Pożar rozdrobnionych opon w zakładzie przetwarzania opon w Sławnie

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W dniu 17 stycznia br. o godz. 2321 dyspozytor Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Opocznie otrzymał informację o pożarze opon na terenie zakładu przeróbki opon w Sławnie ul. Leśna. Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowanych zostało 5 zastępów PSP i 8 zastępów OSP.

W momencie przyjazdu pierwszych zastępów straży paliły się rozdrobnione opony usytuowane w boksie betonowym na powierzchni ok. 300 m2.Działania jednostek straży polegały na podawaniu środków gaśniczych w natarciu na palące się materiały i obronie na sąsiednią halę produkcyjną i składowane obok opony samochodowe, dowożeniu oraz dostarczaniu wody. Pożar został opanowany już po 1,5 godz.

Na miejsce działań przybył Komendant Powiatowy PSP w Opocznie bryg, Józef Pacan, który przejął dowodzenie i kierowanie działaniami.Na obecnym etapie ustalenia wskazują na to że przypuszczalną przyczyną pożaru było samozapalenie. Obiekt jest monitorowany całodobowo przez służbę ochrony obiektu, z uzyskanych informacji wynika że 20 minut przed pożarem prowadzony był obchód terenu przez pracownika zakładu. Obecnie trwa dogaszanie pożaru przez obecne na miejscu jednostki straży oraz szacowanie strat popożarowych.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Dalsze informacje OK Nie zgadzam się