Menu
RSS
Trudne warunki na drogach

Trudne warunki na drogach

  • KPP Opoczno / asp. szt. Barbara Stępień

Trudne warunki na drogach

Trudne warunki drogowe, deszcz, a co za tym idzie śliska nawierzchnia drogi, nie są sprzymierzeńcami bezpiecznej jazdy. W takich okolicznościach należy zachować dużą ostrożność podczas kierowania samochodami i zwyczajnie jeździć wolniej!

Niestety wciąż wielu kierowców zapomina o tym, że bezpieczna jazda o taka, w której prędkość dostosowujemy do aktualnej sytuacji na drodze. Należy brać pod uwagę zarówno natężenie ruchu jak też uwarunkowania pogodowe, które skutecznie mogą utrudnić życie kierującym. W przeciągu ostatnich dwóch dni doszło do kilku groźnie wyglądających zdarzeń drogowych.

10 grudnia 2018 roku, o godzinie 17.20, w Ogonowicach, kierujący audi, 21 letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego prawdopodobnie w wyniku nadmiernej prędkości najechał na tył jadącego przed nim opla merivy, którym kierowała 36 latka, a następnie wjechał w tył vw polo, którym kierował 40 latek z powiatu opoczyńskiego. Obrażeń ciała wymagających hospitalizacji doznała 19 letnia pasażerka audi. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Kolejne zdarzenie drogowe miało miejsce w miejscowości Bukowiec Opoczyński. Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że 76 letni kierujący oplem corsa nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z oplem zafira, którym kierował 56 latek z powiatu opoczyńskiego.

Apelujemy do kierowców o ostrożniejszą jazdę i stosowanie się do znaków ograniczających prędkość.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: