Menu
RSS
Koncert Pasyjny w Opocznie

Koncert Pasyjny w Opocznie

  • Mateusz

Koncert Pasyjny w Opocznie

Zapraszamy na koncert Pasyjny "Siedem ostatnich słów Jezusa na krzyżu" na podstawie medytacji księdza Grzegorza Strzelczyka, który odbędzie się 16 marca 2018 roku (piątek) o godzinie 17:00 w Kolegiacie p.w. Św. Bartłomieja w Opocznie.

Projekt 14 KATEDR to cykl 14 Koncertów Pasyjnych prezentowanych w 14 katedrach i świątyniach w Polsce w okresie Wielkiego Postu. Liczba 14 w tytule projektu jest nawiązaniem do 14 stacji drogi krzyżowej.

Na program Koncertu Pasyjnego składa się medytacja księdza Grzegorza Strzelczyka oraz Oratorium Josepha Haydna Siedem ostatnich słów Chrystusa na krzyżu, które jest jednym z najbardziej uduchowionych, obrazujących głęboką wiarę w Boga, dzieł kompozytora.
Udział w wydarzeniu biorą - uznany aktor teatralny i filmowy Jerzy Zelnik oraz Baltic Neopolis Ensemble (muzycy - liderzy Baltic Neopolis Orchestra).

Dopełnienie całości stanowi oprawa multimedialna na podstawie filmu Pasja Mela Gibsona.
KONCERT PASYJNY będzie prezentowany w okresie Wielkiego Postu w 14 katedrach i świątyniach w Polsce, w ramach projektu 14 KATEDR,. Liczba 14 w tytule projektu jest nawiązaniem do 14 stacji drogi krzyżowej.

Jest to druga edycja projektu, pierwsza odbyła się w 2017 r. i spotkała się z dużym zainteresowaniem publiczności.

Jerzy Zelnik o Projekcie: "Siedem słów? - Czy raczej ostatnie siedem nauczań cierpiącego człowieka – Boga. Liturgia umierania. Jego testament duchowy. Józef Haydn postanowił muzyką opisać Chrystusowe konanie. My, fragmentami filmu Gibsona „Pasja”, chcemy przybliżyć obraz tej męki. Rozważania księdza Grzegorza Strzelczyka, spisane w Lugano w roku 1996, w przejmujący sposób trafiają do serca każdego, kto czuje się w jakiś sposób współwinny tej męki krzyżowej naszego Zbawiciela."

Koncert Pasyjny w Opocznie

 

Możliwość komentowania wygasła.

Reklama

Przeczytaj również: