Menu
RSS
Zdzisław Miękus wraca na stanowisko dyrektora MDK

Zdzisław Miękus wraca na stanowisko dyrektora MDK

  • Mateusz

Zdzisław Miękus wraca na stanowisko dyrektora MDK

W poniedziałek, 7 stycznia 2019 roku, Zdzisław Miękus powróci na stanowisko dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Opocznie.

W piątek, 4 stycznia 2019 roku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na stanowisko dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Opocznie. W wyniku postępowania konkursowego, Zdzisław Miękus został ponownie dyrektorem Miejskiego Domu Kultury w Opocznie. Był jedynym kandydatem, który aplikował na to stanowisko.

Zdzisław Miękus ukończył m.in. studia z zakresu zarządzania i organizacji instytucji kultury oraz dziennikarstwa i komunikacji społecznej. W latach 1991-2003 był instruktorem w MDK. Pracował także w wydziale promocji w Starostwie Powiatowym w Opocznie, a w ostatnim czasie w Wydziale Promocji, Kultury i Sportu w Urzędzie Miejskim.

Od maja 2015 roku, w związku z odwołaniem ówczesnej dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Opocznie Moniki Matusiewicz, Zdzisław Miękus pełnił obowiązki dyrektora placówki, zaś od stycznia 2016 roku Burmistrz Opoczna, w wyniku konkursu, powołał go na stanowisko dyrektora Miejskiego Domu Kultury. 16 marca 2017 roku, decyzją Rafała Kądzieli został odwołany ze stanowiska. Powodem odwołania miało być rzekome naruszenie przepisów prawa w związku z zajmowanym stanowiskiem.
Warto w tym miejscu dodać, że w listopadzie 2017 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi wydał postanowienie unieważniające zarządzenie  ówczesnego Burmistrza Opoczna, Rafała Kądzieli o odwołaniu Zdzisława Miękusa ze stanowiska. Gmina Opoczno złożyla od tej decyzji odwołanie, ale z nieoficjalnych informacji, jakie do nas dotarły, kasacja ma zostać wycofana. Natomiast w czerwcu 2018 roku w Sądzie Pracy w Tomaszowie Mazowieckim zapadł wyrok przyznający Zdzisławowi Miękusowi odszkodowanie za niezgodne z prawem odwołanie go z pełnionej funkcji. Wyrok jest prawomocny. 

W ostatnim czasie Zdzisław Miękus był koordynatorem Biura Informacji w Starostwie Powiatowym w Piotrkowie Trybunalskim.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

-6 # OdszkodowanieAmanda 2019-02-03 11:04
A to można tak. Dostać odszkodowanie za zwolnienie z funkcji i za chwilę wrócić. Uważam że te pieniądze powinny być oddane.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # RE: OdszkodowanieRedakcja 2019-02-03 11:58
Jedno nie ma związku z drugim. Zdzisław Miękus nie został przywrócony, lecz powołany (po raz drugi) na stanowisko dyrektora w drodze konkursu.

Zdzisław Miękus na podstawie wyroku Sądu Pracy otrzymał odszkodowanie w wysokości trzykrotności ostatniego wynagrodzenia za "niezgodne z prawem rozwiązanie umowy o pracę" (cytat z wyroku).
Odszkodowanie i jego wysokość wynika z ustawy o prowadzeniu działalności kulturalnej.

Ponadto w listopadzie 2017 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi unieważnił zarządzenie Burmistrza Opoczna o odwołaniu go z funkcji dyrektora Miejskiego Domu Kultury.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # LipaAntek 2019-01-19 10:13
Pierwsza decyzja dyrektora. Remont gabinetu i to po sobie samym. A na podwyżki dla pracowników, mocowanie zgodne z BHP do bombki brakuje, brakuje bombki. Braknie i kultury.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # RE: LipaJoanna 2019-02-03 19:21
Antoś. Co innego fundusz płac A co innego remontowy. Że środkow przeznaczonych na płace nie można finansować innych zakupów. To podstawowa wiedza. Więc Nie pisz głupot.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # Nie da radyTomek 2019-01-06 10:07
Cytuję Stanisława:
Prowadź mądrze rozsądnie i sprawiedliwie Pozdrawiam Niepokorna


Na to nie ma co liczyć niestety.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # RE: Nie da radydo Tomka 2019-02-10 14:02
Tomuś jeśli to Ty, to widać że trzęsiesz gaciami. Skończy się latanie z kamerką po mieście i szpanowanie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+51 # Dobrze, że jest świeża krew ;)Głosuj na zmiany 2019-01-06 01:59
Ale super! Nowy młodziutki człowiek na nowiutkim stanowisku. Jaka radość ogarnia niezliczone rzesze mieszkańców Opoczna. Wiktorowiczowa w P.G.K., Łuczkowski drugi jako "trzeci", a Miękus w MDK, sama świeżość.???? Ciekawe kto zostanie fotografem w MDK??? I kto na dyrektora prywatnej-państ wowej nowej szkoły ???? A tyle mamy "zdolnej" młodzieży ???? Druga strona wkleja Ziębę do szpitala, Chomiczowa zostaje wice w powiecie. A ja się zastanawiam co się zmienia??? I dla kogo??? Do mnie nic!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+39 # świeża krew :)z transfuzji 2019-01-13 17:37
No przecież to są wszystko ludzie młodzi często ze zbyt małymi emeryturami. A co do wieku fotografa to nasi włodarze postanowili uczcić zbliżające się 200- lecie fotografii wykładowcą pamiętającym tamte czasu. Nie do końca się udało, ale przynajmniej próbują(nie mogli znaleźć nikogo pamiętającego czasy rysunków naskalnych). Kochani wyborcy co by o Kadzieli nie powiedzieć(a też ma za uszami sporo) to jednak dopuścił troszkę ludzi młodych. Za to nasz obecny miłościwie panujący znów upycha ludzi skompromitowany ch i starych, bo swoi, bo mało im, bo się znamy. Gratuluję kolejnego mądrego wyboru. Również wyborcom powiatowym.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-7 # GratulacjeGBUR 2019-01-05 08:52
Gratuluję p.. Miękusowi.. Nareszcie MDK będzie w rękach fachowca o czym opocznianie mogli się przekonać w poprzednim okresie. Wszyscy co krytykują takie rozwiązanie to trole broniący swoich.. Kiedy to Opoczno polubi fachowców? Opamiętajcie się ludziska. A ty człowieku co piszesz o przekrętach i nominujesz sie jako znawca w MDKu zastanów się co bredzisz. Panu Śliwce krzywda się nie stała skoczył już na karuzele i w polskich warunkach za niedługi czas przeskoczy na następne siedzisko.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-7 # EopKtos 2019-01-05 00:41
Miękus to wogóle się nie zna na tej pracy jestem z mdk zwiazany od kilku lat takim managerem jak matuszewska to nikt nie byl ten to tylko tak robił jak mu władza kazała zero pomysłów i własnej inicjatywy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-2 # RE: EopCoś 2019-01-05 13:19
Ty tak jesteś Ktosiu związany z domem kultury jak ja z lotami na Księżyc. Nawet nie wiesz jak prawidłowo napisać nazwisko jednego z poprzednich dyrektorów mdk. Ot kazali Ci napisać, to i pleciesz bzdury. Dlatego zamilcz i nie ośmieszaj się.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+46 # NieźleEop 2019-01-04 23:07
Nowy v- ce Burmistrz Tomasz Łuczkowski nominuje Pana Miękusa którego osobiście krytykował i za jego namową zwolniony przez burmistrza Kądzielę. Zwalnia jednocześnie Andrzeja który w kampanii poświęcił się dla niego
Panie Tomaszu Opocznianie tego nie zapomną.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+13 # Do EopAśka 2019-01-05 18:37
Trochę precyzji. Pan Andrzej to poświęcił się i to nawet bardzo, ale pani Ziębie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # LecimyKoper na tropie 2019-01-05 12:15
Komentarz obraźliwy - zablokowano
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+28 # O matkoOna 2019-01-04 20:58
Zero świeżości , czyli wracamy do punktu wyjścia . Zamiast kogoś nowego to trzeba wybierać po znajomości przecież stołki muszą być ustawione ... Opoczno idzie w tył zamiast w przód . Ale są plusy będą dwie bombki.hahah
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-5 # DO ONATUTEJSZY 2019-01-04 20:10
Z tego co widzialam to bombka stoi na bazie MPGK czyli kolejna propozycja zmiany jakby wybuchla
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # DO ALINYTUTEJSZY 2019-01-04 20:04
Przekrety to RAFAL KADZIELA zatrudnianie kolesi za dobra kase plus czesciowa konfiskata dobra ORKIESTRYMIEJSK IEJ
stali czlonkowie wiedza o co chodzi pozdro dla dojnej zmiany iwazleliniarza posliwka
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+5 # RE: DO ALINYJa 2019-01-07 18:40
Ooo, kogo to ja widze... znowu Przemyslaw zamiast zajac sie praca w MDK, siedzi na internecie i komentuje. A jakby tak wreszcie zająć się czymś pożytecznym?! Np. wziąć się za robote, za ktora co miesiac dostaje sie wynagrodzenie.. .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+10 # Za jakie grzechy?Ona 2019-01-04 17:52
A i jeszcze pytanie najważniejsze: czy bombka wróci pod MDK? Zamiast do przodu to ta decyzja cofa nas w tył. Znowu sztuczność, tandeta i zero świeżości wraca do MDK.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+13 # RE: Za jakie grzechy?ono 2019-01-04 19:25
Bombka to byl przecież pomysl ówczesnego doradcy burmistrza, ktorym był nie kto inny tylko sam Andrzej poŚliwka.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+34 # Za jakie grzechy?Ona 2019-01-04 17:47
No po prostu nie wierzę. Wszystkich się spodziewałem ale nie jego. Jestem zaskoczony decyzją fikcyjnej komisji. Nie no żartuje. Dno to co w mieście się wyprawia!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+21 # To nie jedyna zmianadusieczka 2019-01-07 21:57
Jak informuje piątkowy dodatek do Dziennika łódzkiego to nie jedyna zmiana. Wg gazety burmistrz przed wyborami mówił o jednym zastępcy, ale zdanie zmienił po wyborach, jak poprzednik.Woln o mu. Była kierownik ZUS, (obecnie na emeryturze) za agitacje wyborczą dostała awans w PGK na stanowisko Przewodniczącej Rady Nadzorczej. Pani Wiktoricz też awansowała na Członka Zarządu, po co utworzono to stanowisko pracy nie wiadomo, ale nie będzie zdziwienia gdy podrozeja odpady, ścieki, woda, przecież na wynagrodzenie dla tej Pani kasa musi się znaleźć. A i nieoficjalna informacja która słychać na mieście to taka, że kandydat na Radnego, który nie otrzymał mandatu z NBS Pan Bartosz Z. wygrał konkurs w OPS. Ciężka praca przedwyborcza wykonywana dla obecnego Pana Burmistrza została przez niego doceniona.Z tego co wiem ten Pan ukończył stosunki międzynarodowe i zastanawia mnie jak to się ma do opieki społecznej, ale widocznie jakoś się ma. Tylko, że nie znalazłam na stronie internetowej Ośrodka Pomocy Społecznej informacji o konkursie, ani nigdzie indziej chyba ze zawisła ona tylko i wyłącznie w siedzibie ośrodka. Ale tam nie byłam. No chyba, że to plotka, ale to łatwo sprawdzić i to niedługo uczynię.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+6 # HaOna 2019-01-04 17:45
A to ci niespodzianka ????????????
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+29 # Następne StanowiskoAlina 2019-01-04 16:23
Burmistrz jak powiedział tak robi. Wszyscy którzy mi pomogą w zdobyciu władzy dostaną stanowiska. I nie patrzy na przekręty które Miekus wtedy narobil. Zresztą Pana Darka gmina wogole nie obchodzi. Ważne żeby tych którzy pomogli poupychac. Straszne to wszystko. A Tomkowi Sekretarzowi wróć Burmistrzowi pogratulować że z uśmiechem wita wroga a odprawił kolegę z którym współpracował przy wyborach czyli Pana Śliwke. Oby tak dalej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+1 # RE: Następne StanowiskoTeodor Prime 2019-01-04 17:19
Pani Alino, skoro wie Pani o przekrętach, niedociągnięcia ch, nadużyciach władzy, może nawet o możliwości popełnienia czynów prawnie karanych, dlaczego nie zgłosi Pani tego do Prokuratury, Policji, ABW, CBA, CBŚP, SOK, i innych służb które mogą Pani pomóc i uratować miasto z bandyckich rąk. Pytam dlaczego jest Pani bierna???
Wynurza się Pani na forum wciskając zasłyszaną ciemnotę od swoich pryncypałów z jedynej słusznej partii.
Żal mi was, w momencie kiedy PIS przestanie sprawować jakąkolwiek władzę, zostaniecie sierotami, zapomną o was- wyznawcach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # RE: Następne StanowiskoSceptyk 2019-01-04 17:15
Jakie przekręty? O czym Ty, kobieto piszesz? Gdyby zrobił przekręt choćby na złotówkę, wraz z jego odwołaniem sprawa trafiłaby do prokuratury, a sąd nie unieważniłby decyzji Kądzieli.
Myślisz, że przy takiej batalii sądowej ktoś darowałby Miękusowi jakąkolwiek nieprawidłowość?

Ciekaw jestem natomiast ile pieniędzy wpłynęło na konto synów p. Kądzieli i ich rodzin za panowania pełniącego obowiązki. Ciekaw jestem ile umów MDK na polecenie burmistrza podpisał umów z zespołem jego syna. Non stop na scenie MDK-u występowali synowie, ich kobiety, znajomi i jeden z wykładowców. Jak to wyjdzie na jaw, to dopiero CBA będzie miało co robić...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+52 # zero klasyWitold 2019-01-04 15:47
Jak to jest Tomasz Łuczkowski jeszcze niedawno wręczał p. Zdzisławowi decyzję burmistrza o odwołaniu, a teraz gratuluje powołania.Na opocznonaszemia sto Tomek gratuluje Miękusowi to nawet mu w oczy nie umie spojrzeć. Tomku wstyd! I ty chcesz burmistrzem kiedyś zostać?Ani za poprzedniego ani za obecnego burmistrza nie masz honoru i zero klasy.Dobrze że lud cie nie wybrał, a teraz pozna bardziej i w kolejnych wyborach nie masz na co liczyć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-1 # IPPGR 2019-01-04 17:28
Jak jesteście z PiS to myślicie, że nie wiadomo kto pisze? Wiaodmo. Dzielicie świat na wasz i tylko wasz. Nie ma innej drogi. Jest. Na jesieni będzie inaczej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-3 # Powrót na toryStanisława 2019-01-04 12:48
Prowadź mądrze rozsądnie i sprawiedliwie Pozdrawiam Niepokorna
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować