Menu
RSS
75. rocznica likwidacji opoczyńskiego getta

75. rocznica likwidacji opoczyńskiego getta

  • Muzeum Regionalne w Opocznie

75. rocznica likwidacji opoczyńskiego getta

75. rocznicę likwidacji getta żydowskiego w Opocznie upamiętnili przedstawiciele władz samorządowych i mieszkańców naszego miasta.

Pod symboliczną tablicą upamiętniającą to wydarzenie na Placu Kilińskiego kwiaty złożył burmistrz Opoczna Rafał Kądziela, wicestarosta Marcin Baranowski, dyrektorzy Muzeum Regionalnego w Opocznie, Miejskiego Domu Kultury i Miejskiej Biblioteki Publicznej – Adam Grabowski, Andrzej Śliwka i Jerzy Misiurski, a także opoczyńska młodzież. Honorowymi gośćmi piątkowej uroczystości byli potomkowie opoczyńskich Żydów z Izraela i USA – Ariel Silverstone z rodzicami, dla których było to szczególnie wzruszające przeżycie.

Uroczystości towarzyszyło zwiedzanie wystawy czasowej poświęconej społeczności żydowskiej w Muzeum Regionalnym. Młodzież licealna z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Opocznie pod kierownictwem Marty Prejs oraz Krzysztofa Czajkowskiego zaprezentowała krótką część artystyczną połączoną z prezentacją historii mniejszości żydowskiej w Opocznie w języku polskim i angielskim.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: