Menu
RSS
Podsumowanie akcji charytatywnej "Tydzień dla Daniela"

Podsumowanie akcji charytatywnej "Tydzień dla Daniela"

  • Centrum Tico

Podsumowanie akcji charytatywnej

Pod takim tytułem Centrum Tańca i Ruchu TICO Opoczno przeprowadziło w ostatnim tygodniu kwietna kolejne nietypowe przedsięwzięcie. Tym razem adresatem pomocy był Daniel, mieszkaniec gminy Sławno.

W 2013 roku uległ on poważnemu wypadkowi samochodowemu, w wyniku którego został całkowicie sparaliżowany. Od kilku lat nie porusza się i nie mówi.

Aby wziąć udział w akcji pomocy wystarczyło przyjść do TICO na dowolnie wybrane zajęcia, przynosząc w zamian jedną z wymienionych rzeczy służących do codziennej pielęgnacji chorego.

Odzew na apel o pomoc przerósł oczekiwania organizatorów akcji. Jesteśmy zaskoczeni i jednocześnie bardzo szczęśliwi, że na nasz apel z prośbą o pomoc, odpowiedziało tak wiele osób! Udało nam się uzbierać górę potrzebnych rzeczy do codziennej opieki nad Danielem!! Cała masa prezentów trafiła już do nowego właściciela! Dziękujemy z całego serca wszystkim, którzy wzięli udział w tej wyjątkowej akcji! Jesteśmy pod wrażeniem ogromu wsparcia jakiego udzieliliście Danielowi. - mówi Tomasz Miekus, właściciel TICO - Dziękujemy również wszystkim jednostkom, które na co dzień współpracują z Centrum TICO i które równie ochoczo przyłączyły się do naszej niecodziennej zbiórki. Stokrotne dzięki dla: Zespołu Szkół Prywatnych w Opocznie, Przedszkola Tygrysek, Przedszkola nr 2, Przedszkola nr 4, Przedszkola nr 5, Przedszkola nr 8, Punktu Przedszkolnego „Dzieciniec” oraz Zespołu Szkół Samorządowych w Paradyżu.

Finał akcji to jak jednak nie koniec pomocy dla Daniela! Przed nami dużo większe wyzwanie. Daniel od kilku lat nie mówi. Aby mógł się z nami porozumiewać, potrzebujemy sprzętu, który kosztuje ponad 24 000 zł! Dla najbliższych, ta astronomiczna suma w morzu wydatków jest nie do przeskoczenia, ale w grupie siła! My możemy to zmienić!!!! Już niebawem będziemy potrzebować ponownie Waszej pomocy, tym razem w internecie. Bądźcie czujni!!

Zachęcamy również do finansowego wsparcia Daniela. Nawet najmniejsza kwota, zwiększa szansę na jego powrót do zdrowia!! Zbiórka prowadzona jest pod linkiem: https://zrzutka.pl/med7x2

Zbiórka artykułów do codziennej pielęgnacji chorego to ostatnie, ale nie jedyne tego typu przedsięwzięcie prowadzone przez Tomasza Miękusa oraz instruktorów prowadzących na co dzień zajęcia w Centrum Tańca i Ruchu TICO Opoczno.

Wcześniej odbywała się zbiórka rzeczy na świąteczne paczki dla podopiecznych ze świetlicy środowiskowej PINOKIO w Opocznie oraz dla wychowanków z domu dziecka, wsparta osobiście przez Dodę - Dorotę Rabczewską. Kilkakrotnie prowadzona była też zbiórka karmy oraz wyposażenia boksów dla zwierząt ze schroniska w Różannej.

Akcje TICO to nie tylko pomoc rzeczowa, ale również niematerialna. W ubiegłym sezonie Centrum TICO jako jedyny podmiot działający w sferze rekreacji w Opocznie prowadził nieodpłatne zajęcia taneczne dla podopiecznych Warsztatu Terapii Zajęciowej w Opocznie.

 

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: