Menu
RSS
Noc Muzeów 2017

Noc Muzeów 2017

  • Muzeum Regionalne w Opocznie

Noc Muzeów 2017

Muzeum Regionalne w Opocznie zaprasza na tegoroczną edycję europejskiej akcji Noc Muzeów. W najbliższą sobotę 20 maja czekać będziemy na zwiedzających od godziny 16:00 aż do północy.

W programie wiele interesujących atrakcji dla osób w każdym przedziale wiekowym. Między innymi kiermasz rękodzieła ludowego, artystycznego i rzeźby, pokaz oryginalnych egzemplarzy broni i umundurowania z okresu II wojny światowej w wykonaniu członków działającej przy Muzeum Regionalnym w Opocznie Grupy Rekonstrukcji Historycznej im. partyzanckiego Oddziału Lotniczego AK „Henryk”.

Noc Muzeów 2017

Dla melomanów spotkanie muzyczne z Andrzejem Sapieszko i Jerzym Gogaczem w ramach wystawy „Od Edisona do Unitry, czyli krótka historia fonografii”. Ponadto otwarcie wystawy towarzyszącej I Międzynarodowemu Biennale Grafiki w Łodzi - kolekcja 2017.

Noc Muzeów 2017

O godzinie 20:00 wystąpi gwiazda wieczoru – Karolina Cicha – kompozytorka, wokalistka i multiinstrumentalistka. Rozpoznawalna dzięki oryginalnej technice gry na kilku instrumentach jednocześnie. Karolina Cicha jest laureatką GRAND PRIX i Nagrody Publiczności na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia „Nowa Tradycja”, a także Pierwszej Nagrody na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie czy Chansonsfestival w Kolonii.

Noc Muzeów 2017

Ze swą muzyką odwiedziła kilkadziesiąt festiwali World Music w Europie, Azji i Ameryce. W 2015 roku wraz z Bartem Pałygą znalazła się w oficjalnej selekcji na WOMEX - największym festiwalu World Music na świecie.

Wstęp wolny!

Noc Muzeów 2017

 

Możliwość komentowania wygasła.

Reklama

Przeczytaj również: