Menu
RSS
Uratowali wilczycę, która wpadła we wnyki

Uratowali wilczycę, która wpadła we wnyki

  • KPP Opoczno / asp. szt. Barbara Stępień

Uratowali wilczycę, która wpadła we wnyki

Wspólne i skoordynowane działania policjantów z Komisariatu Policji w Paradyżu oraz przedstawiciela Urzędu Gminy Sławno, lekarza weterynarii, pracowników schroniska z azylem dla dzikich zwierząt w Wojtyszkach w powiecie sieradzkim, uratowały złapaną we wnyki samicę wilka. Niecodzienna i trudna interwencja miała miejsce 2 lutego 2019 roku w lesie w miejscowości Celestynów.

Zgłoszenie o schwytanym w kłusownicze wnyki zwierzęciu, opoczyńska policja otrzymała od mieszkańca gminy Sławno, który zauważył w lesie złapane w linki zwierzę, wstępnie podejrzewano, że w sidła wpadł bezdomny pies, jednak kiedy na miejscu pojawili się specjaliści okazało się, że we wnykach uwięziona jest samica wilka.

Policjanci, którzy byli jako pierwsi na miejscu próbowali pomóc rannemu zwierzęciu jednak wilczyca była bardzo agresywna, poraniona dlatego natychmiast została podjęta decyzja o wezwaniu na miejsce weterynarza oraz pracownika Urzędu Gminy Sławno. Okazało się, że gmina w tym zakresie współpracuje ze schroniskiem dla zwierząt w miejscowości Wojtyszki w powiecie sieradzkim. Pracownicy schroniska powiadomieni o nietypowej interwencji i potrzebie pomocy rannemu zwierzęciu przyjechali do Celestynowa.

Uratowali wilczycę, która wpadła we wnyki

Teren w którym była przeprowadzona akcja uwalniania wilka był bardzo trudno dostępny, wnyki, kłusownicy umiejscowili na skraju skarpy, do tego grząski teren utrudniał pracę służb. Jednak determinacja wszystkich będących na miejscu była tak duża, że po kilku godzinach od zgłoszenia ranne zwierzę zostało uwolnione i przetransportowane specjalistycznym pojazdem do schroniska w Wojtyszkach, które jak się okazało prowadzi także azyl i rehabilitację dla dzikich zwierząt. Wilk został bezpiecznie odwieziony do azylu gdzie już czekali na niego weterynarze gotowi do ratowania jego życia.

Policjanci pracujący na miejscu zabezpieczyli kłusownicze akcesoria jak również wszelkie możliwe ślady, okazało się, że w dwóch innych miejscach również były pozostawione wnyki kłusownicze.

Pamiętajmy, że w Polsce wilki są pod ochroną.

Opoczyńska policja prowadzi postępowanie w tej sprawie. Należy pamiętać, zgodnie z Prawem Łowieckim kłusownictwo jest przestępstwem zagrożonym karą grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

+1 # kłósownikJota 2019-02-05 20:45
Słabo działa wywiad kłusownikow trzeba karać dotkliwie
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Reklama

Przeczytaj również: