Menu
RSS
Muzeum poszukuje eksponatów związanych z opoczyńskim przemysłem ceramicznym

Muzeum poszukuje eksponatów związanych z opoczyńskim przemysłem ceramicznym

  • Muzeum Regionalne w Opocznie

Muzeum poszukuje eksponatów związanych z opoczyńskim przemysłem ceramicznym

Za nami zakończony dużym sukcesem pierwszy Festiwal Płytki Ceramicznej w Opocznie, który z założenia nawiązywał do bogatego dziedzictwa ceramicznego naszego miasta. W perspektywie mamy natomiast realizację ambitnego założenia jakim niewątpliwie jest zapowiedziana budowa Muzeum Płytki Ceramicznej oraz organizacja profesjonalnej ekspozycji dokumentującej dokonania opoczyńskiego przemysłu ceramicznego.

Mając to na uwadze zwracamy się do wszystkich Państwa z ogromną prośbą o udostępnianie w różnej formie (sprzedaż, darowizna, depozyt, wykonanie cyfrowej kopii) wszelkich materialnych, historycznych pozostałości dokumentujących działalność opoczyńskich zakładów ceramicznych.
Interesują nasz szczególnie fotografie, dokumenty oraz najstarsze wzory płytek ceramicznych i przyrządów służących do ich produkcji z przedwojennego okresu funkcjonowania firmy "Dziewulski i Lange". Poszukujemy także interesujących pamiątek z lat powojennych, kiedy lata swojej świetności przeżywał opoczyński Zespół Zakładów Płytek Ceramicznych.

Wszystkich, którzy chcieliby podzielić się z nami swoimi zbiorami zapraszamy do Muzeum Regionalnego w Opocznie, Plac Zamkowy 1. Prosimy również o kontakt telefoniczny lub za pośrednictwem poczty elektronicznej: 447552319, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z góry serdecznie dziękujemy!

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: