Menu
RSS
60 letni mężczyzna zginął w pożarze mieszkania

60 letni mężczyzna zginął w pożarze mieszkania

  • KPP Opoczno / asp. szt. Barbara Stępień

60 letni mężczyzna zginął w pożarze mieszkania

Opoczyńscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności w jakich doszło do pożaru mieszkania w wyniku którego śmierć poniósł 60 letni mężczyzna.

O pożarze mieszkania w Drzewicy, opoczyńska policja została powiadomiona 3 kwietnia 2019 roku o godzinie 20.20. Niestety w trakcie akcji gaśniczej, w mieszkaniu strażacy ujawnili zwłoki 60 letniego mężczyzny.

Po zakończonym ugaszaniu pożaru na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowali policjanci. Prowadzone w tej sprawie postępowanie ma wyjaśnić wszystkie okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Apelujemy o ostrożne obchodzenie się z ogniem.

Kilka rad ku przestrodze

  • gdy mieszkanie ogrzewamy tradycyjnym piecem na węgiel i drzewo w obrębie pieca nie przechowujmy rzeczy łatwopalnych;
  • korzystajmy z usług kominiarzy, którzy sprawdzą prawidłowe funkcjonowanie kominów i wentylacji;
  • nie pozostawiajmy włączonych elektrycznych i gazowych piecyków kiedy wychodzimy z domu czy kiedy udajemy się na nocny spoczynek. Pamiętajmy aby nigdy nie ustawiać ich na łatwopalnym podłożu;
  • pod szczególnym nadzorem miejmy wszelkie lampiony, świeczki, gaśmy je kiedy wychodzimy z domu lub idziemy spać.

Apelujemy również o zachowanie zasad bezpieczeństwa przy korzystaniu z piecyków gazowych:

  • zadbajmy o to aby wentylacja w pomieszczeniach prawidłowo funkcjonowała, pamiętajmy o czystość kratek wentylacyjnych – pod żadnym pozorem nie zaklejajmy wentylacji;
  • czad to bezwonny gaz więc zainwestujmy w dobry czujnik, który zaalarmuje nas kiedy tlenek węgla nagromadzi się w naszym mieszkaniu;
  • dbajmy o właściwą konserwację urządzeń grzewczych, a kiedy coś nas niepokoi natychmiast wzywajmy fachowca, który sprawdzi działanie naszego urządzenia i naprawi usterkę.

Apelujemy także do młodych ludzi, aby zainteresowali się swoimi dziadkami, rodzicami, starszymi i samotnymi krewnymi czy sąsiadami. Porozmawiajmy z nimi, przestrzeżmy przed nieostrożnym obchodzeniem się z ogniem i niewłaściwym korzystaniem z piecyków elektrycznych i gazowych.

Dzięki naszemu zainteresowaniu możemy uratować czyjeś zdrowie lub nawet życie.

 

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: