Menu
RSS
Raport Państwowej Straży Pożarnej (24.03.2019)

Raport Państwowej Straży Pożarnej (24.03.2019)

 • KPP PSP Opoczno

Raport Państwowej Straży Pożarnej (24.03.2019)W dniach 0d 18 do 24 marca 2019 roku jednostki podległe opoczyńskiej Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej interweniowały w następujących zdarzeniach:

18 marca:

 • Jeden zastęp JRG zadysponowano do uprzątnięcia jezdni po kolizji drogowej w Opocznie na ul. Dworcowej. Samochód osobowy marki VW Golf uderzył w drzewo, cztery osoby podróżujące pojazdem nie doznały obrażeń. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia w tym odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz uprzątnięciu jezdni (neutralizacji i sorpcji) z płynów eksploatacyjnych pojazd.

19 marca:

 • Dwa zastępy PSP oraz trzy OSP do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Brudzewice. Do pożaru doszło na poddaszu budynku mieszkalnego. Wszystkie osoby znajdujące się w budynku opuściły go przed przybyciem straży pożarnej. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru, prac rozbiórkowych konstrukcji poddasza oraz wykonaniu pomiarów przy pomocy miernika wielogazowego.

20 marca:

 • Dwa zastępy OSP zadysponowano do pożaru traw w miejscowości Białaczów ul. Konecka. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu palących się traw. Spaleniu uległo około 3 arów traw.
 • Jeden zastępy PSP oraz cztery OSP zadysponowano do pożaru traw oraz budynku gospodarczego (pustostanu) w m. Miedzna Drewniana. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia podaniu czterech prądów wody na palący się budynek oraz trawy. W wyniku pożaru spłonęło ok. 1,5 hektarów traw oraz dach i drewniany strop budynku gospodarczego.
 • Jeden zastęp OSP zadysponowano do pożaru traw w miejscowości Petrykozy. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu palących się traw. Spaleniu uległo około 0,03h traw na nieużytkach rolnych.
 • Jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP zadysponowano do pożaru ok 3 arów młodnika w m. Zakrzów. Działania zastępów na zabezpieczeniu miejsca zdarzania oraz podaniu dwóch prądów wody w natarciu na palące się poszycie leśne.

21 marca:

 • Jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP Kraszków zadysponowano do pożaru traw w m. Mroczków Duży. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu palących się traw.
 • Jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP Wygnanów oraz Kraszków zadysponowano do pożaru traw w m. Mroczków Gościnny. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu palących się traw.

22 marca:

 • Dwa zastępy JRG zadysponowano do ściągnięcia kota z słupa linii średniego napięcia w miejscowości Ziębów gm. Opoczno. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu napięcia oraz ściągnięciu kota przy pomocy podnośnika mechanicznego. Zwierzę przekazano właścicielce.

23 marca:

 • Jeden zastęp PSP zadysponowano do uszkodzonego znaku na jezdni w miejscowości Kraśnica, działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu znaku z jezdni.
 • Jeden zastęp OSP Wygnanów zadysponowano do pożaru traw w miejscowości Wygnanów oraz Wólka Karwicka. W dwóch pożarach spaleniu uległo około 60 arów traw na nieużytkach. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu palących się traw.
 • Jeden zastęp PSP oraz jeden OSP Opoczno zadysponowano na ulicę Kuligowską w Opocznie do pożaru traw. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu palących się traw. Spaleniu uległo około 40 arów traw na nieużytkach.
 • Jeden zastęp PSP zadysponowano do pożaru traw na ul. Ogrodową w Opocznie. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu palących się traw. Spaleniu uległo około 3 ary traw na nieużytkach.

24 marca:

 • Jeden zastęp PSP zadysponowano do pożaru zarośli w m. Libiszów. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu palących się zarośli. Spaleniu uległo około 0,5h traw na nieużytkach.
 • Jeden zastęp PSP oraz jeden OSP Kraszków zadysponowano do pożaru traw w m. Wólka Karwicka. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu palących się traw. Spaleniu uległo około 40 arów traw na nieużytkach.
 • Trzy zastępy OSP zadysponowano do pożaru nieużytków w m. Parczówek. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu palących się nieużytków i poszycia leśnego. Spaleniu uległo około 1,0h traw na nieużytkach oraz 0,5 poszycia leśnego.
 • Dwa zastępu PSP zadysponowano do kolizji drogowej z udziałem dwóch samochodów osobowych w miejscowości Opoczno na ul. Edmunda Biernackiego. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcji plamy oleju oraz uprzątnięciu jezdni.
 • Dwa zastępy OSP zadysponowano do pożaru nieużytków w m. Sędów. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu palących się traw. Spaleniu uległo około 10arów traw na nieużytkach.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: