Menu
RSS
Zespół Tulia promuje Opoczno

Zespół Tulia promuje Opoczno

  • ona

Przez niespełna 2 tygodnie folkowy cover hitu Nieznajomy Dawida Podsiadło zyskał 1,4 miliona wyświetleń w internecie.

Zespół Tulia promuje Opoczno
Screen z teledysku do utworu "Nieznalony" w wykonaniu zespołu Tulia

Zespół Tulia promuje Opoczno

Polski internet oszalał na punkcie czterech pięknych szczecinianek z zespołu Tulia, wykonujących czystym, białym głosem, folkowe wersje przebojów muzyki rozrywkowej. Ich ostatni wyczyn - cover utworu Nieznajomy z repertuaru Dawida Podsiadło obejrzało blisko półtora miliona internautów. I to w przeciagu niespełna 2 tygodni.

Sam Dawid Podsiadło wyraził bardzo pochlebną opinię na temat folkowej wersji jego utworu. Zachwytu nad talentem polskich wokalistek nie kryli również członkowie legendarnego zespołu Depeche Mode, którego hit „Enjoy the Silence” dziewczęta z Tulii również zaśpiewały na ludową nutę. „Depeszowcom” tak przypadł do gustu cover ich przeboju, że nagranie z teledyskiem Tulii umieścili na swoim oficjalnym facebookowym fanpage'u.

Dziewczyny poszły za ciosem i postanowiły nagrać album, na którym oprócz autorskiego programu znajdą się też covery, w tym przeboje zespołów Metallica, Kate Bush, Leonarda Cohena, R.E.M. czy zespołu Coldplay.

Nas najbardziej zaintrygował, a jednocześnie bardzo ucieszył, fakt że wokalistki zespołu Tulia w swoich teledyskach występują w opoczyńskich strojach ludowych.

No i teraz władze naszego miasta, „stolycy” oberka, będą miały niezły zgryz. Dlaczego?

Podczas jednej z ostatnich imprez organizowanych przez Urząd Miejski nagrodę za promowanie folkloru opoczyńskiego odebrał zespół Odpoczno (nic nie mamy do samego zespołu). Chodziło m.in. o wyprodukowany przy udziale Gminy Opoczno teledysk pt. ”Jade ja se”, który obejrzało zaledwie 56,8 tysiaca internautów.

Jak na funkcjonowanie w sieci od września ubiegłego roku i wcale niemałą akcję promocyjną zorganizowaną zespołowi Marka Kądzieli przez burmistrza Rafała Kądzielę (zbieżność nazwisk nieprzypadkowa), to w porównaniu do szczecinianek wynik nie jest powalający, żeby nie powiedzieć mizerniutki.

Skoro jeden zespół za niespełna 57 tys. wyświetleń filmu (co miało być miarą sukcesu) otrzymuje nagrodę burmistrza, to na co mogą liczyć śpiewające dziewczyny w strojach opoczyńskich, które na całym świecie obejrzało półtora miliona osób?

Na odpowiedź nie liczymy.

 

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

-3 # PytanieTara 2018-06-23 21:01
W jaki sposób ten zepsol Tulia promuje nasze miasto, pewnie nie wiedzą Dziewusie gdzie jest Opoczno, stroje se pożyczyły i nigdzie słowem, że to folk Opoczynski, a napisać artykuline se może każdy, kto nie ma nic do roboty
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # RE: Zespół Tulia promuje Opocznoola 2018-05-23 13:15
nie ma kto pochwalić zespołu Odpoczno to muszą chwalić się sami
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
-4 # DM kontra opoczyński folklorPiotr 2018-05-08 11:22
Zespół Odpoczno ma nie 56,7 tysiąca wyświetleń, a 6 tys., proszę podawać na przyszłość dokładne dane. Grupa dostała nagrodę za nowe interpretacje opoczyńskiej muzyki ludowej i w ten sposób promowanie jej na koncertach w całym kraju. I tu tkwi sedno. Dziewczyny z zespołu Tulia po po prostu przebrały się w opoczyńskie stroje i wykonują piosenkę angielskiego zespołu. Proszę się zastanowić co ma większą wartość? Czy ilość like'ów w internecie czy docieranie do tradycji i prezentowanie we współczesnej formie słuchaczowi?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+2 # RE: DM kontra opoczyński folkloranna 2018-05-12 08:51
wolę tulię w pięknych strojach opoczyńskich niż kakofonie syna burmistrza. sluchaliscie tego odpoczna? nie da sie, choc starałam się
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Reklama

Przeczytaj również: