Menu
RSS
Opocznianie nie są obojętni na los drugiego człowieka

Opocznianie nie są obojętni na los drugiego człowieka

  • KPP Opoczno / asp. szt. Barbara Stępień

Opocznianie nie są obojętni na los drugiego człowieka

Mieszkaniec Opoczna nie pozostał obojętny i powiadomił służby o bezdomnym mężczyźnie, który śpi na ławce pod wiatą przystanku autobusowego w Opocznie. Dzięki szybkiej reakcji policji 60 latek został uratowany przed zamarznięciem. Noc spędził w opoczyńskiej komendzie policji. Dziękujemy mieszkańcowi Opoczna za to, że nie pozostał obojętny na los bezdomnego.


Informację o śpiącym na ławce mężczyźnie opoczyńska policja otrzymała 23 stycznia 2018 roku o godzinie 21.00. Z uwagi na fatalne warunki atmosferyczne, wiatr, mróz, istniało duże prawdopodobieństwo, że osoba, która w taką pogodę spędzi noc na dworze może nie przeżyć. Chwilę od zgłoszenia na miejscu był już patrol policji. Okazało się, że faktycznie na ławce przystanku autobusowego leży nietrzeźwy mężczyzna. 60 latek nie ma stałego miejsca zamieszkania, jest osobą bezdomną, do tego był w stanie nietrzeźwości , co dodatkowo stwarzało realne zagrożenie dla jego zdrowia i życia. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia, na szczęście stan zdrowia 60 latka nie wymagał hospitalizacji.

Z uwagi nietrzeźwość mężczyzny , policjanci aby być pewnym, że nic złego go tej nocy nie spotka przewieźli go na komendę policji aby w cieple mógł spędzić noc. W między czasie mundurowi nawiązali kontakt z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Opocznie.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy osobie która nie pozostała obojętna na los bezdomnego i powiadomiła służby ratunkowe. Jak się okazuje jeden telefon może uratować komuś życie.

Pamiętajmy! Zima to szczególnie trudny okres dla osób bezdomnych, samotnych, pozbawionych opieki. Wszelkie informacje na temat osób narażonych na oddziaływanie niskich temperatur można zgłaszać pod numer alarmowy 112.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: