Menu
RSS
Prelekcja o generale „Bończy”

Prelekcja o generale „Bończy”

  • Muzeum Regionalne w Opocznie

Prelekcja o generale „Bończy”

W ramach opoczyńskich obchodów Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych 28 lutego odbyła się prelekcja dotycząca generała Kazimierza Załęskiego „Bończy”.

Prelekcję w Muzeum Regionalnym w Opocznie wygłosił znany publicysta i autor wielu publikacji tematycznych Paweł Reising.
Licznie zebrani goście, a przede wszystkim młodzież szkolna, mogła dowiedzieć się wielu interesujących i mało znanych historii i ciekawych anegdot z życia i konspiracyjnej walki gen. „Bończy”. Wyświetlony został również krótki film z jego wspomnieniami z lat okupacji i pierwszych, trudnych lat powojennych.

Chętni mogli zakupić bezpośrednio od autora najnowszą książkę „Opowieści generała „Bończy””.
Warto dodać, że od połowy lutego 2018 r. dotychczasowa opoczyńska ulica 17 Stycznia nosi nazwę właśnie generała Kazimierza Załęskiego „Bończy”.

Organizatorem tegorocznych uroczystości jest Poseł na Sejm RP Robert Telus, Starosta Opoczyński Józef Róg, Burmistrz Opoczna Rafał Kądziela oraz Muzeum Regionalne w Opocznie i Fundacja „Dar dla Potrzebujących”.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: