Menu
RSS
Brony dopięte do ciągnika rolniczego poważnie raniły kilkuletnie dziecko

Brony dopięte do ciągnika rolniczego poważnie raniły kilkuletnie dziecko

  • KPP Opoczno / asp. szt. Barbara Stępień

Brony dopięte do ciągnika rolniczego poważnie raniły kilkuletnie dziecko

Okres wiosenny to czas wzmożonych prac rolnych. Na drogach możemy spotkać więcej ciągników rolniczych z podpiętymi różnymi, dodatkowymi urządzeniami do prac polowych. Kierowca takiego pojazdu ma obowiązek nie tylko zadbać o stan techniczny ciągnika ale także o prawidłowe i bezpieczne zamontowanie dodatkowych urządzeń rolniczych.

Poruszając się po drodze z dopiętymi do ciągnika urządzeniami typu brony, musimy pamiętać, że podczas jazdy takie urządzenie może w sposób niekontrolowany poruszać się i stwarzać realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu w tym pieszych. Tak też stało się w jednej z miejscowości w gminie Opoczno.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że dopięte do ciągnika rolniczego brony uderzyły w głowę kilkuletnią dziewczynkę, która z poważnymi obrażeniami trafiła do jednego z łódzkich szpitali. Policjanci ustalili, że 71 letni kierujący ciągnikiem poruszał się drogą publiczną, niestety brony doczepione do pojazdu w sposób niekontrolowany rozbujały się i nieszczęśliwie uderzyły stojące nieopodal dziecko. Dlatego tak bardzo ważne jest aby każdy kierowca pojazdu rolniczego, do którego zamontowane są dodatkowe urządzenia zachował szczególną ostrożność podczas poruszania się po drogach. Podczas wyjaśniania okoliczności zdarzenia okazało się, że 71 latek nie posiada uprawnień do kierowania.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

0 # zaczyna się.....to ja Jarząbek 2019-04-17 11:49
Zaczyna się cudowny sezon na drogach-ja od zdarzenia z ubiegłego roku, będę informować policję o każdym, dosłownie każdym ciągniku i maszynie rolniczej która będzie się poruszała drogą publiczną bez oświetlenia, lusterek czy kierunkowskazów , a poza tym czy są jeszcze jacyś zdziwieni? - przecież tajemnicą poliszynela jest, że na wsi kto umie ten wsiada w ciągnik i gna w pole - niekoniecznie mając uprawnienia.... .zastanawia mnie to dlaczego jeśli wyjedzie auto - bez lusterek, oświetlenia , kierunkowskazów - jest natychmiast zatrzymany i właściciel dostaje mandat, a w przypadku tych wiejskich rupli jakoś to nie obowiązuje i tak jest od lat, czas z tym skończyć, bo to zagraża zdrowiu i życiu wszystkich użytkowników dróg..........
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Reklama

Przeczytaj również: