Menu
RSS
Andrzej Śliwka p.o. dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Opocznie

Andrzej Śliwka p.o. dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Opocznie

  • Mateusz

Andrzej Śliwka p.o. dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Opocznie

Burmistrz Opoczna Rafał Kądziela powierzył obowiązki dyrektora MDK w Opocznie Andrzejowi Śliwce.

W związku z odwołaniem ze stanowiska w dniu 16 marca 2017 roku Zdzisława Miękusa dyrektora Miejskiego Domu Kultury, Burmistrz Opoczna Rafał Kądziela podjął decyzję dotyczącą osoby kierującej instytucją. Zgodnie z zarządzeniem nr 58/2017 od 20 marca 2017 roku pełniącym obowiązki dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Opocznie jest Andrzej Śliwka.

Andrzej Śliwka jest absolwentem Uniwersytetu Łódzkiego na specjalizacji "Geografia polityczna i studia regionalne". Ukończył blok dydaktyczny uprawniający do nauczania przyrody oraz geografii oraz studia podyplomowe "Informacja naukowa i bibliotekoznawstwo". Przed objęciem nowych obowiązków był był doradcą Burmistrza Opoczna ds. mediów i PR.

Od 2004 roku jako Instruktor Związku Harcerstwa Polskiego pełni różne funkcje we władzach powiatowych i wojewódzkich.

Poza pierwszą pomocą oraz wędrówkami górskimi jego największą pasją są szeroko pojęte kwestie związane z regionem. Efekty tych zainteresowań to przedsięwzięcia kulturalne ("Opoczno w czarno-białej fotografii", "Opoczno nieznane") oraz artykuły zarówno w mediach lokalnych (m. in. cykl artykułów "Patrzeć nie znaczy dostrzegać, czyli o reliktach minionych epok", współautor cyklów "Opoczno dawniej i dziś" oraz "Opoczyńskie zabytki – coraz rzadszy widok – bezpowrotnie utracone" publikowane na Portalu Opoczno.info), jak i ogólnopolskich portalach specjalistycznych.

 

Zdzisław Miękus dyrektorem Miejskiego Domu Kultury w Opocznie był od stycznia ubiegłego roku, kiedy to wygrał on konkurs ogłoszony przez gminę Opoczno. Był jedynym kandydatem, który zgłosił się do konkursu. Został odwołany 16 marca 2017 roku za rzekome naruszenie prawa w związku z zajmowanym stanowiskiem, które miało polegać nanienależytym zabezpieczeniu chodnika przed Miejskim Domem Kultury, co doprowadzić miało do narażenia przechodnia na utratę zdrowia.

 

Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Odśwież komentarze 

+45 # RE: Andrzej Śliwka p.o. dyrektora Miejskiego Domu Kultury w OpocznieRodzic 2017-04-30 15:11
Byłam w sobotę w mdku na konkursie tańca. Jak tak ma wyglądać poprawa wizerunku domu kultury wg burmisrrza to gratuluje. Balagan nikt nie panował nad sytuacją a pan dyrektor niwy wcale się nie pojawil. Pan Śliwka nie dorosl do tego by kierować ta instutucja. Żadną!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+61 # Bosze...Kinga 2017-04-13 19:46
Opoczno ma Śliwkę, znawcę każdego tematu; a Polska Misiewicza!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+77 # wiceburmistrzskąd wystartuje 2017-04-02 09:57
w następnych wyborach? Ten człowiek należał już chyba do wszystkich partii politycznych. Teraz uważam, że Opocznianie powinni go wysłać w kosmos. To żart, ale wielu ludzi tak twierdzi i uważam,że maja rację.Podobnie z innymi osobami, szcególnie z etatowymi "zawodowymi" kierownikami i "dyrehtorami " z Bozej laski, Na razie na poziomie mediów ogólnopolskich nie pojawiają się żadne ciekawe wiadomości o naszych lokalnych politykach, a to znaczy ,że przed wyborami samorządowymi będzie ich wysyp jak "pecłonek" w lesie, Naraz pojawią się różne interesujące dokumenty i inne niusy. Przepraszam za pisownie , ale stara jestem i nie znam i nie toleruje angielszczyzny w mowie ojczystej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+84 # ŚwiętaEldo 2017-04-01 22:41
Panie Kądziela i Panie sliwka pilnujcie i czatujcie zeby ktos nie przewrocil sie o wystawione przed mdkiem zajczka lub jajeczko wielkanocne.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+112 # RE: Andrzej Śliwka p.o. dyrektora Miejskiego Domu Kultury w OpocznieRudy Rydz 2017-03-27 19:45
A mnie sie wydaje że całe to zwolnienie Miękusa jest efektem działalności jednego z instruktorów. Widaomo ze były dyrektor pilnował godzin zajęć. Tymczasem jeden pan chodził do pracy jak mu się podobało lub kiedy mu się podobało. A że to parnter byłej żony burmistrza....w styd panie w.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+74 # RE: Andrzej Śliwka p.o. dyrektora Miejskiego Domu Kultury w OpocznieRodzic 2017-03-29 19:37
Bezczelnosc. Moje dziecko kilka razu umawialam na lekcje fo tego pana z piwnicy. I yrzy razy nie przyszedl. Jeszcze twierdzil bezczelnie ze to ja cis złe zrozumialam. Przenioslam dziecko do onnego instruktora a ten pan wstydu nie ma.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+65 # RE: Andrzej Śliwka p.o. dyrektora Miejskiego Domu Kultury w OpocznieTaaaa 2017-04-01 09:15
A pan prezes w godzinach swoich zajęć spaceruje po mieście...a kasa leci ciekawe co na to dyrekcja...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+85 # zasrany grajdołkmn 2017-03-26 16:17
władza dzieli i rządzi. to co sie dzieje u nas w Opocznie jest tylko odbiciem lustrzanym tego co na szczytach władzy. a skoro poseł pis, niejaki Telus jest w pis to wie jak wprowadzać w regionie opoczyńskim zamęt. stąd rozstawianie kart (upss)...stanow isk podczas prywatnych imprez? burmistrz nie ma nic do gadania poza decyzjami administracyjny mi...przykłady? znacie sami, zostały już opisane.
a w powiecie nie lepiej. stanowiska też już rozdane dawno temu, nierentowne instytucje działaja dalej, najpiękniejsza w Polsce siedziba starostwa na kredyt gotowa. niby wszystko ok a pod kołderką smrodek?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+40 # a włąśnie że ma do gadaniaemerytka 2017-03-28 14:48
Cytuję kmn:
władza dzieli i rządzi. to co sie dzieje u nas w Opocznie jest tylko odbiciem lustrzanym tego co na szczytach władzy. a skoro poseł pis, niejaki Telus jest w pis to wie jak wprowadzać w regionie opoczyńskim zamęt. stąd rozstawianie kart (upss)...stanowisk podczas prywatnych imprez? burmistrz nie ma nic do gadania poza decyzjami administracyjnymi...przykłady? znacie sami, zostały już opisane.
a w powiecie nie lepiej. stanowiska też już rozdane dawno temu, nierentowne instytucje działaja dalej, najpiękniejsza w Polsce siedziba starostwa na kredyt gotowa. niby wszystko ok a pod kołderką smrodek?

A pam wiceburmistrz-K acprzak- NBS- dawna Platforma, Szefowa, ups...Dyrektor Basenu- NBS- dawna Platforma.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+40 # RE: a włąśnie że ma do gadaniano i co z tego? 2017-04-06 09:37
wiceburmistrz Z. - PiS, prezes PGK - PiS, dyrektor ZUS - PiS, dyrektor agencji rolnej - PiS, dyrektor mdk - chyba już też PiS
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+70 # RE: a włąśnie że ma do gadaniaJuz wszędzie 2017-03-29 08:24
Pan Kacprzak to obskoczyl juz chyba każde ugrupowania zaczynajac o sld,ows ,pis teraz nbs tylko patrzec z ktorej listy wystartuje w następnych wyborach
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+38 # instytucjenierentowne 2017-03-28 12:03
Cytuję kmn:
władza dzieli i rządzi. to co sie dzieje u nas w Opocznie jest tylko odbiciem lustrzanym tego co na szczytach władzy. a skoro poseł pis, niejaki Telus jest w pis to wie jak wprowadzać w regionie opoczyńskim zamęt. stąd rozstawianie kart (upss)...stanowisk podczas prywatnych imprez? burmistrz nie ma nic do gadania poza decyzjami administracyjnymi...przykłady? znacie sami, zostały już opisane.
a w powiecie nie lepiej. stanowiska też już rozdane dawno temu, nierentowne instytucje działaja dalej, najpiękniejsza w Polsce siedziba starostwa na kredyt gotowa. niby wszystko ok a pod kołderką smrodek?

Zapytuje, w jaki sposób instytucje mogę być nierentowne? Przecież instytucje z definicji mają słuzyć ludziom! czy instytucje kultury- państwowe maja generować zyski, , czy opieka spoleczna ma generować zyski, albo placówka terapii dla niepełnosprawny ch tez ma zarabiać kasę? Jeśli tak to jakim cudem taka placówka dla niepełnosprawny ch dostaje kilkaset tys zł dotacji na rok dla ok 30 podopiecznych? Dlaczego jej nie zamknąć, przecież deficytowa jest. Pokazuje tylko Twój tok rozumowania. Pozamykać te instytucje i wtedy wyjdzie na Twoje
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+33 # zawsze z różnych źródeł dotowanenierentowne 2017-03-30 13:31
Cytuję nierentowne:
Cytuję kmn:
władza dzieli i rządzi. to co sie dzieje u nas w Opocznie jest tylko odbiciem lustrzanym tego co na szczytach władzy. a skoro poseł pis, niejaki Telus jest w pis to wie jak wprowadzać w regionie opoczyńskim zamęt. stąd rozstawianie kart (upss)...stanowisk podczas prywatnych imprez? burmistrz nie ma nic do gadania poza decyzjami administracyjnymi...przykłady? znacie sami, zostały już opisane.
a w powiecie nie lepiej. stanowiska też już rozdane dawno temu, nierentowne instytucje działaja dalej, najpiękniejsza w Polsce siedziba starostwa na kredyt gotowa. niby wszystko ok a pod kołderką smrodek?

Zapytuje, w jaki sposób instytucje mogę być nierentowne? Przecież instytucje z definicji mają słuzyć ludziom! czy instytucje kultury- państwowe maja generować zyski, , czy opieka spoleczna ma generować zyski, albo placówka terapii dla niepełnosprawny ch tez ma zarabiać kasę? Jeśli tak to jakim cudem taka placówka dla niepełnosprawny ch dostaje kilkaset tys zł dotacji na rok dla ok 30 podopiecznych? Dlaczego jej nie zamknąć, przecież deficytowa jest. Pokazuje tylko Twój tok rozumowania. Pozamykać te instytucje i wtedy wyjdzie na Twoje

Wg mojej wiedzy powiat zatwierdził niewielką bo prawie półtoramilionow ą dotację dla 3 warsztatów terapii dla niepełnosprawny ch , do tego wpływy od sponsorów ( z tego co wiem można dać w naturze, a odliczyć pieniądze od podatku)w wysokości nieznanej ogólowi bo to niejawne( ale już dotacja jawna), plus pieniadze z kiermaszy itp imprez- to wszystko dla aż ok 30 podopiecznych np w warsztacie opoczyńskim. Nie są to jakieś znaczne sumy. . I niech nikt mi nie mówi, że taka instytucja powinna generować zyski. dzięki temu mozliwa jest pomoc takim ludziom. Wg mnie powinni im dać 3 razy tyle.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+68 # ANDRZEJ SLIWKA p.o.TUTEJSZY 2017-03-26 15:47
Wczytujac sie w czwartkowy TOP o tytule OBROTOWY ,gdzie jest napisane , ze burmistrz chcial poprawic relacje miedzy pracownikami osrodka ,to chcialabym powiedziec ,ze tak dobrych ,jak do tej pory jeszcze nie bylo . PYTANIE -CO BY TU JESZCZE SPIEPRZYC ? TO CHBA ZADANIE DLA dyrektora p.o.
w mdk opoczno
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-117 # RE: Andrzej Śliwka p.o. dyrektora Miejskiego Domu Kultury w OpocznieCięzki 2017-03-24 19:42
Panie burmistrzu Kądziela niech pan nic nie dyga.....włącz pan jedynke i do przodu.Ci co tak ,,szczekaja to stare nomenklatury!!! ! pana W.Ale nic im to nie pomoże.To co pan robi jest super sprawą.I gwarantuje,ze nastepne wybory wygra pan w cuglach.Są duże zmiany co widać,za tamtej kadencji nie zrobiono nic,teraz jest super.Wszyscy z komuszej warty do lamusa!! PSL wywalić z pl Kościuszki.I trzeba uważać ,bo raz zdobytej władzy sie nie oddaje ! a gwarantuje,ze ma pan poparcie na Opocznie w 80 % panie Rafale do boju !!!! i prosze sie nie przejmowac tymi ,,czerwonymi minusami.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+28 # kibicAigel 2017-03-26 15:02
No fajnie, hasło " Raz zdobytej władzy się nie oddaje" to raczej przypomina mi komuchów a nie demokratyczne państwo! Chyba coś Ci się człowieku pomyliło. Nie te czasy, nie ta epoka i nie te okoliczności przyrody!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+37 # RE: Andrzej Śliwka p.o. dyrektora Miejskiego Domu Kultury w OpocznieMlody 2017-03-24 21:49
Te komentarze to nie PSL to PISA najlepsi katolicy (islam przy nich to Pikuś)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+59 # do ciężkiwyborca2 2017-03-24 21:28
No właśnie, włącz Pan jedynkę!!!
A wiecie dlaczego nie TVN?
Bo jedynka to stacja, która tworzy swój własny świat.
hehe.
Wydaje mi się, że obecna władza ogląda tylko jedynkę i tvp info :-)
Niezależną i TV Trwam :-)
Duże zmiany? Raczej dobra zmiana - że za rok wybory i kadencja się skończy :-)
80% poparcie w Opocznie?
Skoro tak głęboko w to wierzysz, tu wierz. Za rok się okaże :-)
Co to znaczy CUGIEL?
Jesteś z Sobawin albo z Prymysowej Woli?
Pewnie tak i dlatego, że oglądasz Jedynkę, to nie wiesz co się na świecie dzieje i twardo wierzysz w to co tam gadają.
Raczej nie w cuglach tylko z torbami :-)

Nam to nic nie pomoże, ale pamiętaj, że każdy w wyborach, które się odbędą, pominie tego kandydata.
A takich jak nas tutaj jest dużo więcej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+92 # RE: Andrzej Śliwka p.o. dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Opoczniewyborca 2017-03-24 19:35
Ułożyłem lepiejkę
Lepiej mieć w kieszeni skręta
niż burmistrzem dyrygenta.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+81 # pałeczki dyrygentamarcin 2017-03-24 21:46
Cytuję wyborca:
Ułożyłem lepiejkę
Lepiej mieć w kieszeni skręta
niż burmistrzem dyrygenta.


Wydaje mi się, że dyrygent w Opocznie, stracił już pałeczki.
Zostały one przejęte przez kogoś innego.

Teraz to już nie dyrygent dyryguje tą swoją orkiestrą,
tylko ktoś inny dyrygentem :-)

Ja to nawet w dowodzie nie mam wpisane
wydany przez Burmistrza Miasta Opoczno,
bo bym się tego wstydził, gdzieś pokazywać.

Na szczęście mam nowy dowód wydany przez
Prezydenta. I całe szczęście :-)
Bo teraz można składać wniosek gdzie się tylko chce :-)

Czekam tylko, aż misiek zaszaleje gdzieś w klubie :-)
Powinni zrobić taki serial: ucho dyrygenta :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+107 # informacja w TOPtomek 2017-03-24 14:40
Panie Burmistrzu, po przeczytaniu w TOP "OBROTOWY" skoro ma Pan świadomość braku akceptacji pracowników MDK, chciałem zadać Panu pytanie;

Czy ma Pan świadomość BRAKU AKCEPTACJI SPOŁECZEŃSTWA W OPOCZNIE?

Czy Panu to zwisa bo jest pan burmistrzem i ma pan to gdzieś?
Dobry artykuł w TOPIE. Dzięki za podesłanie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+54 # czy ktoś podeśletomek 2017-03-24 10:58
Ponieważ od lat mieszkam w jednym z większych miast Polski z rodziną, czy mogę kogoś prosić o podesłanie zdjęcia artykułu z tygodnika opoczyńskiego "obrotowy"
Nie ukrywam, że nawet w moim mieście obce osoby w pracy, które o tym miesicie słyszały tylko ode mnie, są zainteresowane tym tematem, sytuacją w Opocznie, czy może mi ktoś podesłać zdjęcie artykułu z TOPA wczorajszego?
Nie mogę kupić na stronie on-line

Zostawiam adres email:


Przesyłam także pozdrowienia z jednego z większych miast, które wspiera gorąco Opoczno :-) i obywateli :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+84 # komediaelo melo 2017-03-24 08:41
Widzę że tu na forum wszyscy cisną zarówno Panu Burmistrzowi jak i jego paziowi Panu Śliwce. Tak zapytam się, gdzie są Ci wszyscy zwolennicy Kądzieli którzy na niego głosowali? Wszyscy chyba się pomylili wybierając go na burmistrza. To co oni wyprawiają to kabaret. Gdzie w poważnym urzędzie czy zakładzie pracy przyjmuje się na takie stanowisko gościa, który co pół roku zmienia pracę? On nawet nie zdąży wystawić na święta bombek przed mdkiem bo już będzie na innym stanowisku. To jest czysty przykład kolesiostwa gdzie kolega wpycha kolegę do koryta żeby mógł się najeść. Obrotowy Śliwka jest tak obrotowy że może niedługo Nawałka powoła go do reprezentacji.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+106 # rychły koniec dyrygentawyborca 2017-03-24 14:17
Tak , w zupełności się z Tobą zgadzam odnośnie pomyłki, głosowałem na Kądziele, bo zbyt długo rządził Wieruszewski.
I tak było ze stołkami za jego kadencji.
Ponieważ każdy z obywateli miasta Opoczna chciał zmian,
łudził się tym, że jak będzie nowy Burmistrz, to dużo się w Opocznie zmieni.
Na dyrygencie się przejechałem i osobiście się do tego przyznaje.
Dokładnie widać po ostatnich sytuacjach, co się dzieje w Opocznie.
Uwierz mi, że mam bardzo dużo znajomych, który tylko dlatego głosowali na Kądzielę, by nie wygrał Wieruszewski.
Kiedyś nawet ja myślałem, że Kądziela to dobry człowiek, wniesie wiele dobrego.
Dziś stwierdzam, że to co myślałem było wielkim błędem.
No, ale nie ma co rozpłakiwać, tą sytuacją Pan Kądziela
przybił pieczątkę na swoim piśmie dotyczącym zakończenia
kariery politycznej w Opocznie..... :-)
Ale ja jedną zaletę, której brakuje innym :

ODWAGA - bo musi teraz swoim wyborcom
na ulicy patrzeć w oczy !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-65 # skąd ta pewnośćb 2017-03-24 06:55
Fakt Endriu, delikatnie mówiąc, jest trochę dziwny ale to nie oznacza , że będzie gorszym dyrem mdk niż Zdzichu. Cały ambaras...miesz kańcy to mają w D kto jest na stołku w domu kultury.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+46 # RE: Andrzej Śliwka p.o. dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Opoczniegres 2017-03-24 00:19
do jasnowidza
nie przepowiedziałeś
skoczylas nawet nie wystartował
sa 4 nazwiska
Elżbieta Strzałkowska, Łódź
za google: kierownik inspektoratu zus w pabianicach
Robert Marczyński, Lipa
ślad w google: zastępca kierownika zus w końskich
Marcin Łuczkowski, Opoczno
p.o. kierownik inspektoratu zus w opocznie
Zenon Zalewski, Gawrony
za google: handlarz samochodów
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+72 # mieszkaniecPopieramDorote 2017-03-23 22:26
Dyrygent EOP, już wkrótce będzie dyrygował tylko i wyłącznie swoimi kolegami z osiedla. Przykro to mówić, ale wykonał zły ruch. W Opocznie jego kadencja dobiega końca.

Tylko nie pisz JAŚNIE PANIE, bo nie jest warty takich słów.
Mleko się rozlało .......................

Niezależny blok Samorządowy - powinien się nazywać
zależny.
ZALEŻNY OD BURMISTRZA :-)
Dobrze, że Pan D. zrezygnował z przewodniczenia.
Chyba przeczuwał, że to strzał w kolano ;-)


A śliwka to HONORU NIE MA .
Nawet na FB gratulacje złożyły mu tylko 3 osoby :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+60 # RE: mieszkaniecMyliszsie 2017-03-24 07:27
Cytuję PopieramDorote:
Dyrygent EOP, już wkrótce będzie dyrygował tylko i wyłącznie swoimi kolegami z osiedla. Przykro to mówić, ale wykonał zły ruch. W Opocznie jego kadencja dobiega końca.

Tylko nie pisz JAŚNIE PANIE, bo nie jest warty takich słów.
Mleko się rozlało .......................

Niezależny blok Samorządowy - powinien się nazywać
zależny.
ZALEŻNY OD BURMISTRZA :-)
Dobrze, że Pan D. zrezygnował z przewodniczenia.
Chyba przeczuwał, że to strzał w kolano ;-)


A śliwka to HONORU NIE MA .
Nawet na FB gratulacje złożyły mu tylko 3 osoby :-)

Mylisz sie pan burmistrz juz dawno zapomnial z skad startowal on teraz widzi tylko miesiecznice i swego pana t
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+70 # WEGIERKA P.O.RYBENKA 2017-03-23 20:56
DO DYRYGENTA EOP !!!!!
OTWORZYLES JASNIEPANIE PUSZKE PANDORY
POWODZENIA !!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+45 # RE: Andrzej Śliwka p.o. dyrektora Miejskiego Domu Kultury w OpocznieGREK 2017-03-23 07:21
Cos mówią wróbelki na Opocznie,że pan Miękus ma zastapić p.o.na pływalni panią KDJ.Czy to prawda ??????
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+52 # agencja ochorny przy baseniemarcin 2017-03-24 11:35
Mam nadzieję, że Pan Miękus się nie zgodzi na takie ochłapy,
Poniżyłby się. Facet wykształcony, mający kontaktu w świecie kultury na basenie? Żenada. Na pewno Dyrygent będzie chciał się wybielić przecież, bo jest świadomy, że zrobił zły strzał. Więc można się spodziewać naprawy sytuacji.
Ale mogli by jakąś firmę ochroniarską zatrudnić, do pilnowania obiektu - basenu i MDK , bo po następnych wyborach były by miejsca pracy
dla Dyrygenta, Dyrektora obecnego MDK i emerytów z Rady Miasta
którzy zostaną na lodzie :-)

A teraz akurat podwyższyli stawki minimalne, ale trzeba płacić za dzierżawę munduru. Ale myślę , że to dla tych Panów nie problem. Przynajmniej będą pracowali blisko MDK jak będą mieli obchód obiektu :-)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+63 # No co Ty?Do grega 2017-03-23 11:44
Endriu tam pójdzie jak mu się znudzi i "naprawi wszystko" w MDK. Już podobno bierze lekcje pływania. :D :D :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+106 # powidla w mdkryba 2017-03-22 22:25
zawodowi muzycy ,rasowy koncert ,szkoda,ze popsula go zapowiedz pana SLIWKI .ZENADA I WSTYD NAUCZ SIE PAN
WYPOWIADAC POPRAWNIE
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+82 # Brawo:)Opo 2017-03-22 21:44
Juz widze ta gospodarnosc pana Sliwki:) Dom Kultury popadnie w ruine, a pan Sliwka odejdzie po roku, natomiast na jego miejsce przyjdzie pan Misurski i zaczna sie czasy,, prosperity". MBP w Opocznie Juz upada teraz kolej na MDK brawo :)!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+48 # ...a potem...a co potem...? 2017-03-23 06:11
Cytuję Opo:
Juz widze ta gospodarnosc pana Sliwki:) Dom Kultury popadnie w ruine, a pan Sliwka odejdzie po roku, natomiast na jego miejsce przyjdzie pan Misurski i zaczna sie czasy,, prosperity". MBP w Opocznie Juz upada teraz kolej na MDK brawo :)!!

"...Napisze się protokół zniszczenia;).. ." cytujac klasykepolskieg o kina, proszę Opocznian.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+82 # Smutna prawdaSteven 2017-03-22 18:23
Smutna prawda ale prawdziwa Wpadł jak śliwka w kompot czytaj: STANOWISKO.

Nie rozumiem tylko jednej decyzji? Dlaczego nie ma konkursów w którym mogliby wystartować ludzie z wykształceniem ?
A zapomniałem brak ludzi w mieście którzy w 3 lata robią 5 kierunków eh.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+106 # Było wiadomo już dawnoSergiusz300 2017-03-22 17:02
Było wiadomo już dawno, że Śliwka będzie dyrektorem, no cóż kolejny Misiewicz. Nie ważne wykształcenie, kompetencje tylko kto ma jakie plecy i jak się rozepcha na stołeczek.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+45 # nowy dyrektorkrajanin 2017-03-22 15:44
nowy dyrektor MDK powołany 20 marca br. a przed domem kultury snieg jak w styczniu , no to poślizgajmy sie jeszcze
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+116 # CyrkMonia 2017-03-22 11:52
Tu trzeba zrobić jakąś pogadanke, jakieś info po szkołach, plakaty itp. Matura zaraz, młodzież z opoczna idzie na studia. Niech dobrze wybiorą! Geografia to jest kierunek! Karierę można zrobić właściwie wszędzie. Biblioteka, UM, MDK... no trzeba tylko pamiętać o przynajmniej jednej wizycie w muzeum i przeczytaniu przynajmniej jednej książki... no podobno zaliczają też systematyczne czytanie horoskopu w Bravo girl. Aaaaaaaaaa no i najważniejsze. Trening języka to podstawa! Wiadomo do lizania czego ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+105 # RE: Andrzej Śliwka p.o. dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Opoczniebyły Opocznianin 2017-03-22 11:29
Najważniejsze jest to że Pan Śliwka polubił na fb wszystkie wiadomości o własnej nominacji. Uwielbienie sięga zenitu. Nawet Misiewicz przy nim wysiada 3 lata i 3 dyrektorskie stanowiska. Mysle ze w przyszłości Kadziela namaści go na burmistrza jak już się znudzi mu dyrektorowanie w MDK Słowo Konkurs w Urzedzie Miasta nie istnieje. Wcale się nie zdziwie jak nowym rzecznikiem zostanie zatrudniona miesiąc temu Pani Saternus co tylko pokazuje że zwolnienie Miękusa nie było przypadkiem. Podobno niedawno Kądziela pogonił mieszkańców którzy chcieli by zaadoptował jeden z budynkow na blok mieszkalno socjalny bo chce tam wybudować hute szkła ale raczej będą to "szklane domy"a obiecane 600 miejsc pracy to chyba tylko dla znajomych burmistrza
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+75 # RE: Andrzej Śliwka p.o. dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Opocznieopocznianin 2017-03-22 16:24
Na pewno w tej hucie szkła prezesem będzie misiek burmistrza :-) bo do tej pory co to wybuduje to już wszystkie stanowiska boleści: -)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+110 # Potrafie przwidzieć kto wygra konkursyJasnowidz 2017-03-22 11:09
Ludzie ! Dzielę się z Wami moją wiedzą oparta na zdolnościach jasnowidza.
Dotychczas przewidziałem:
1) wygraną Marka Ksyty w konkursie na dyrektora szpitala i zrobiłem to zanim rozpisano konkurs...
2) wygraną Barbary Chomicz w konkursie na kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej i zrobiłem to zanim rozpisano konkurs...
3) wygrana Tomasza Łuczkowskiego w konkursie na sekretarza Miasta i zrobiłem to zanim rozpisano konkurs.
4) wygraną Andrzeja Śliwki w konkursie na dyrektora biblioteki i zrobiłem to zanim rozpisano konkurs...
Obecnie za prawdę powiadam Wam, że:
1) konkurs na dyrektora MDK wygra Andrzej Śliwka
2) konkurs na Kierownika Inspektoratu ZUS w Opocznie wygra dyrektor biura poselskiego Roberta Telusa - Rafał Skoczylas...
Zapewniam Państwa, że bez względu na fakt ilu kandydatów zgłosi się do ww. konkursów oraz jaki będą oni reprezentowali poziom konkursy wygrają ww. osoby ponieważ wszechmogący tak zadecydowali. "A Wam obywatele i szarzy zjadacze chleba wara od naszego koryta."
O kolejnych nominacjach ustanowionych jeszcze przed ogłoszeniem konkursów będę informował na bieżąco.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+45 # chyba nie wszystko przewidzialeśJasnowidzu Drogi 2017-03-22 21:08
Cytuję Jasnowidz:
Ludzie ! Dzielę się z Wami moją wiedzą oparta na zdolnościach jasnowidza.
Dotychczas przewidziałem:
1) wygraną Marka Ksyty w konkursie na dyrektora szpitala i zrobiłem to zanim rozpisano konkurs...
2) wygraną Barbary Chomicz w konkursie na kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej i zrobiłem to zanim rozpisano konkurs...
3) wygrana Tomasza Łuczkowskiego w konkursie na sekretarza Miasta i zrobiłem to zanim rozpisano konkurs.
4) wygraną Andrzeja Śliwki w konkursie na dyrektora biblioteki i zrobiłem to zanim rozpisano konkurs...
Obecnie za prawdę powiadam Wam, że:
1) konkurs na dyrektora MDK wygra Andrzej Śliwka
2) konkurs na Kierownika Inspektoratu ZUS w Opocznie wygra dyrektor biura poselskiego Roberta Telusa - Rafał Skoczylas...
Zapewniam Państwa, że bez względu na fakt ilu kandydatów zgłosi się do ww. konkursów oraz jaki będą oni reprezentowali poziom konkursy wygrają ww. osoby ponieważ wszechmogący tak zadecydowali. "A Wam obywatele i szarzy zjadacze chleba wara od naszego koryta."
O kolejnych nominacjach ustanowionych jeszcze przed ogłoszeniem konkursów będę informował na bieżąco.

powiadam Ci,ze są jeszcze miejsca , satnowiska na których zasiadaja ci sami ludzie od kilkunastu lat, i O DZIWO...NIKT ICH NIE RUSZA...I ZAPEWNE NIE RUSZY...A WBREW POZOROM SĄ TO STANOWISKA CAŁKIEM INTRATNE...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+38 # a cotaaa 2017-03-22 18:57
A co z konkursami na dyr. szkół w maju
bo kilka ich bedzie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+55 # kibicAigel 2017-03-26 01:11
W tym temacie , nie trudno "odgadnąć" gdzie co i jak. W SP 3 spuszczą Panią Tokarską, która się kompletnie nie sprawdziła(zapy tać wystarczy nauczycieli i rodziców), będzie walczył o nią jeden związek zawodowy, ale nic nie wskóra bo jest nieskuteczny. Kto będzie ? Może Pani Skoczylas(nazwi sko jakby znane...) W Ogonowicach mimo próśb nauczycieli o przywrócenie pani Rek, poseł postawił na sołtysową i ona wygra konkurs. Januszewice - po staremu, Bukowiec- tu niewiadoma, Libiszów - bój pani Elwiry M. z dotychczasową, a w Mroczkowie? Zgadnijcie? Pani J.K. , mama jednego z fachowców od angielskiego i rolnictwa... . Można? Można.... Niech nauczyciele wezmą sprawy w swoje ręce, bo inacze nastąpi kolejna degrengolada. Jeśli tak, to tak...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+68 # Jakie konkursy???Nie znoszę chamstwa 2017-03-22 23:33
Konkursy są tylko tłem dla podstawionego kandydata na dane stanowisko. Takiego dziadostwa i arogancji ze strony opoczyńskich władz jeszcze nigdy nie było i wcale się z tym nie kryją, a wręcz obnoszą! " Dobra zmiana" = nasi za waszych! Aaa.. jak jest lepiej... widzą i komentują wszyscy - nie tylko w necie!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+54 # kibicAigel 2017-03-26 01:23
Konkurs konkursem, a i tak muszą być nasi! ( Święte słowa - parafrazując Pawlaka z " Sami swoi" ). I pomyśleć kto!!! Wybrał takich " Włodarzy"(sic) Naszego Miasta??? W przypadku zwłaszcza szkół , nie ważne kwalifikacje tylko koligacje! Niestety...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-28 # RE: Jakie konkursy???Buc 2017-03-23 16:56
w których szkołach będą konkursy ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+26 # SZKOŁYtaaa 2017-03-24 21:08
nr 3
Wygnanów ?
Mroczków ?
Ogonowice ?
Bukowiec ?
Przedszkola
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+25 # RE: SZKOŁYBuc 2017-03-25 11:10
A zawodówka ? Czy tam też przyjdzie nowa zmiana ?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+114 # TOTALNAMASAKRA 2017-03-22 17:13
Nie załamuj ludzi tym Skoczylasem jakkolwiek wszystko jest możliwe.Ten figurant nawet nie wie co to decyzja administracyjna a w takiej formie przyznają nam emerytury,Facet ma zero doświadczenia tylkoooooo te plecy;PLECY.,kt óre ludzie w głupocie swej nieskończonej wywindowali na sam szczyt.
No i jeszcze należy dodać,że ogłosili niby konkurs na zastępcę księgowej w opiece(napisany pod ANNĘ JAźwic!!!!!!!!! !!!!! -jak zresztą wszystkie konkursy w tym mieście pisane pod konkretną osobę), a w opiece niepotrzebne takie stanowisko, bo księgowa w godzinach pracy i tak robi trzy fuchy:swoją, przedstawiciela firmy ubezpieczeniowe j i głównego księgowego w projekcie unijnym za 1200 zł dodatkowo co miesiąc.
A żeby było jeszcze śmieszniej, to ma grupę inwalidzką i skrócony czas pracy do 7 godzin dziennie.
Tak się robi wyborców w bambuko.
....wracając do niby konkursów...... dobrze,że są media społecznościowe , to może wkrótce udowodnimy rządzącym,że nie wszystkich da się w Opocznie zwieść,uwieść,kupić,przekupić
.Nasze wpisy są dowodem, że władza sobie z nami pogrywa nie fair i może znajdzie się odważny z CBA , który nam pomoże ukrócić to bezprawie i niesprawiedliwo ść panoszącą się jak paw w naszym mieście.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+93 # ...małpa 2017-03-22 08:54
Staram się obiektywnie oceniać działania naszych władz, ale przewijanie się tych samych nazwisk to już tylko jednym słowem można określić: ŻENADA...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-52 # kiedy zmiany szefów?a inne komórki 2017-03-22 07:14
Są w mieście miejsca, wg mojej wiedzy, gdzie te same osoby szefują od kilkunastu , np Warsztaty Terapii, , PCPR, niektóre szkoły ( i parę innych) i żadnych zmian nie ma, bez wzgledu na zmiany ekip rządzących w mieście i powiecie, ciekawe dlaczego...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+114 # ShireHobbit 2017-03-22 04:04
Nie ma co się dziwić taaakim decyzjom. Wystarczy prześledzić kilka " najsłynniejszyc h" awansów. Pan radny Kopera anglista-rolnik , Pani przewodnicząca Rady Powiatu sklepowa-biolog -opieka społeczna, a po godzinach święta, likwidacja Szkoły nr 4, po co? Żeby koleżanka Barbary Ch. wskoczyła na stołek, teraz obywatel Śliwka. Sami ludzie Renesansu! Nic tylko się cieszyć z ich uzdolnień. Tylko co z tego ma miasto i gmina? Bezrobocie szaleje, nowych miejsc pracy , zwłaszcza dla młodych brak( z wyjątkiem takich jak obywatel Śliwka). Żadnych terenów pod inwestycje, stref ekonomicznych! Pomyśleć kto i dlaczego tak a nie inaczej głosował w wyborach samorządowych i parlamentarnych (vide poseł R.T) ? Głosować trzeba, ale wybierać trzeba " umieć". Umiejmy to zrobić za ROK!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+107 # Śliwka dyrektorem..Opocznianin 2017-03-21 20:15
Pan Śliwka niedługo zostanie nadwornym dyrektorem naszego miasta. Był już w bibliotece, był doradcą Burmistrza, a teraz MDK.... A wszystko dzięki znajomości z Panem Kądzielą...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+80 # DOBRA ŻMIANAGIT 2017-03-21 17:39
Był DOM KULTURY, JEST dom kóltury. Nieciekawie, jedyny plus to tempo działania władz, szkoda, że w innych istotnych kwestiach brak takiego refleksu.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+49 # RE: Andrzej Śliwka p.o. dyrektora Miejskiego Domu Kultury w OpocznieTeodor 2017-03-21 17:18
Dobrze odwołali Miękusa, ok... ale dlaczego Śliwka??? Dlaczego nie ktoś inny??? Dlaczego???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+81 # Jak śliwka w kompotZbyszek 2017-03-21 16:33
Serio Pan Śliwka !!!!!???? coraz gorsze decyzje władz Opoczyńskich... ...taki zonk.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+104 # Co to sie dzieje1Anka 2017-03-21 15:43
Hmm, dlaczego zwalniacie kogos kto był idealna osoba na tym stanowisku? Pan Miekus był osoba rzetelna, a przede wszystkim rozmawiał ze swoimi pracownikami. Zwolnienie poprzedniej dyrektor M.M. uważałam za super zachowanie ze strony nowego burmistrza, ale zwolnienie Miekusa? Masakra. Ze niby źle cos zrobił? Przecież to urząd miasta decyduje o okablowaniu... porażka, o każde niepowodzenie obwiniany jest mdk. A tak naprawdę to wszystkie decyzje podejmuje UM. Dziadostwo
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+50 # Popieram, Pan Zigniew Miękus wniósł wiele dobregoXyz 2017-03-22 22:17
Opoczno zaczęło tetnić życiem, szczególnie Dom Kultury, którego u poprzedniej władzy nie dało się tak zauważyć. Kulturę, która Pan tworzył. Panie Zbigniewie, był Pan właściwą osobą na właściwym miejscu!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+28 # Zbychu RulezNico 2017-03-27 16:32
Zbychu dobry byłeś Żal po Tobie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+57 # i bibliotekoznaws twoinformacja naukowa 2017-03-21 14:00
" obecnie jest słuchaczem na kierunku informacja naukowa i bibliotekoznaws two..." , ale wszyscy wiemy,ze ten pana kariere biblioteczną ma dawno za sobą....a nadal jest słuchaczem, widocznie w Opocznie jest tak nowocześnie i tak szybkie zmiany mają miejsce ŻE ŻADNE STUDIA W TYM KRAJU NIE SĄ W STANIE TEMPA TYCH ZMIAN OGARNAĆ;). Panowie, tak trzymać- OPOCZNO LIDEREM BŁYSKAWICZNYCH ZMIAN . I BŁAGAM NIE PISZCIE,ZE TO PRZEZ TELUSA, bo PAN ŚLIWKA TO PRZECIEŻ NBS- NIEZALEŻNY BLOK SAMORZĄOOWY - DAWNA PLATFORMA. a treraz drodzy łopocznianie przypomnijcie sobie z jakiego ugrupowania ostatnio startowalł osstnio obecny burmistrz? Podowaidam skrót - NBS ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+43 # RE: i bibliotekoznaws twoRedakcja 2017-03-21 14:04
Winno być "ukończył studia podyplomowe "Informacja naukowa i bibliotekoznaws two"".

Pisząc ten materiał posiłkowałem się innym artykułem i umknęło to mojej uwadze.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+101 # hienaola 2017-03-21 13:54
p Śliwka jak panu nie wstyd gdzie pan ma honor czekał pan na to stanowisko jak hiena
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
-80 # Zawiść dobra rzeczDemba 2017-03-21 16:59
Nie wiem dlaczego takie komentarze mają miejsce i od jakich ludzi. Epitety typu hiena i zdanie coraz gorsze decyzje... są objawem nie wiem czego chorej zazdrości? Ja rozumiem, że decyzja odwołania dyrektora MDK'u za to że ktoś się wywalił o linkę to mówiąc szczerze tak słabe usprawiedliwien ie, że gorszego trudno szukać. Ale to nie jest od razu powód, żeby osobę która obejmie stanowisko tym bardziej, że na razie jest tylko pełniącym obowiązki mieszać z błotem i wyzywać. Poziom moim zdaniem dna i wodorostów reprezentowany taką wypowiedzią.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie
+48 # RE: Zawiść dobra rzeczfilip 2017-03-22 18:21
Andrzej! Obudź się...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytuj | Zgłoś nadużycie