Menu
RSS
Audi wjechało w autobus

Audi wjechało w autobus

  • KPP Opoczno / asp. szt. Barbara Stępień

Audi wjechało w autobus

Do groźnie wyglądającego wypadku drogowego doszło 3 grudnia 2018 roku, o godzinie 13-tej w miejscowości Domaszno w gminie Drzewica.

Pracujący na miejscu policjanci ustalili, że 42 letni kierujący samochodem osobowym marki Audi A5, rozpoczął wyprzedzanie autobusu, który skręcał w lewo. Dodatkowo kierowca osobówki manewr rozpoczął w miejscu zabronionym tj. przed skrzyżowaniem dróg oraz na „podwójnej linii ciągłej”.

W efekcie doszło do zderzenia pojazdów. W wyniku zdarzenia 45 letni kierowca autobusu z ogólnymi obrażeniami trafił do szpitala w Nowym Mieście. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Ruch odbywał się wahadłowo.

 

Przy okazji policja przypomina kierowcom o zasadach i regułach obowiązujących na drodze m.in. podczas tego rodzaju zdarzeń drogowych czy innych okoliczności wynikających z różnych nagłych sytuacji na drodze.

  1. Najważniejszą rolę w hierarchii ważności kierowania ruchem ogrywa osoba uprawniona do jego kierowania- zazwyczaj jest policjant.
    Jeżeli na skrzyżowaniu lub w innym miejscu na drodze zobaczymy osobę kierującą ruchem, to w takim przypadku mamy obowiązek stosować się do poleceń i sygnałów przez nią wydawanych.
    Starajmy się wykonywać polecenia wydawane przez osobę uprawnioną, skupmy się na drodze. Bardzo niebezpieczne jest kiedy kierowca mijający zdarzenie drogowe nie skupia się na drodze ale na tym co mija obok. Takie sytuacje mogą przyczynić się do stłuczki.
  2. Kolejną pozycję w hierarchii ważności zajmuje sygnalizacja świetlna, która znosi znaczenie znaków poziomych i pionowych.
  3. Następne miejsce w hierarchii zajmują znaki drogowe poziome i pionowe. Znaki drogowe przekazują określone informacje wszystkim uczestnikom ruchu drogowego np. o pierwszeństwie przejazdu przez skrzyżowanie.
  4. Ostatnią pozycję w hierarchii ważności stanowią przepisy ruchu drogowego. Na skrzyżowaniach oraz drogach, na których nie występują wyżej wymienione elementy, swoje zastosowanie mają ogólne zasady ruchu drogowego. Najczęściej spotykaną i stosowaną zasadą jest reguła prawej ręki, która mówi nam o tym, że pojazd nadjeżdżający z prawej strony ma pierwszeństwo.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: