Menu
RSS
Wystawa czasowa „Opoczyńskie drogi do Niepodległości”

Wystawa czasowa „Opoczyńskie drogi do Niepodległości”

  • Muzeum Regionalne w Opocznie

Wystawa czasowa „Opoczyńskie drogi do Niepodległości”

Przy licznym udziale młodzieży szkolnej, burmistrza Opoczna Rafała Kądzieli i miłośników lokalnej historii w Muzeum Regionalnym w Opocznie 17 października uroczyście otwarto wystawę czasową „Opoczyńskie drogi do Niepodległości”. Wystawa zorganizowana jest oczywiście z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Otwarcia ekspozycji dokonał dyrektor opoczyńskiego Muzeum Adam Grabowski, który opowiedział o najważniejszych wydarzeniach związanych z odzyskiwaniem niepodległości w regionie opoczyńskim. Dyrektor przedstawił również główne założenia i najciekawsze eksponaty wystawy.
Głos zabrał także Przemysław Ciszewski, kolekcjoner z miejscowości Klew w gminie Żarnów, który kilkudziesięcioma eksponatami ze swoich zbiorów wzbogacił opoczyńską wystawę. Przemysław Ciszewski ciekawie opowiadał zebranej młodzieży o Legionach Polskich i sytuacji polityczno-militarnej w latach 1914-1918, która pozwoliła na odrodzenie się niepodległej Rzeczypospolitej.

Wystawę „Opoczyńskie drogi do Niepodległości” zorganizowano ze zbiorów Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, kolekcji prywatnych Przemysława Ciszewskiego, Jerzego Gogacza, Wiktora Pietrzyka, Igora Tkaczowa, oraz Muzeum Regionalnego w Opocznie. Na ekspozycji zaprezentowano szereg oryginalnych dokumentów, fotografii i innych przedmiotów związanych z okresem 1914 – 1920. Wystawę można zwiedzać do końca stycznia 2019 r.

Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: