Menu
RSS
W imię ich matek - historia Ireny Sendlerowej. Projekcja filmu i spotkanie z producentem

W imię ich matek - historia Ireny Sendlerowej. Projekcja filmu i spotkanie z producentem

  • Miejski Dom Kultury w Opocznie

W imię ich matek - historia Ireny Sendlerowej. Projekcja filmu i spotkanie z producentem

W związku z ogłoszeniem przez Sejm RP roku 2018 jako ROKU IRENY SENDLER Miejski Dom Kultury w Opocznie oraz Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych TRZCINA zapraszają uczniów i nauczycieli na pokaz filmu „W imię ich matek – historia Ireny Sendlerowej” w reżyserii Mary Skinner, którego projekcja wraz z uczestnictwem w spotkaniu autorskim z pomysłodawcą i producentem filmu, Piotrem Piwowarczykiem, jest żywą lekcją historii i patriotyzmu.

Dokument opowiada o działalności Ireny Sendlerowej i powiązanych z nią osób, dzięki których odwadze i zdecydowaniu udało się wydostać z warszawskiego getta 2500 żydowskich dzieci. Irena Sendlerowa została aresztowana i skazana na śmierć, ale udało jej się uciec z fałszywymi papierami, by pod innym nazwiskiem kontynuować swoje dzieło. Wszystkie uratowane dzieci przeżyły wojnę. Na film składają się, oprócz zdjęć archiwalnych z czasów okupacji, wywiady z trzema bohaterskimi kobietami, które za swą działalność zostały wyróżnione tytułem Sprawiedliwa wśród Narodów Świata. Irenie Sendlerowej Instytut Yad Vashem w Jerozolimie nadał tytuł Sprawiedliwej Wśród Narodów Świata w 1965 roku. Bohaterka zmarła 12 maja 2008 roku w wieku 98 lat.

W imię ich matek - historia Ireny Sendlerowej. Projekcja filmu i spotkanie z producentem

23 stycznia 2018 r., godz. 14.00.
Sala Widowiskowa Miejskiego Domu Kultury w Opocznie
Bilety dla uczniów w cenie 5 zł.

Zgłoszenia przyjmuje i wszelkich informacji udziela koordynator wydarzenia ze strony MDK Piotr Kłodawski – email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Reklama

Przeczytaj również: