Menu
RSS
Z gwiazdą i szopką – zwyczaje i obrzędy bożonarodzeniowe w twórczości ludowej

Z gwiazdą i szopką – zwyczaje i obrzędy bożonarodzeniowe w twórczości ludowej

  • Muzeum Regionalne w Opocznie

Z gwiazdą i szopką – zwyczaje i obrzędy bożonarodzeniowe w twórczości ludowej

W Muzeum Regionalnym w Opocznie można już zwiedzać nową wystawę czasową „Z gwiazdą i szopką – zwyczaje i obrzędy bożonarodzeniowe w twórczości ludowej”.

Na ekspozycji zaprezentowano szopki będące elementem dekoracyjnym i szopki wybitnie kolędnicze. Ciekawie prezentują się również kolorowe gwiazdy kolędnicze. Wszystkie te prace wykonane są przez twórców ludowych ziemi opoczyńskiej, między innymi Antoniego Barana z Gorzałkowa, Mieczysława Włodarskiego z Białaczowa, Mariana Ciszewskiego z Sylwerynowa, Józefa Wróbla z Woli Załężnej, Wojciecha Grzędowskiego z Petrykóz.

Zaprezentowano również ludowy stół wigilijny, choinkę przystrojoną tradycyjnymi ozdobami oraz oryginalne dziewiętnastowieczne żelazka do wypieku opłatków.

Wystawę można zwiedzać do 2 lutego 2019 r.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: