Menu
RSS
Wielki Finał Szlachetnej Paczki w Opocznie

Wielki Finał Szlachetnej Paczki w Opocznie

  • Szlachetna Paczka Opoczno

Wielki Finał Szlachetnej Paczki w Opocznie

„Lubię ludzi” – to hasło przewodnie tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki. W ostatni weekend (9-10 grudnia) miał miejsce ogólnopolski Finał, podczas którego Darczyńcy przywozili Paczki do Magazynu a wolontariusze rozwozili je do potrzebujących Rodzin.

„Moja najukochańsza” – Paulinka mocno przytuliła laleczkę, „Przecież to za dużo” – powtarzała łamiącym się ze wzruszenia głosem pani Ania, „No to Święta będą w tym roku na bogato” – uśmiechnął się pan Jarek otwierając kartony z żywnością. Słowa podziękowań, łzy, i wzruszenie mieszały się ze śmiechem i radosnym popiskiwaniem dzieci, gdy w całej Polsce wolontariusze dostarczyli pomoc do ponad 20 000 Rodzin na sumę prawie 50 mln złotych.

W regionie opoczyńskim pomocą udało się objąć 49 potrzebujących Rodzin. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu kilku tysięcy Darczyńców zostały one obdarowane paczkami o średniej wartości prawie 3 tysięcy złotych!

Przez całą sobotę i niedzielę w Magazynie Paczki, znajdującym się, dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Małgorzaty Kozłowskiej, w ZSS Nr 1, panował ogromny ruch. Dwudziestu jeden wolontariusz wraz z grupą młodzieży (wolontariuszami wspomagającymi) witało podjeżdżających z paczkami Darczyńców i przenosiło pięknie opakowane kartony do Magazynu. Następnie Darczyńcy byli podejmowani w świątecznie przystrojonej jadalni, gdzie przy dźwiękach kolęd mogli poczęstować się pysznymi ciastami upieczonymi przez wolontariuszki i podzielić się wrażeniami z przygotowywania Paczki.

Następnie paczki (w tym pralki, meble, drewno, płytki, łóżko rehabilitacyjne itp.) były zawożone przez wolontariuszy do Rodzin. „Mamusiu, czy to św. Mikołaj?”, „To prawdziwy cud”, „Ratujecie nam życie”, „Niech Bozia was błogosławi”. Wyróżnione Rodziny nie mogły uwierzyć, że obcy ludzie przygotowali dla nich takie wspaniałe prezenty. Szczególnie zachwyceni prezentami byli najmłodsi. O takich prezentach dzieci mogły wcześniej tylko pomarzyć. Piskom i zachwytom nie było końca, nawet już po opuszczeniu mieszkania wolontariusze długo słyszeli radosny śmiech szczęśliwych dzieci.

W tym roku w opoczyńskim pomoc trafiła głównie do rodzin, które znalazły się w trudnej sytuacji w wyniku niepełnosprawności, choroby czy nieszczęśliwego wypadku. Wielotysięczna grupa ludzi wielkiego serca wniosła radość i nadzieję w domy rodzin, które z przyczyn losowych znalazły się w trudnym położeniu. Ogromne słowa wdzięczności należą się tym wszystkim ludziom dobrego serca, którzy przyłączyli się do Szlachetnej Paczki i pomagając Rodzinom zmienili świat na lepsze.

DZIĘKUJEMY!

Opoczyńska Drużyna
Szlachetnej Paczki

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: