Tymczasowy areszt za kierowanie gróźb karalnych

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Policjanci z opoczyńskiej policji zatrzymali 43 latka, który groził kilku mieszkańcom gminy Mniszków pozbawieniem życia. Decyzją sądu podejrzany został tymczasowo aresztowany.

Zatrzymanie 43 latka miało miejsce 19 stycznia 2019 roku, kiedy to opoczyńska policja została powiadomiona, że w miejscowości Błogie Rządowe w gminie Mniszków, spaceruje mężczyzna, który odgraża się zabiciem kilku osób oraz spaleniem budynków mieszkalnych. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol policji.

Po kilku minutach od zgłoszenia, mundurowi zatrzymali 43 latka. Mężczyzna był nietrzeźwy, badanie wykazało u niego prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Podczas prowadzonego dochodzenia policjanci z Komisariatu Policji w Paradyżu, ustalili, że 43 latek na przełomie grudnia 2018 i stycznia 2019,kilku mieszkańcom gminy Mniszków groził pozbawieniem życia, nachodził ich w domu, groził nożem oraz odgrażał się spaleniem zabudowań mieszkalnych jak też budynków użyteczności publicznej. Zatrzymany 43 latek był wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowi m.in. za usiłowanie zabójstwa czy groźby karalne.Policjanci z Komisariatu Policji w Paradyżu, przez kilka dni skrupulatnie zbierali dowody w sprawie, ustalali osoby, którym podejrzany groził. Intensywna praca przyniosła efekty.

43 latek usłyszał cztery zarzuty karne kierowania gróźb. 22 stycznia 2019 roku opoczyński sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny.

 

Kontakt

Opoczno.info - Niezależny Portal Miejski

26-300 Opoczno

ul. Słowackiego 5

Telefon: 510 530 704

e-mail: redakcja@opoczno.info

Sprzedaż powierzchni reklamowej:
reklama@opoczno.info

Listy do redakcji prosimy kierować na adres:
listy_do_redakcji@opoczno.info

Top
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
Dalsze informacje OK Nie zgadzam się