Menu
RSS
Luty w kinie MDK

Luty w kinie MDK

  • Mateusz

Luty w kinie MDK

Miejski Dom Kultury w Opocznie zaprasza do kina.

Sztuka kochania"Sztuka kochania"

11 i 12 lutego 2017 r. Każdego dnia zagramy po 2 seanse: o godz. 17:00 i 19:30. Bilety w cenie 16 zł do zakupu w Miejskim Domu Kultury w Opocznie.

Michalina Wisłocka napisała książkę, która zmieniła wszystko. Ale zanim „Sztuka kochania” podbiła rodzimy rynek księgarski i zrewolucjonizowała seksualność PRL-u, jej autorka musiała przejść długą drogę. Słynna ginekolog poświęciła lata na przełamywanie konserwatywnej obyczajowości i przepychanki z bezduszną cenzurą. Opowieść o powstaniu „Sztuki kochania” Michaliny Wisłockiej to historia rewolucji seksualnej w wersji PRL.

 

Ostatni smok świata„Ostatni smok świata”

25 i 26 lutego (sobota, niedziela) o godz. 15:00. Bilety w cenie 13 zł (ulgowy) oraz 15 zł (normalny) do zakupienia w kasie w MDK.

Syn bohaterskiego Tannera, mały Niki, postanawia iść w ślady ojca i zostać pogromcą smoków. Na przekór zakazom taty opuszcza rodzinną wioskę i wyrusza na poszukiwanie przygód. W trakcie niezwykłej podróży, wiodącej ze świata ludzi przez krainę magii, spotka nowych przyjaciół – czarującego (dosłownie i w przenośni!) nietoperza Ediego i Peszka – dzieciaka, który wszystkim dookoła przynosi… pecha. Razem będą musieli stawić czoła ostatniemu smokowi świata. Oraz pokrzyżować plany paskudnej wiedźmy z bagien, planującej wykorzystać smoczą magię do niecnych celów. Wspólnie Niki, Edi i Peszek udowodnią, że nie ma takiej złej mocy, której nie może pokonać prawdziwa przyjaźń.

 

Ciemniejsza strona Greya"Ciemniejsza strona Greya"

24, 25 i 26 lutego (piątek, sobota, niedziela) oraz 3, 4, 5 marca (piątek, sobota, niedziela) o godz. 17:00 i 19:30. Bilety w cenie 17 zł do zakupu w MDK Opoczno na tydzień przed seansami.

Druga część ekranizacji światowego bestselleru - trylogii autorstwa E.L. James.
Przy takich emocjach rozstanie musiało nastąpić, przy takiej namiętności mogło być tylko chwilowe. Skomplikowany miłosny związek Christiana i Any przechodzi w kolejną fazę. On proponuje, że zrezygnują z układu dominujący-poddana, ona uczy się życia w luksusie i miłości. On próbuje zrezygnować z manii kontrolowania, ona stara się mu w tym pomóc. Niespodziewanie na drodze ich szczęścia staje poprzednia miłość Christiana...

 

Zerwany kłos"Zerwany kłos"

28 lutego 2017 r. o godz. 18:00. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w MDK Opoczno. Seanse dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych o godzinie 8:30 i 10:30. Dla grup zorganizowanych bilety w cenie 13 zł.

Trwa I wojna światowa. Carskie oddziały panoszą się w okolicach Tarnowa. Szesnastoletnia Karolina Kózkówna ponosi śmierć męczeńską w obronie wiary. Jej ojciec obwinia się za śmierć ukochanej córki. Dzieje bohaterów dopełnia Teresa, która nosi w sercu tajemnicę o gwałcie zadanym przez kozaka Sorokina.

Jakie będą losy pohańbionej Teresy? Gdzie kryje się sens męczeństwa błogosławionej Karoliny? Czy ojciec pogodzi się ze stratą umiłowanej córki?

Film niesie przesłanie o sensie cierpienia, zwycięstwie miłości nad nienawiścią, a także wieść o tym, że wiara w Jezusa Chrystusa potrafi nieustannie odmieniać życie każdego z nas.

 

Możliwość komentowania wygasła.

Reklama

Przeczytaj również: