Menu
RSS
Policja poszukuje sprawców włamań

Policja poszukuje sprawców włamań

  • KPP Opoczno / asp. szt. Barbara Stępień

Policja poszukuje sprawców włamań

Policjanci poszukują sprawców włamań do budynków mieszkalnych. Łupem złodziei pada najczęściej biżuteria oraz pieniądze.

O wszystkich niepokojących, nietypowych sytuacjach w pobliżu bloków, osiedli domków jednorodzinnych prosimy niezwłocznie informować opoczyńską policję.

Pamiętajmy!

  • Dużą ilość gotówki czy biżuterii zabezpiecz w przytwierdzonym na stałe do podłoża sejfie, bądź zdeponuj w banku

  • Pamiętaj, że zdecydowana większość włamań do mieszkań i budynków to włamania przez drzwi lub okna. Wyposaż je w atestowane okucia antywłamaniowe, kraty zewnętrzne czy zamki antywłamaniowe

Zauważyłeś podejrzane osoby, bądź samochody w pobliżu swojego domu , nie stój bezczynnie powiadom o tym policję pod numerem 112
Potencjalny włamywacz unika oświetlonych miejsc, dlatego należy dbać o to, żeby przed drzwiami zawsze działało oświetlenie.

Z policyjnych statystyk wynika, że najbardziej narażone na włamania są mieszkania znajdujące się na parterze i na najniższych piętrach.
Włamywacze forsują drzwi balkonowe i okna. Niezwykle ważne jest właściwe zabezpieczenie okien i balkonów. Dobrym zabezpieczeniem przed nieproszonymi gośćmi są spawane domofony. Należy jednak pamiętać, żeby nie wpuszczać do budynku obcych.

Inne zabezpieczenia powinni stosować lokatorzy domków jednorodzinnych.

Włamywacza na pewno zniechęcą kraty w okienkach od piwnic, rolety antywłamaniowe, a także dobrze zabezpieczone drzwi garażowe i do pomieszczeń gospodarczych.

Policjanci radzą, żeby przed wyjściem z domu zamknąć wszystkie drzwi i okna, a także okienka piwniczne i drzwi do pomieszczeń gospodarczych, nie zostawiać kluczy w takich miejscach jak pod wycieraczką, za doniczką, na oknie, za framugą drzwi.

Wychodząc wieczorem z domu albo z mieszkania, należy zaciągnąć zasłony albo opuścić żaluzje. Dobrym pomysłem jest zostawienie w mieszkaniu włączonego światła - stwarza to pozory obecności domowników.

Lepiej nie przechowywać w mieszkaniu znacznych kwot pieniędzy i wartościowej biżuterii .

W przypadku dłuższych wyjazdów cenne rzeczy najlepiej przekazać do przechowania osobom godnym zaufania lub zdeponować w banku, zaś znajomemu sąsiadowi zostawić klucze do mieszkania i poprosić, żeby codziennie zapalał na kilka minut światło w każdym pomieszczeniu, otwierał na kilka minut okna i drzwi balkonowe, wyjmował ze skrzynki korespondencję i usuwał spod drzwi materiały reklamowe i ulotki.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: