Menu
RSS
Raport Państwowej Straży Pożarnej (05.03.2019)

Raport Państwowej Straży Pożarnej (05.03.2019)

 • KPP PSP Opoczno

Raport Państwowej Straży Pożarnej (05.03.2019)W okresie od 26 lutego do 4 marca 2019 roku, jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tutejszej Komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

W dniu 26 lutego 2019 roku

 • Jeden zastęp PSP oraz dwa OSP Żarnów zadysponowano do pożaru na nieużytkach rolnych w pobliżu miejscowości Malków gm. Żarnów. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca oraz ugaszeniu palących się traw.
 • Jeden zastęp JRG oraz dwa OSP w KSRG zadysponowano do zdarzenia drogowego w miejscowości Dłużniewice. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej, oraz uprzątnięciu jezdni po wypadku drogowym.
 • Jeden zastęp OSP Drzewica zadysponowano do pożaru na nieużytkach rolnych w miejscowości Strzyżów i Zakościele gm. Drzewica. Działania zastępu polegały na ugaszeniu palących się traw oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

W dniu 27 lutego 2019 roku

 • Jeden zastęp PSP oraz jeden OSP KSRG Kamień zadysponowano do pożaru na nieużytkach rolnych w miejscowości Kamień gm. Sławno. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca oraz ugaszeniu palących się traw.
 • Jeden zastęp PSP oraz Policję zadysponowano do pożaru w Opocznie na ulicy Cichej. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca oraz ugaszeniu palącego zarośli i krzewu.

W dniu 28 lutego 2019 roku

 • Dwa zastępy OSP w KSRG zadysponowano do pożaru traw na nieużytkach rolnych w pobliżu miejscowości Pilichowice gm. Żarnów. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca oraz ugaszeniu palących się traw.
 • Jeden zastęp OSP w KSRG zadysponowano do pożaru traw na nieużytkach rolnych w miejscowości Petrykozy gm. Białaczów. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca oraz ugaszeniu palących się traw.
 • Trzy zastępy PSP zadysponowano do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Opoczno. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu palących się sadzy.

W dniu 01 marca 2019 roku

 • Dwa zastępy PSP zadysponowano do usunięcia odrostów gałęzi które uniemożliwiały dostęp bocianom do gniazda w miejscowości Białaczów. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu odrostów gałęzi drzewa . Umocowanie nowej podstawy gniazda.
 • Jeden zastęp PSP oraz dwa OSP Prymusowa wola oraz Sławno zadysponowano do kolizji drogowej dwóch samochodów osobowych w miejscowości Prymusowa Wola. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz uprzątnięciu jezdni.
 • Dwa zastępy PSP oraz jeden OSP Opoczno zadysponowano do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Opoczno. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu palących się sadzy.

W dniu 02 marca 2019 roku

 • Jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP Kruszewiec zadysponowano do pożaru traw na nieużytkach w m. Sobawiny. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca oraz ugaszeniu palących się traw.
 • Jeden zastęp PSP zadysponowano do usunięcia gniazd os z budynku gospodarczego w m. Trojanów. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i usunięciu gniazda os.
 • Jeden zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP Drzewica, Radzice Duże zadysponowano do pożaru ok. 2 ha suchych traw na nieużytkach rolnych w m. Dąbrówka. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca oraz ugaszeniu palących się traw.
 • Jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP Opoczno zadysponowano do pożaru traw na ul. Partyzantów w Opocznie. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca oraz ugaszeniu palących się traw.
 • Jeden zastęp OSP Żelazowice zadysponowano do pożaru traw na nieużytkach w m. Żelazowice. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca oraz ugaszeniu palących się traw.
 • Jeden zastęp PSP zadysponowano do usunięcia plamy oleju z jezdni na ul. Armii Krajowej w m. Opoczno. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca oraz neutralizacji i sorpcji substancji ropopochodnej.

W dniu 04 marca 2019 roku

 • Jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP W KSRG zadysponowano do pożaru traw na nieużytkach w m. Skronina. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca oraz ugaszeniu palących się traw.
 • Jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP W KSRG zadysponowano do pożaru traw na nieużytkach w m. Wólka Karwicka. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca oraz ugaszeniu palących się traw.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: