Menu
RSS
Marianna Rzepka nagrodzona za osiągnięcia w dziedzinie kultury

Marianna Rzepka nagrodzona za osiągnięcia w dziedzinie kultury

  • Mateusz

Marianna Rzepka nagrodzona za osiągnięcia w dziedzinie kultury

Nagrodę Starostwa Opoczyńskiego za osiągnięcia w dziedzinie kultury otrzymała Marianna Rzepka. W tym roku nagrodę przyznał Zarząd Powiatu Opoczyńskiego.

Marianna Rzepka jest twórczynią ludową pochodzącą z Bielowic. Kontynuując rodzinne tradycje wykonuje prace tkackie, stroje regionalne, wycinanki, hafty, koronki, pisanki i palmy wielkanocne oraz inne ludowe ozdoby.

Stale współpracuje ze Starostwem Powiatowym w Opocznie, Stowarzyszeniami Twórców Ludowych w Lublinie, Bełchatowie i Piotrkowie Trybunalskim oraz muzeami w Radomsku, Toruniu, Tomaszowie Mazowieckim, Przysusze i Opocznie.
Bierze też udział w licznych warsztatach twórczości ludowej i prowadzi lekcje etnograficzne.

Marianna Rzepka jest laureatką konkursów krajowych i międzynarodowych, otrzymała setki dyplomów uznania i podziękowań. Za zasługi dla kultury ludowej wyróżniona została Złotym Krzyżem Zasługi oraz nagrodą i medalem Oskara Kolberga.
W 2016 za całokształt pracy twórczej została nagrodzona przez marszałka województwa łódzkiego.

O przyznanie nagrody wnioskował piotrkowski oddział Stowarzyszenia Twórców Ludowych.

Prócz Marianny Rzepki o nagrodę ubiegały się jeszcze jeszcze dwie osoby. Krystyna Jóźwik - za całokształt działalności na rzecz kultury oraz wkład w życie kulturalne powiatu opoczyńskiego i jego promocję oraz Grażyna Szafińska za całokształt działalności na niwie kultury i promowanie powiatu opoczyńskiego.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

+5 # JesienZmierzch 2018-01-27 08:14
Ludzie już mają dość tych odgrzewanych kotletow, czas na nowych ludzi, nawet bez doświadczenia będą lepsi, niż ten marazm, który szczególnie toczy starostwo od początku... Praktyczny brak zainteresowania mieszkańcami... A szczególnie Opocznem.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
+4 # nagrodaleon 2018-01-06 12:46
dyplom, order - ok. a czy nagrodę pieniężną pan starosta ufundował czy poszła kasa na obiad?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Reklama

Przeczytaj również: