Menu
RSS
Odpowie za czynną napaść na policjantów

Odpowie za czynną napaść na policjantów

  • KPP Opoczno / asp. szt. Barbara Stępień

Odpowie za czynną napaść na policjantów

Opoczyńscy policjanci zatrzymali agresywnego 21- latka, który groził śmiercią swojej rodzinie , a wobec interweniujących policjantów mierzył z przedmiotu przypominającego broń oraz latarki z paralizatorem. Dodatkowo próbował atakować mundurowych drewnianą pałką, kopał i uderzał pięściami. Decyzją sądu trafił na dwa miesiące do aresztu. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci 12 lutego 2019 roku, około godziny 13.10, zostali wezwani przez rodzinę do agresywnego 21 latka, który odgrażał się że zabije swoich bliskich, demolował całe mieszkanie. Mężczyzna wyszedł z domu przed przyjazdem patrolu. Mundurowi jak zwykle w takich sytuacjach rozmawiali z rodziną, ustalali co się stało i informowali rodzinę o możliwościach uzyskania pomocy. W trakcie trwania interwencji, do domu wrócił 21 latek. Był bardzo pobudzony, wulgarny, agresywny nie tylko wobec mundurowych ale także wobec swoich najbliższych. Policjanci starali się wyciszyć sytuację jednak jakakolwiek rozmowa z mężczyzną nie przynosiła efektu. W pewnym momencie 21 latek spod kurtki wyciągnął drewnianą pałkę i latarkę z wbudowanym paralizatorem, uruchomił ją mierząc w stronę policjantów, wykrzykując przy tym, że zabije wszystkich. Z każdą sekundą sytuacja była coraz bardziej niebezpieczna gdyż po chwili agresywny 21 latek, wyjął z kieszeni przedmiot przypominający pistolet i mierzył z niego do interweniujących policjantów ponownie odgrażając, że zabije wszystkich.

Policjanci ostrzegli agresora, że użyją środków przymusu bezpośredniego. Przyniosło to efekt bowiem, 21 latek odrzucił broń ale podczas obezwładniania zaczął atakować policjantów pięściami, kopał. Zdecydowanie działanie patrolu doprowadziło do sprawnego obezwładnienia 21 latka, a w konsekwencji do jego zatrzymania i osadzenia w policyjnym areszcie.

Policjanci zabezpieczyli niebezpieczne przedmioty, którymi posługiwał się mężczyzna. Dodatkowo funkcjonariusze znaleźli przy zatrzymanym kilka gramów środków odurzających oraz amunicję. W chwili zatrzymania był trzeźwy.

Wobec 21 latka opoczyński sąd na wniosek prokuratury zastosował tymczasowy areszt. Mieszańcowi Drzewicy grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: