Menu
RSS
Otwarte Drzwi Do Kultury w MDK

Otwarte Drzwi Do Kultury w MDK

  • Mateusz

Otwarte Drzwi Do Kultury w MDK

W czwartek 14 grudnia, setki dzieci i młodzieży oraz nauczycieli szkół regionu opoczyńskiego wzięły udział w Otwartych Drzwiach Do Kultury, ogólnopolskim przedsięwzięciu organizowanym przez fundację Legalna Kultura, w którą włączył się nasz MDK.

Warsztaty obejmowały wprowadzenie w zagadnienia związane z prawem autorskim, legalnym i nielegalnym udostępnianiem treści w internecie, etyką, a także netykietą, obowiązującymi zwłaszcza w wirtualnym obrocie dziełami autorskimi. Uczniowie szkół podstawowych obejrzeli również film „Wakacje Mikołajka”, a młodzież ze szkół ponadpodstawowych „Czarny Czwartek” opowiadający o wydarzeniach sprzed 47 lat. Część warsztatową zakończyło spotkanie z nauczycielami.

Zwieńczeniem Otwartych Drzwi Do Kultury był pokaz filmu „Ostatnia Rodzina”. Wstęp na projekcję był wolny, a dodatkową atrakcją było rozlosowanie wśród widzów płyt DVD z filmami ufundowanymi przez Kino Świat.

Słowo wstępne do filmów wygłosił Piotr Kłodawski, koordynator wydarzenia ze strony MDK, a dyrektor Andrzej Śliwka podkreślił, że właśnie zapoczątkowana współpraca z Legalną Kulturą będzie miała swój ciąg dalszy.

Dziękujemy pracownikom fundacji Legalna Kultura za profesjonalizm i świetną współpracę. Mamy nadzieję, że kolejne wspólne przedsięwzięcia wzbogacą ofertę kulturalną naszego miasta.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

+2 # RE: Otwarte Drzwi Do Kultury w MDKŁyżka dziegciu 2017-12-25 00:04
Na Boga. Akcja fajna tylko nie kłamcie. Setki dzieci a na fotce 1/2 sali pusta....myślic ie ze ludzie zdjęć nie oglądają i jie potrafią wyciągnąć wniosków? A po.dyr. chyba brakuje jakichś sukcesów skoro bierze się za tak naiwną propagande. Endriu to juz nie działa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować
0 # RE: Otwarte Drzwi Do Kultury w MDKPiotr K. 2018-01-10 18:56
W akcji uczestniczyło ponad 500 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i liceów. Do tego należy doliczyć dorosłych na Ostatniej Rodzinie i oczywiście nauczycieli. Jeśli Łyżka Dziegciu ze zrozumieniem przeczytał/a/o- by artykuł zrozumiał/a/o-b y, że mieliśmy 3 filmy dla różnych grup docelowych oraz warsztaty.
Pozdrawiam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Reklama

Przeczytaj również: