Menu
RSS
Nasi harcerze znów zwyciężyli!

Nasi harcerze znów zwyciężyli!

  • Hufiec ZHP w Opocznie

Nasi harcerze znów zwyciężyli!

W dniach 24-26 marca w Tomaszowie Mazowieckim odbył się 28. Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Zielona nuta”. Nie zabrakło na nim reprezentacji Hufca ZHP Opoczno w postaci pięcioosobowego zespołu „Na Kwintę”.

Zespół powstał na potrzeby festiwalu, a tworzą go: dh. Jagoda Chudzicka, HO Aleksandra Kowalczyk, HO Marcin Gruszczyński, HO Dawid Dorosławski oraz pwd. Michał Wijata.

Nasi harcerze zmagania zaczęli w sobotę rano w Ośrodku Kultury "Tkacz" współzawodnicząc w tematyce „Piosenka harcerska i turystyczna”. Na festiwal przybyło wielu wykonawców z różnych miejscowości, poza Hufcem Tomaszów Mazowiecki można było spotkać harcerzy z m.in.: Inowłodza, Rzeczycy, Zgierza i Radomska.

Nasi harcerze znów zwyciężyli!

W niedzielę odbyło się ogłoszenie wyników oraz koncert laureatów. Mimo dużej konkurencji zespół „Na Kwintę” świetnie poradził sobie na scenie, co zaowocowało zdobyciem I miejsca w kategorii "Wędrownicy". Ponadto jury festiwalu postanowiło nagrodzić naszych harcerzy przyznając im prestiżową nagrodę Grand Prix. Reprezentacji Hufca ZHP Opoczno serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

- Po raz kolejny harcerska młodzież z sukcesem promowała Opoczno. Tym samym udowodniliśmy, że nasze aspiracje w kontekście imienia dla ronda lub ulicy w mieście są słuszne. Nazwa “Harcerzy” byłaby nazwą żywą, zawierającą jednocześnie wartościowy aspekt historyczny – podsumowała phm. Agnieszka Wosek, Komendantka Hufca ZHP w Opocznie.

 

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: