZE = CHOMICZE
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-174 # uspokić złych ludziFred Kruger 2017-01-05 17:07
Na tej stronie większości są to wypowiedzi pracowników OPS , tych złych pracowników którym się nic nie chce i piszą take brednie , na władze widocznie im dobrze za stołkami . Ludzi nie interesuje co myślicie więc się opamiętajcie. Część zamiast pomagać ludziom sieje zamęt , przynosząc wstyd tej instytucji państwowej. Nie podoba się to się zwolnijcie , nierobów tu nie chcemy . Kierownictwo OPS jest ok i da się porozmawiać ale część pracowników nie ma honoru. Prawda boli pisząc kłamstwa proszę ten komentarz dopuścić niech ludzie wiedzą prawdę kto tu piszę . Dziękuje
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-65 # SferyGosia 2017-01-16 18:29
Ludzi nie interesuje co myślicie więc się opamiętajcie. Część zamiast pomagać ludziom sieje zamęt , przynosząc wstyd tej instytucji państwowej. Nie podoba się to się zwolnijcie , nierobów tu nie chcemy . Kierownictwo OPS jest ok i da się porozmawiać
No i prosze wypowiedz wyzszej sfery OPS. A co jak sie zwolnia to chetni w rodzinie juz sa? Nie jestem pracownikiem ale interesuje mnie temat czy ktos mi zabroni.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-58 # Nosz ku.Gosia 2017-01-16 18:18
Cytuję Fred Kruger:
Na tej stronie większości są to wypowiedzi pracowników OPS , tych złych pracowników którym się nic nie chce i piszą take brednie , na władze widocznie im dobrze za stołkami . Ludzi nie interesuje co myślicie więc się opamiętajcie. Część zamiast pomagać ludziom sieje zamęt , przynosząc wstyd tej instytucji państwowej. Nie podoba się to się zwolnijcie , nierobów tu nie chcemy . Kierownictwo OPS jest ok i da się porozmawiać ale część pracowników nie ma honoru. Prawda boli pisząc kłamstwa proszę ten komentarz dopuścić niech ludzie wiedzą prawdę kto tu piszę . Dziękuje

Skoro ma sie stanowisko i idzie do Opsu pogadac z kierownictwem a nie pracownikiem to o czym tu mowa. Szkoda ze ja prosty czlowiek tez nie wale prosto do kierownictwa zalatwic zapomoge
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+241 # WSTYDWSTYD 2017-01-05 16:57
to teraz powinni podać się do dymisji :
Burmistrz Ziębowa,
Sekretarz Łuczkowski,
Prawnik Ziębicki i Justyna Małachowska.
Liczymy na to Burmistrzu Kądzielo.
A głosujących radnych za wadliwą uchwałą sami rozliczymy przy urnach. WSTYD,WSTYD,WST YD, nie chciało się nawet uważnie przeczytać tekstu nad którym się głosowało.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+131 # bujaj się OPS tu jestFred Kruger 2017-01-05 16:44
Komentarz zablokowany - słownictwo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+127 # zabawaFred Kruger 2017-01-05 16:31
Komentarz zablokowany - słownictwo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+126 # super fixFred Kruger 2017-01-05 16:22
Komentarz zablokowany - wulgaryzmy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+127 # proszęFred Kruger 2017-01-05 16:10
Komentarz zablokowany za wulgaryzmy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+252 # zamieszanie w lokalnej polityce ?bartek 2017-01-05 12:30
Nie głosujemy w przyszłości na wielkie transparenty - Barbary Chomicz. To jej osoba spowodowała takie zamieszanie.... .......po trupach ......do celu........swo jego....!!!!!!! !!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+253 # RE: Ośrodek Pomocy Społecznej przemianowany. Będą zmiany organizacyjne.ola 2017-01-05 12:13
apeluję o powiadomienie Pana Prezesa Kaczyńskiego o wyczynach Pana Telusa powiatowego kadrowego ponieważ stał się ten pan najważniejszą osobą w Opocznie bez decyzji którego nic nie wolno robić
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+246 # KWIAT INTELIGENCJI URZĘDNICZEJNOEMI 2017-01-05 06:49
No i wracamy do punktu wyjścia.
Radni przegłosowali wadliwy projekt uchwały.
Ten kwiat inteligencji urzędniczej, który zatrudnił Burmistrz ,nie zauważył ......i radni uchylili......n ie tą uchwałę co trzeba.
Ale wstyd!!!!!!!!!! !!!!!!
O błędzie była mowa ----czytaj wypowiedź na sesji.
Ale buta i pycha kroczy przed upadkiem, święta prawda.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+204 # moje uwagizbulwersowana 2017-01-07 09:58
Cytuję NOEMI:
No i wracamy do punktu wyjścia.
Radni przegłosowali wadliwy projekt uchwały.
Ten kwiat inteligencji urzędniczej, który zatrudnił Burmistrz ,nie zauważył ......i radni uchylili......nie tą uchwałę co trzeba.
Ale wstyd!!!!!!!!!!!!!!!!
O błędzie była mowa ----czytaj wypowiedź na sesji.
Ale buta i pycha kroczy przed upadkiem, święta prawda.

A Ja bym tutaj radnych i burmistrza nie winiła bezpośrednio, przecież oni wszyscy podpiszą i uchwala to co im prawnik- Pan Ziębicki POdsunie, a z jakiej opcji wywodzi sie pan Ziębicki- podpowadam,,ze to nie jest PiS, anI PSL, ani SLD, to sa 2 literki alfabetu , ale w odwrotnej koleJności. Więc to prawnik najpierw opiniuje i mówi ,ze uchwały sa dobre, a NA sesji okazuje sie ,ze jest źle. Radni nie są prawnikami, burmistrz tym bardziej. I oto cała wina zostaje zwalona na PiS- że nie zna prawa. Pozdrawiam myślacych Opocznian
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-161 # super ośrodekfiona 2017-01-04 21:43
Opieka w Opocznie tak działa jak wygląda siedziba tej zacnej instytucji - nie ma kogo bronić. Burmistrz obiecał zmiany w wyborach to nadszedł czas aby je wprowadzić. wczytując się w komentarze mam nieodparte wrażenie że wszyscy którzy je napisali pracują w opiece i tego jestem pewna.
Kogo tak naprawdę interesuje jakiś statut opieki mnie interesuje rozwój mojego miasta. A na koniec skoro są takie przekręty to drodzy forumowicze - pracownicy OPS - do prokuratury a potem proszę zająć sie pracą na rzecz mieszkańców a nie pisaniem na forum - może i w czasie pracy kto wie.........
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-169 # Socjalny przekrętOPS ŚCIEMA 2017-01-04 18:20
Połowa tych komentarzy to brednie związki sciemniają po co takie bzdury piszecie weźcie się za robotę a nie pisać bzdury
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-162 # Komu stołek, komu???Ortopeda 2017-01-04 13:38
Co Oni za tymi biurkami tacy pokrzywieni ? Może trzeba ich wysłać do roboty to się kręgosłupy wyprostują. Towarzystwo wzajemnej adoracji z zerową wiedzą o zarządzaniu i prawie administracyjny m. Po co oni zasłaniają okna? Może trochę by ich oświeciło.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-157 # socjalny?Ola 2017-01-04 21:18
1/3 tych "pracowników socjalnych" czyt. pracowników specjalnych - nie nadaje się do pracy społecznej - ogólna znieczulica, brak współczucia, pogardliwość, brak skrupułów, a przede wszystkim mało tolerancyjni dla podopiecznych - typowe cechy opoczyńskich "pracowników specjalnych" - myślę że im potrzebna jest pomoc.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+165 # ciekawezak 2017-01-03 23:51
15 stycznia wybory uzupełniające do rady miasta na ONZ, Rolna i okolica, startują sami bezpartyjni, tylko niektóre nazwiska dziwnie znajome ....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+160 # RE: ciekawezły 2017-01-04 21:06
W tym przypadku mam prywatną prośbę do Redaktora o prezentację poglądów kandydatów - jakiś nawet króciutki wywiadzik. Może zainteresowani się dołączą wyrażając się na zielono
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-149 # RE: ciekaweKonrad Jamorek 2017-01-10 15:01
Proszę bardzo, jestem otwarty na propozycję. Chcę mieć czyste sumienie, nie po to zaangażowałem się w wybory, żeby w przyszłości ktoś mógł moim nazwiskiem wycierać brudy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-152 # Będzie dobrzePatryk 2017-01-03 23:05
Myślę,że repertuar wyczerpaliście. Gacek ma rację.BĘDZIE DOBRZE.Dostanie cie szefa takiego ,na jakiego zasługujecie a o ''złotych'' czasach będziecie opowiadać swoim wnukom.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+156 # będzie bardzo dobrzepatyk 2017-01-04 18:10
bądz ostrożna Patryk,zastrasz asz czy grozisz........ ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+220 # alibiNemo 2017-01-03 22:24
Drodzy Państwo, w sumie to nie narzekajmy. Opoczno jest pod opieką nadludzkich wręcz anielskich sił. Wszystko kręci się wokół Pani szefowej Rady Powiatu. A ona przecież jest " Aniołem" ! . Sprawdźcie proszę Jej dzisiejszy wpis na Jej fejsie. " Jestem Aniołem" - tak pisze.... No to już czegoś nie kapuje. Od małego uczono mnie, że Anioł, ma jasne długie włosy, ma skrzydła, jest piękny , mądry i ... inteligentny. A tu taki zawód! No ale Taaaka Gmina! Pozdrawiam Opocznian! Tego "Anioła" też, a co mi tam, niech ma!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+206 # Rada Powiatu- kto sie ostał z PiS_u?zbulwersowana 2017-01-06 10:20
Cytuję Ola:
1/3 tych "pracowników socjalnych" czyt. pracowników specjalnych - nie nadaje się do pracy społecznej - ogólna znieczulica, brak współczucia, pogardliwość, brak skrupułów, a przede wszystkim mało tolerancyjni dla podopiecznych - typowe cechy opoczyńskich "pracowników specjalnych" - myślę że im potrzebna jest pomoc.

Pietro wyżej sa Warsztaty Terapii, jka zatem nazwiesz pracowników tej instytucji? Czyz To nie pracownicy instytucji specjaplnej troski- bez urazy-to wg mnie poprawna nomenklatura.
U naszych emerytów słyszy sie,zę w Radzie Powiatu Z PiS-u już prawie nikogo nie ma. Dlaczego? Już wyjaśniam. Otóż niejaki R Telus z PiS-U ponoć wystąpił i załozył swoj klub radnych, Marek S> , czy jakos podobnie-pracuj e ponoś poza terenem Opoczna , dojazd zajmuje mu duzo czasu i wobec tego moze miec mniej czasu dla wyborców- a wiec będzie mniej aktywny jako radny, Krzysztof Wojewódzki- zostal wywalony albo zawieszony przez PiS, co na jedno wychodzi. Więc kto z PiS_u jest jedynym i słusznym kandydatem, widocznym na wszystkich powiatowych fotkach i imprezach- Pani Chomicz. Tak drodzy Państwo, PiS w RaDzie Powiatu moim zdaniem przestal istnieć, i jest reprezentowany głownie przez 1 OSOBĘ- a którą - to wiadomo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+216 # RE: Ośrodek Pomocy Społecznej przemianowany. Będą zmiany organizacyjne.opocznianin30 2017-01-03 22:17
poł roku przed wyborami poprosięm o pomoc posła w sprawie firmy w gminie Sławno usłyszałem wtedy "niech pan da sobie spokoj ta gmina sie nie rozwija jak my dojdziemy do włądzy to Opoczno odżyje" cóż można powiedzieć teraz .....Słąwno 10 mln dotacji nowe zakłady strefa itd a w opocznie ...Kaufland:(
A poseł jeszcze sobie przypisuje że to dzieki niemu Ceramika Paradyż wybuduje zakład w gm Sławno żałosne
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+218 # RE: Ośrodek Pomocy Społecznej przemianowany. Będą zmiany organizacyjne.andrzej 2017-01-07 20:15
Pose Feluś lubi jak zwykle przypisywać sobie wszystkie choćby małe nawet sukcesy. Niech opowie trochę o środowiskowych i nie tylko Łajdactwach jakie uprawia na niwie kadrowej. Był już taki w Opocznie i mówiło się "kto nie z Mieciem tego zmieciem" Pamiętacie takiego burmistrza? Teraz jest nowy bucek i wiadomo, że "kto z Telusym tego nie rusym". Tak To jest.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+117 # RE: Ośrodek Pomocy Społecznej przemianowany. Będą zmiany organizacyjne.zły 2017-01-08 13:16
Ten były burmistrz chce wrócić w nowej roli. Prosiłem Redakcję o krótką prezentację tego kandydata oraz pozostałych aspirujących, ale się raczej nie doczekam. Myślę, że te informacje miały by duży wpływ na obsadę wakatu w Wielkiej Radzie, jak to o sobie mówią "doświadczeni radni".
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-132 # RE: Ośrodek Pomocy Społecznej przemianowany. Będą zmiany organizacyjne.o nie 2017-01-05 15:18
z tego co mi wiadomo, to pan Poseł był przeciwny budowie Kauflandu w opocznie!!!! po co te kalumnie ???/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+234 # RE: Ośrodek Pomocy Społecznej przemianowany. Będą zmiany organizacyjne.opocznianin30 2017-01-03 22:01
A ja napiszę coś z innej beczki jasnie panujacy nam na swoim profilu chwali się swoimi 2 letnimi rzadami ile on to dobrego zrobił No wiec pomyślmy co zrobił
-zamiast obiecanego jednego vice burmistrza na 1/3 etatu mamy dwoje vice burmistrzow na pełnych etatch w tym jeden z obserwacja CBA, no i jest jeszcze asystent Pan Mielczarek
-geografa z media expert i innych wykształconych pociotkow zatrudnionych po urzedach, mdkach, pływalniach bibliotekach nawet nie licze
-reakcja na artykuł "burmistrz krytyki sie nie boi" tu mozna mówić godzinami
-podobnie jak na temat "pięknej" wystawy koło basenu o której podobno kolega i koleżanka burmistrza Telus i Chomicz nie poinformowali pokazujac gdzie go maja
-zakup działki i niejasności z jej odrolnieniem które moga siegac nawet 10mln
- powołanie CUWGO i teraz OPS gdzie zwykli ludzie traca pracę bo muszą ich zastąpic pociotki Kadzieli Telusa i chomiczowej i innych radnych
-Burmistrzu GDZIE TE MIEJSCA PRACY? GDZIE SZANSA DLA MŁODYCH?w Remtraku i malowanie proszkowe? w Kauflandzie na kasie? czy u Chinczyków za miskę ryżu?
TYLKO POPATRZMY NA WSZYSTKIE UROCZYSTOSCI KTO PRZEMAWIA KTO WRECZA NAGRODY -TELUS,chomiczo wa i baranowski Burmistrz i starosta stoja z boku Mamy dobra zmiane w Opocznie ktoś dobrze napisał
Dziś już nie ma pana Rafała, jest podnóżek pana Roberta
pozdrowienia dla normalnych przemyslmy swoje wybory za dwa lata
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+191 # StolkiFelix 2017-01-03 18:38
Moze byc gorzej? Dzieje sie jak wszedzie. Nic dziwnego ze mlodziezowym uciekaja za granice. Nie masz nazwiska to i dobrej roboty Ci braknie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+173 # Bedzie dobrzeGacek 2017-01-03 18:33
Dobrze bedzie dopiero wtedy kiedy do glosu dojda Ci ktorym zalezy aby bylo na prawde dobrze. Z tym ze dzis kazdy gada ze chce. Roboty po znajomosci, po rodzinie. A najlepsze nie doprosic do glosu osob które tam pracuja... Obcy wiedza lepiej czego tam trzeba...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+246 # kirie elejsonjan 2017-01-03 17:31
NIE PO TO WYBIERAMY LUDZI NA NAJWYŻSZE STANOWISKA W MIEŚCIE ABY PÓŻNIEJ NAS DEPTALI I JESZCZE DORABIALI SOBIE DO TEGO AUREOLĘ ŚWIĘTOŚCI
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-239 # DanuśkaDanuśka 2 2017-01-03 16:51
Przepisy ustawy o pracownikach samorządowych wprowadzają zakaz zatrudniania u pracodawców samorządowych małżonków oraz osób pozostających ze sobą w stosunku pokrewieństwa do II stopnia lub stosunku powinowactwa I stopnia i przysposobienia , opieki lub kurateli, jeżeli powstałby między tymi osobami stosunek bezpośredniej podległości służbowej. W 2015 r. kier. O. zatrudniła na stałe swoją synową i do dziś nie poniosła konsekwencji tego czynu. Sprawa została zamieciona pod dywan. Do dzieła Danuśka !!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+219 # superbientem animus prosternet -Teodor 2017-01-03 14:16
pycha poprzedza upadek - Petroniusz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+263 # pamiętajmy przy wyborachbaaaaarbaraaaaaa 2017-01-03 09:16
Panie Redaktorze!
Szacunek za umożliwienie przedstawienie opinii społecznej, naszym mieszkańcom tej sprawy - w tak rzetelny sposób, z nagraniami wypowiedzi osób zamieszanych w te wydarzenia!
Całość sprawy - ......odsłania, niestety układy polityczne, wykorzystywanie swojej pozycji dla własnych celów, deptając przy tym godność innych......życ zyłabym wszystkim mądrości przy następnych wyborach.....i pamięci o tej sprawie. Dziś dotyczy to OPS , a w przyszłości kogo jeszcze mogą chcieć zdeptać........ .Nikogo- jeśli bedziemy o tym pamiętać!!!!!!! !!!!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+219 # OpooczniankamMarianna 2017-01-02 21:59
A za co ty Danusia wyleciałaś z Urzędu?To przykre.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+237 # Inność, drażni jednakowość...agata 2017-01-03 18:05
Ja także chciałabym uzyskać jasnej i klarownej odpowiedzi, co było powodem przeniesienia P. Danuty Popińskiej do pracy w OPS w Opocznie. Komu i dlaczego przeszkadzała w Urzędzie? Kobieta, która posiada wszelkie kwalifikacje, doświadczenie poparte długoletnim stażem pracy. Lubiana, Solidna, Rzetelna i Życzliwa Kobieta, a przede wszystkim UCZCIWY Człowiek!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+256 # Danuta Popińskamgr prawa 2017-01-03 08:58
Takie pytanie proszę zadać Panu Burmistrzowi. Ja oświadczam, że nigdy z żadnej pracy nie wyleciałam.
W 1990r odeszłam z Sądu Rejonowego w Przysusze gdyż na zaproszenie ówczesnych elit politycznych w Gielniowie podjęłam pracę na stanowisku Sekretarza w Urzędzie Gminy Gielniów. Funkcję tą pełniłam przez 6 lat. Odeszłam na własne życzenie i takie zachowanie jest godne pochwały i naśladowania w dzisiejszych trudnych czasach , gdzie ludzie wolą podlizywać się miejscowym karierowiczom i zatracać przy tym swoją godność osobistą niż dać świadectwo prawdzie a nie sankcjonować nielegalne działania władzy.
Moje odejście z funkcji było precedensem w skali kraju i cały czas wierzę, że będzie właściwie odbierane przez ludzi na poziomie i że nadejdzie taki czas , gdy będę stawiana urzędnikom za wzór do naśladowania.
Od lutego 1997 r podjęłam pracę w obsłudze prawnej Urzędu Miejskiego w Opocznie i byłam z tej pracy niezwykle dumna. Pozwoliła mi szczegółowo poznać prawo samorządowe i wielu, wielu wspaniałych ludzi .
Od kwietnia 2016r ,w trybie art. 22 ustawy o pracownikach samorządowych Burmistrz Opoczna dokonał mojego przeniesienia do pracy w Ośrodku Pomocy Społecznej .
Ale pozwólcie Drodzy Przedmówcy , że o szczegółach tego transferu nie będę mówić w tym miejscu.
Pozdrawiam wszystkich komentujących i proszę o rozwagę.
Należy dyskutować w oparciu o stan faktyczny i prawny.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-215 # prawamgr 2017-01-09 09:49
wszystko dobrze tylko ten "mgr prawa" to nie robi chyba na nikim wrażenia....
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+263 # RE: Ośrodek Pomocy Społecznej przemianowany. Będą zmiany organizacyjne.obserwator 2017-01-02 19:52
widzę 3 wyjścia z tej sytuacji:
1, powiadomić prokuraturę o próbie przestępstwa p,A.Z i współudział p.B.Ch. (kradzież/zamia na/fałszowanie dokumentów) - dwie pieczenie na jednym ogniu.
2. powiadomić prezesa Jarosława o powyższej działalności lokalnego PiSu
3. powiadomić TVN,Polsat o kolejnym Misiewiczu a właściwie Misiewiczowej.
Pani Danusiu P. to jest pole do popisu dla pani.Jeśli nie wykorzystacie przynajmniej punktu 1 lub 2 to nie macie szans.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-187 # TVN 24Jaś 2017-01-02 20:18
Dawajcie TVN 24 dowiemy się czemu tak bronicie oleksikowej i kogo przez tyle lat posadziła na stołkach w ops i w powiązaniu w innych instytucjach samorządowych. Strach opanował klikę nie popieram takich rozwiązań ale ktoś powinien to pozamiatać pokazać niektórym miejsce w szeregu. Paśli się przez tyle lat a tyłeczki rosły.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+252 # 100%fFanklub 2017-01-02 18:28
Danuśka trzymaj się. Cały Urząd Miejski trzyma za Ciebie kciuki. Masz rację w 100%. Nie daj się adwokacinie z pod Grójca rodem z Gielniowa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+254 # DanuśkaDanuśka 2017-01-02 20:10
Jesteś warta każdych pieniędzy, a złota tyle ile ważysz.Do dzieła!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-236 # zmiany w OPSoberwator 2017-01-02 18:13
Czytając te wszystkie komentarze przychodzi mi na myśl fakt, że do tej pory nikt nie zauważył jak dużo dobrych zmian zaszło w naszym mieście pod obecnymi rządami. Najłatwiej jest opluwać burmistrza, choć wcześniejsza władza nie zrobiła nic, żeby ludziom w mieście żyło się lepiej. To samo dotyczy ośrodka pomocy społecznej, który pod egidą byłego burmistrza pozostawiał wiele do życzenia. Od lat jednostka ta wymagała wielu zmian organizacyjnych . Do tego niektóre osoby pracujące tam niestety nie wyrażali empatii dla swoich klientów. Sprawy były załatwiane niedokładnie i z nienależytą starannością. Pomoc społeczna zmienia się, zmiany ustaw zobowiązują nas do pewnych działań, które wreszcie zostają powoli wprowadzane. Tylko sfrustrowani ignoranci nie dostrzegają tego, że ośrodek od przyjścia p. Basi zaczyna funkcjonować jak należy. Kładziony jest nacisk na pomoc osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. I przecież wg. mnie o to w tym wszystkim chodzi, żeby zmiany w tej jednostce przyczyniły się do lepszych warunków pracy zarówno dla pracowników jak i klientów.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+252 # powiedzioł co wiedziołBarnaba 2017-01-02 18:39
Za Pani Basi to dają zapomogi na wniosek radnej bezradnej jak krowa zdechnie sąsiadowi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-179 # Po co takie tekstyRychu 2017-01-02 19:23
Pani kierownik przyjęła trochę rodziny znajomych chcecie nazwiska Ale po co !!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-214 # PerfektWidz 2017-01-02 17:59
Jest taka piosenka perfektu której słowa idealne to opisuję trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść nie pokonany ... nie jak posąg pychy samotnie stać. Te komentarze to goryczka osób ze startego układu. Odrobina refleksji zdrowego rozsądku takie są układy polityczne i tyle sami tak głosujemy więc pretensje do garbatego że ma proste dzieci.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-174 # HihiWidz 2017-01-02 18:42
Zabolało ją układy polityczne mam w nosie raz takie raz inne życie polecam innym rozwagę trzeba się dostosować i płynąć z nurtem bo można urosnąć
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+225 # OPS OPOCZNOklif2017 2017-01-02 17:16
Opocznianie możecie odsłuchać jakie idiotyzmy opowiadają "głowy" miasta i gminy-Pan Burmistrz i szanowna Z-ca Burmistrza!!!Po ziom wypowiedzi beznadziejnie okropny i płytki!!!Myślę, że nie spodziewali się, że te nagrania głosowe zostaną zamieszczone w artykule i gro osób je usłyszy-"uszy więdną"!!! Brawo panie redaktorze - niech każdy się zastanowi, co nasi włodarze wyprawiają.Pani Burmistrz wyrywa akta, których nie ma prawa dotykać, bo przecież nie jest pracodawcą osób zatrudnionych w OPS i chce podmieniać dokumenty-przes tępstwo!!!A Pan Burmistrz nic z tym nie zrobił i nie robi!!! Tacy ludzie rządzą naszym miastem i gminą...aż strach się bać jakie przekręty mają już na swoim koncie, a co w planach.Jak widać Pani Kierownik OPS postawiła opór idąc za prawdą o czym słyszymy w Jej wypowiedzi więc to włodarzom się nie udało!!! Brawo Pani Oleksik!!!Pani Zięba tłumaczy się swoim wyjazdem-co za kpiny,w ogóle nie odniosła się do zaistniałej sytuacji w OPS, której była głównym bohaterem.Nie zna przepisów, a może też wychodzi z założenia jak słyszymy w wypowiedzi Pana Burmistrza, że "przepisy przepisami",a i tak robią swoje, aby tylko osiągnąć zamierzony cel. Oby Jej kariera zakończyła się tak jak w ZGM-ie, a Pan Burmistrz niech zostanie przy oberkach i grze na trąbce!!! Po czymś takim Pani Zięba już natychmiast powinna zostać odwołana ze stanowiska, które obejmuje, a Pan Burmistrz za to, że nic w tej kwestii nie zrobił!!! Mają twardy orzech do zgryzienia jak to wszystko wyciszyć i brnąć dalej w swych przekrętach, ale myślę, że nie tak łatwo oj nie tak łatwo...za dużo ludzi o tym wie!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-185 # RE: OPS OPOCZNOLOLO 2017-01-03 14:54
Kolego klif 2017 ,o czym ty piszesz????jaki e mają przekręty na swoim kącie?? chcesz sie znaleźc w sadzie ???a jęśli wiesz o przekretach to czemu nie powiadomiłes prokuratury ??? Przez tyle lat była klika co nic nie potrafiła zrobić aby było lepiej ,fajniej tylko teraz jak się cos dzieje to wam nie pasuje ,pewnie jestes ze starej kliki pana Wieruszewskiego ,ale psy szczekaja a karawana idzie dalej..brawo panie Kądziela ma pan poparcie opocznian i do przodu !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+173 # RE: OPS OPOCZNOzły 2017-01-03 20:51
Jeśli przyznasz, że jesteś tym o kim pisze ON to nie ma o czym z tobą dyskutować. Ty wiesz, ja wiem i wielu się znajdzie ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+180 # RE: OPS OPOCZNOon 2017-01-03 19:35
Radny Ju... czy jak wolisz "LOLO" wstyd bo ty przecież z tamtej jak to określasz "kliki", teraz z tej a jak się nie poznają na tobie to i pewnie z kolejnych jakie będą. Historia oceni która "klika" ile zrobi a najważniejsze żeby każdy umiał sobie w twarz w lustrze spojrzeć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+212 # RE: OPS OPOCZNOklif2017 2017-01-03 18:11
Wszystko wynika z nagrań głosowych-rozum ny człowiek potrafi wyciągnąć wnioski!!! Ludzie mają prawo wiedzieć i bardzo dobrze, że te nagrania są ogólnie dostępne!!! Włodarze już mają kampanię na przyszłe wybory!!! Jak to wyżej napisała baaaaarbaraaaaa a PAMIĘTAJMY O TYM PRZY WYBORACH!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+235 # RE: Ośrodek Pomocy Społecznej przemianowany. Będą zmiany organizacyjne.zły 2017-01-02 16:31
Jeszcze jak burmistrz był panem Rafałem twierdził: "Ilu wiceburmistrzów Pan zamierza powołać? R.K.: Nie więcej niż jednego [...]" - dziś wiemy, że to fałsz. Dla równowagi, że burmistrz nie zawsze kłamie: "[...] R.K.: Daje się zauważyć, że większość radnych próbuje ugrać coś bardziej pod kątem własnych potrzeb i ewentualnie społeczności, którą reprezentuje." to słowa burmistrza wypowiedziane 23,10,2014r.
Proponuję by czytał swój wywiad z przed lat za każdym razem przed snem.
Dziś już nie ma pana Rafała, jest podnóżek pana Roberta
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+203 # Taka gminaSatyryk 2017-01-02 13:58
Ni wyżyna, ni nizina,
Ni krzywizna, ni równina -
Taka gmina.
Ani piasek, ani glina,
Tylko lasek i olszyna -
Taka gmina.
Ani POM-u, ani młyna,
Krzyż, chałupy i krowina -
Taka gmina.
Od komina do komina
Wiater hula, deszcz zacina -
Taka gmina.
Taka gmina.

Ni wyżyna, ni nizina,
Ni krzywizna, ni równina -
Taka gmina.
Spotkasz chłopa - gęba sina,
Oj, nie wraca ci on z kina -
Taka gmina.
Miast kobiety, śpiewu, wina -
Wóda, czkawka, Gwiżdż Janina -
Taka gmina.
Nikt od ucha nie ucina,
Tylko czasem chrząszcz brzmi w trzcinach
Taka gmina.
Ni wyżyna, ni nizina,
Ni krzywizna, ni równina -
Taka gmina.

Płacze dzieciak, wyje psina,
Gdzieś ktoś kogoś czymś zarzyna -
Taka gmina.
Jaki powód, czyja wina,
Czy to skutek, czy przyczyna -
Taka gmina?
Tylko urżnąć się na chrzcinach
l wziąć zwiać do Wołomina -
Taka gmina.
Taka gmina!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-190 # Pierwsze "dzieło" ;)początkujący 2017-01-02 23:03
Niby coś się zrymowało,
jednak zalatuje chałą.
Ni poezja, ni wierszydło,
takie bele co - straszydło.
Bo się wskrzesza stara świta,
oderwana od koryta.
Czy nabierze nas mieszkańców
hejtem, płaczem popaprańców?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-178 # Żartujecie?początkujący 2017-01-03 21:29
Nie podobało się? Więcej nie napiszę !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+239 # alibiNemo 2017-01-01 23:42
Te wszystkie zmiany, Drodzy Mieszkańcy Opoczna, są tylko po to aby wstawić swoich. Podobnie było z księgowością oświaty tzw.GZOPO(Gminn y Zespół Obsługi Placówek Oświatowych), przemianowano go na CUW( Centrum Usług Wspólnych) , ki czort! Co za skrót!? Nazwa inna, a robią to samo. No ale był konkurs na szefa, i wygrał go kto? Hm, koleżanka pani viceburmistrz.P rzypadek? .... Teraz będzie podobnie, a konkurs wygra Baśka.... "Basi trzeba pomóc" cytat z klasyka opoczyńskiego. (R.T) A , że będzie dyrektorem a nie kierownikiem, co za problem!? Przynajmniej pensja wyższa! Ale B... trzeba pomóc. Na koszty , uwagi się nie zwraca , niestety! A te koszty, mogłyby pokryć np. zmiany nazw kilku ulic w Opocznie. Po co mamy chodzić do dziś ulicą armii ludowej czy 17-go stycznia. Dobrze , że weszła ustawa i to się wreszcie zmieni. Ale o tym "Drobiazgu" pan Burmistrz nie pomyślał, choć jak sam podczas jednego ze swych pierwszych przemówień - 1 Marca 2015 r- ( Święto Żołnierzy Wyklętych) , mówił o sobie, że jest ...Ultraprawico wy.... Chyba sny...i nic więcej. Tylko Nam współczuć, i zacytować klasykę- " Taka gmina" .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+240 # Trzeci rok kadencji, a tu nadal " tańce, hulanki i swawole ą"agata 2017-01-01 20:31
Panie burmistrzu (mam nadzieję, że jednej kadencji) niezależnie od nazwy zawsze będzie to ten sam ośrodek pomocy społecznej, bo instytucji tej nie da się zlikwidować! Te dziwne zmiany (dez)organizacy jne polegające na zmianie funkcji kierownika na dyrektora, pytam pana: komu i czemu ma to służyć??? Czy aby społeczności? Czy raczej jakiejś jednostce?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-199 # bagnozosia 2017-01-01 18:15
I bardzo dobrze że zanosi się na zmianę w OPS może w końcu niektóre Panie zaczną pracować i szanować swoją pracę bo chodzą co niektóre jak chcą. W teren wychodzą - tak tylko czy w sprawach służbowych, bo sam wielokrotnie wdziałem ich pracę w galerii albo innych sklepach,. Po drugie kultura Kilku pracowników co ja i moi znajomi mieli kontakt bo chcieli prosić o pomoc jest nie do komentowania. Dlatego dobrze się dzieje może coś się zmieni. A czy to będzie Klara, czy Antyfona to nie nasza rzecz. Tylko żeby ludzie tam pracujący służyli pomocą dla innych ludzi.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-199 # fredazosia 2017-01-01 18:05
Czepiacie się wszystkiego tamta władza niedobra, bo miała swoich na stołkach teraz ta niedobra bo też chce stołków. A tak naprawdę chcąc i móc to tylko przy pomocy swoich. Niestety tak to już jest i nic w tym dziwnego. Pytanie jest tylko czy warto być tak podłym, i wypisywać brednie i atakować ludzi którzy tak naprawdę chcą coś w tym mieście zrobić. Wszystko źle, teraz nawet OPS poruszony. Czyż nie władza powinna decydować o tym co i gdzie ma być zmienione. Atakowanie i plugawienie czyjegoś dobrego imienia świadczy tylko o braku kultury i chamstwie. Zostawcie to do realizacji władz a jeżeli nie wystarcza, nic nie stoi na przeszkodzie tym osobom " aktywnym" abym móc się o te koryta ubiegać w wyborach, chyba że nie jest się na tyle odważnym publicznie , tylko wypisywanie anonimowo dyrdymałów sprawia tej osobie satysfakcję.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+222 # ...jajo 2017-01-03 10:21
Rozczarowani swoim wyborem wyborcy maja prawo sie czepiac
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+232 # RE: Ośrodek Pomocy Społecznej przemianowany. Będą zmiany organizacyjne.ola 2017-01-01 18:02
a czy P Chomicz ma wykształcenie w tym kierunku by zastać dyrektorem Ośrodka czy po znajomości/?Pil nujmy prawidłowego konkursu jeśli ma ktoś inny uzdrowić Ośrodek to niech to będzie ktoś z zewnątrz
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-216 # BrednieWidz 2017-01-02 18:18
Wybraliśmy ludzi w wyborach to rządzą i tyle a konkursu nie będzie to wynika z przepisów i po dyskusji
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+208 # RE: Ośrodek Pomocy Społecznej przemianowany. Będą zmiany organizacyjne.szk 2017-01-01 17:39
Jak śmiały zabrać głos pracownice Ośrodka Pomocy Społecznej na sesji. Im wolno tylko pracować . Nie ma w słowniku ludzi kulturalnych słów, które w dostatecznie obelżywy sposób byłyby w stanie opisać zachowanie radnych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+254 # alibiNemo 2017-01-01 15:38
Niestety Szanowni Opocznianie, dobra zmiana w wykonaniu lokalnych władz z posłem i burmistrzem na czele jest do niczego. Zmiana przewodnicząceg o Rady Miasta, czym była podyktowana? Ano tym, że Pan Wołąkiewicz to nie ich człowiek, i spuścili go. Nawet jego kolegów z rady, co niektórych postraszyli. W ARiMR zmiana, radny Kopera , anglista nagle jest fachowcem od rolnictwa!? Może to człowiek Renesansu? W placókach oświatowych też zmiany, sami swoi. Na szczeblu powiatu, po co zmiana szyldu Szkoły im. Jans Brzechwy? Po to aby czyjaś kumpela wskoczyła na stołek. Przecież jeśli ta zmiana była"kinieczna" można było poprzednią dyrektorkę zostawić! W "Żeromskim" zmiana. Na kogo? Co ta Pani ma wspólnego z PiS lub prawicą? Na nawet po awansie , zapisała się do "Solidarności"( profanacja) . To tylko niektóre przykłady. Aha jeszcze jedno. Czy nazwisko radcy prawnego Urzędu Miasta to przypadek? Brzmi tak samo jak jednego z naczelników! Ha, ha! I to jest demokracja? A teraz spraw z ośrodkiem pomocy. Pani szefowa rady powiatu muuusi mieć stołek A jakie ona ma kwalifikacje? Biolog z wykształcenia, były "nauczyciel" ! Moi Państwo, to wszystko to kpina z Opocznian! Odeszła prywata, przyszło kumoterstwo i dziadostwo. Wniosek? Rzeczywiście , czas na zmiany! P.s warto przypomnieć , komu i za ile burmistrz sprzedał budynek po Policji(dawniej "Opocznianka" . To daje do myślenia. Naprawdę!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+260 # CBACBA 2017-01-01 17:34
Kiedy CBA zainteresowało się jednym z asystentów Burmistrza , to ten natychmiast go "spuścił"wymyśl ając durną bajeczkę o rzekomych kłopotach rodzinnych tegoż asystenta , chociaż miesiąc wcześniej dał mu sporą podwyżkę.Przygl ądamy się tym durnym działaniom , ale wszystko do czasu.Żadne kłamstwo nie pozostanie bez echa.Najgorszy Burmistrz w historii Opoczna !!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+197 # GlosowanieOna 2017-01-01 13:24
Czy głosowanie było tajne? Jeśli nie, to chciałabym wiedzieć jak głosowali poszczególni radni - kto był za, kto przeciw, a kto się wstrzymał
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+194 # RE: GlosowanieRedakcja 2017-01-01 15:42
Osoby głosujące za nowym statutem są uwiecznione na zdjęciu. Do tego proszę dodać Prezydium.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+249 # DNO I HAŃBADEZDEMONA 2017-01-01 12:54
Pierwszy raz wysłuchałam obrad rady i jedyna myśl która przychodni do głowy to DNO i HAŃBA!!!!!!!!!! Głos oddany na Pana " burmistrza" był najgorszą decyzją jaką podjęłam z nadzieją na lepsze.... och cóż sprawdziło się powiedzenie"obi ecanki cacanki ...." tylko,że ja i mam nadzieje iż większość rozsądnych i logicznie myślących ludzi nie pozwoli w przyszłości dokończyć powiedzenia " a gł..... radość". To w jaki sposób i w jakim tonie była pańska wypowiedź to ......brak słów!!! Jedynych mądrych słów Pań Radnych można być dumnych brawo Pani Figura i Pani Wacławiak. Naucz się słuchać mądrych ludzi panie burmistrzu!!! Z tego co wiem w OPS źle się dzieje od 2 lat- odpowiedź jest jasna - zło w OPS zatrudnił Pan i to nieprawnie! tylko przyznać się do tego nie łaska!!!! DNO DNO DNO!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+272 # alibiNemo 2017-01-01 05:25
Ale Pani Chomicz jest biedna, ciężko jej wyżyć z diety szefa rady powiatu, ze sklepu i kursów przedmałżeńskic h, dajcie kobiecie zarobić....... Katastrofa! A na swoim fejsie , taaakie świętości odwala..... Ta nowa władza nie popisuje się! Za półtora roku wybory! O jak dobrze! Opocznianie ! Najwyższy czas tą klikę pod nazwą- Kądziela, Telus, Chomicz i spóła odesłać do lamusa! Wstyd !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+276 # Chyba prawnik gminny nie do końca ma racjęSuwgler 2016-12-31 22:01
Sadzę, iż prawnik gminy P. Ziębicki nie do końca ma rację. Odsyła np. do linku http://www.rp.pl/Ustroj-i-kompetencje/305319996-Rada-gminy-Kto-moze-wnosic-projekty-uchwal.html#ap-1. I dlaczego słuzby Wojewody kolejny raz wytykają błędy prawne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+287 # DECYDENTUZDROWICIEL 2017-01-01 08:16
oczywiście, że nie ma racji-ani w tej , ani w innych sprawach.
OPS sporządził właściwy projekt uchwały i zgodny z logiką prawniczą, której niestety zabrakło opoczyńskim decydentom.Nadz ór prawny wojewody żądał jedynie poprawek w starym statucie a nie zmiany nazwy, bo komuś się marzy bycie DYREKTOREM.No a poza tym, to sam Burmistrz zafundował ten pasztet,który jest w OPS. To on zatrudnił niezgodnie z prawem Panią przewodniczącą rady powiatu na stanowisku zastępcy kierownika. A teraz chce UZDROWIĆ sytuację.UZDROW ICIEL.Powinien sprawdzić jak pracowała przez ten czas i ile godzin spędziła w pracy , a ile poza pracą. Sprawdza się ten dowcip jak to urodziło się dziecko bez głowy i rodzice bardzo rozpaczali aż wreszcie ktoś powiedział, że w Polsce wystarczy mieć plecy , głowa nie jest potrzebna
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+251 # RE: Ośrodek Pomocy Społecznej przemianowany. Będą zmiany organizacyjne.ktoś 2016-12-31 19:52
Burmistrz twierdzi, że od dwóch lat jest źle w OPS, a kogo przed dwoma laty zatrudnił? Może to ta osoba jest powodem tego zła a nie kierownik? Panie Kądziela, był pan nadzieją dla Opoczna na wyjście z bagna, niestety na nadziei się skończyło... Wstyd.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+178 # RE: Ośrodek Pomocy Społecznej przemianowany. Będą zmiany organizacyjne.Edek 2016-12-31 16:24
Przeczytałem artykuł, ale jaka jest/będzie nowa nazwa ośrodka, to się nie dowiedziałem :(
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+182 # jedno slowodoinformowany 2017-01-01 01:08
Do nazwy zostanie tylko dodane jedno slowo. Bedzie teraz miejski osrodek pomocy spolecznej
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+297 # BredzisławBronisław 2016-12-31 14:58
Ale Pan bredzi Panie Burmistrzu.!!!! !!!!!!!! Istny cyrk z tej pańskiej gadki -szmatki. Taki kit możesz Pan wciskać sobie podobnym.Jak Panu nie wstyd???????????.
Wsłuchaj się Pan w to , co mówią te trzy Panie Radne-którym tutaj należą się ukłony i podziękowania- i może jedyny raz w życiu wyciągnij właściwe wnioski .Nie nauczyli Cię w szkole wyciągania właściwych wniosków? A może Pan nie chodził do szkoły?
Tak bardzo chciał Pan być Burmistrzem;pyt am się po co ??? skoro z pańskiego urzędowania nic dobrego nie wynika.oprócz wzbogacenia własnej sakiewki i tych niewiele umiejących popleczników, których z taką ochotą i determinacją pozatrudniał Pan gdzie się tylko dało. Dopóki nie zatrudnił Pan wbrew prawu TEJ PANI, w Ośrodku było dobrze,wszyscy to potwierdzą. Najpierw ją zatrudniłeś w obecności tych dwóch prawników, którzy teraz zmieniają statut, bo.....żle ją zatrudniłeś. Ale SZOPKA!!!
Może trzeba zmienić prawników?
Refleksji i mądrych wniosków na Nowy Rok życzę.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+248 # aopocznianin 2016-12-31 13:55
"dobre zmiany" - ale nie w takim stylu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+288 # HańbaHańba 2016-12-31 13:33
"te panie ,które tu teraz klaszczą,ciągle przychodziły do mnie ze skargami na Oleksikową".... ....jakie przekręty chce Pan ukryć Jaśnie Panie Burmistrzu mówiąc taaaakie bzdury?????????
Dostał Pan informacje na piśmie jak to było z PODMIANĄ upoważnień do podpisywania decyzji administracyjny ch i wyciągnął Pan wnioski?
A czemu nie zrobił Pan tego?
Było i jest dużo świadków tej haniebnej sytuacji i na pewno nie zamiecie tego pod dywan .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+253 # Zmiana Satutu OPSopocznianin28 2016-12-31 11:48
Zmiana statutu pewnie dlatego żeby wykopać Oleksikową i wziąć Chomiczową!! Tylko po to to wszystko!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Reklama

Przeczytaj również: