Menu
RSS
Pożar rozdrobnionych opon w zakładzie przetwarzania opon w Sławnie

Pożar rozdrobnionych opon w zakładzie przetwarzania opon w Sławnie

  • KPP PSP Opoczno

Pożar rozdrobnionych opon w zakładzie przetwarzania opon w Sławnie

W dniu 17 stycznia br. o godz. 2321 dyspozytor Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Opocznie otrzymał informację o pożarze opon na terenie zakładu przeróbki opon w Sławnie ul. Leśna. Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowanych zostało 5 zastępów PSP i 8 zastępów OSP.

W momencie przyjazdu pierwszych zastępów straży paliły się rozdrobnione opony usytuowane w boksie betonowym na powierzchni ok. 300 m2.Działania jednostek straży polegały na podawaniu środków gaśniczych w natarciu na palące się materiały i obronie na sąsiednią halę produkcyjną i składowane obok opony samochodowe, dowożeniu oraz dostarczaniu wody. Pożar został opanowany już po 1,5 godz.

Na miejsce działań przybył Komendant Powiatowy PSP w Opocznie bryg, Józef Pacan, który przejął dowodzenie i kierowanie działaniami.Na obecnym etapie ustalenia wskazują na to że przypuszczalną przyczyną pożaru było samozapalenie. Obiekt jest monitorowany całodobowo przez służbę ochrony obiektu, z uzyskanych informacji wynika że 20 minut przed pożarem prowadzony był obchód terenu przez pracownika zakładu. Obecnie trwa dogaszanie pożaru przez obecne na miejscu jednostki straży oraz szacowanie strat popożarowych.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: