Menu
RSS
Alarm bombowy w Urzędzie Skarbowym, pożary, kolizje i wypadki. Raport PSP (05.02.2019)

Alarm bombowy w Urzędzie Skarbowym, pożary, kolizje i wypadki. Raport PSP (05.02.2019)

 • KPP PSP Opoczno

Alarm bombowy w Urzędzie Skarbowym, pożary, kolizje i wypadki. Raport PSP (05.02.2019)W okresie od 28 stycznia do 4 lutego 2019 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. Komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

W dniu 28 stycznia 2019 roku

 • Trzy zastępy PSP zostały zadysponowane do budynku Urzędu Skarbowego, który otrzymał informację o podłożeniu ładunku wybuchowego. Działania opoczyńskich strażaków polegały na pomocy funkcjonariuszom Policji w celu sprawdzenia budynku.
 • Z powodu braku wolnych Zespołów Ratownictwa Medycznego (ZRM) jeden zastęp z PSP został zadysponowany na ul. Biernackiego w Opocznie w celu dzielenia pomocy medycznej osobie w stanie zagrożenia życia. Po przybyciu na miejsce strażacy udzielili jej kwalifikowanej pomocy przedmedycznej do czasu przyjazdu ZRM.

W dniu 29 stycznia 2019 roku

 • Jeden zastęp PSP oraz zastępy OSP Drzewica i miejscowe OSP Brzustowiec zadysponowano do kolizji w miejscowości Brzustowiec gm. Drzewica samochód osobowy wjechał w ogrodzenie posesji oraz budynek mieszkalny – działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sprawdzeniu czy w wyniku zdarzenia nie powstały zagrożenia dla mieszkańców posesji.
 • Dwa zastępy PSP oraz miejscowe OSP Dzielna zadysponowano do usunięcia zwisającego konaru z drzewa nad drogą gminną.

W dniu 30 stycznia 2019 roku

 • Dwa zastępy PSP oraz jeden OSP Drzewica zadysponowano do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Drzewica. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu palących się sadzy, przewietrzeniu pomieszczeń oraz sprawdzeniu miernikiem wielogazowym pod kątem obecności tlenku węgla – miernik wykazał 0 ppm.

W dniu 31 stycznia 2019 roku

 • Dwa zastępy z opoczyńskiej Jednostki Ratowniczo Gaśniczej zadysponowano do wypadku drogowego (zderzenie sam. dostawczego z sam. osobowym) w Opocznie. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej oraz sorpcji substancji ropopochodnej na jezdni.
 • Jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP Poświętne zadysponowano do wypadku w miejscowości Poświętne. Samochód osobowy zjechał z drogi uderzając w drzewo. W chwili dojazdu zastępów osoba poszkodowana znajdowała się pod opieką ZRM. Działania Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia.

W dniu 01 lutego 2019 roku

 • Dwa zastępy PSP zadysponowano do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Bukowiec Opoczyński. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu palących się sadzy, przewietrzeniu pomieszczeń oraz sprawdzeniu miernikiem wielogazowym pod kątem obecności tlenku węgla – miernik wykazał 0 ppm.

W dniu 03 lutego 2019 roku

 • Jeden zastęp OSP KSRG Żarnów zadysponowano do pomocy ZRM, karetka z pacjentem utknęła w błocie na terenie posesji, działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, karetkę została wyciągnięta z grząskiego terenu przy pomocy ciągnika rolniczego.

W dniu 04 lutego 2019 roku

 • Jeden zastęp OSP KSRG Mniszków zadysponowano do usunięcia drzewa z drogi powiatowej w miejscowości Zajączków.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: