Menu
RSS
Złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

  • KPP Opoczno / asp. szt. Barbara Stępień

Złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

29 listopada 2018 patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego opoczyńskiej policji zatrzymał do kontroli 42 letniego mieszkańca Opoczna. Okazało się, że mężczyzna ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.

Bardzo często policjanci zatrzymują do kontroli drogowej osoby, które kierują pojazdami mechanicznymi pomimo ciążącego na nich wyroku sądu o zakazie prowadzenia samochodów. Warto pamiętać, że złamanie zakazu prowadzenia pojazdów z art. 244 k.k. zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Ostatnia taka sytuacja miała miejsce 29 listopada 2018 , kiedy to patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego, zatrzymał do kontroli 42 letniego mieszkańca Opoczna. Okazało się, że mężczyzna ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.
Warto pamiętać, że :

Zgodnie z art. 244 k.k. kierowca popełnia przestępstwo niezastosowania się do orzeczonego przez Sąd zakazu prowadzenia pojazdów, wówczas gdy zakaz prowadzenia pojazdów jest prawomocny, a kierowca pomimo tego nadal kieruje samochodem.

Co grozi za złamanie prawomocnego zakazu prowadzenia pojazdów?

Od 1 czerwca 2017 roku, weszła w życie nowelizacja kodeksu karnego, właśnie w zakresie złamania prawomocnego zakazu sądowego.

W myśl tych przepisów kierowcy, którzy pomimo prawomocnego zakazu prowadzenia samochodów, nie stosują się do orzeczonego zakazu, mogą liczyć się z utratą prawa jazdy na okres od 1 roku do lat 15.

Warto też wiedzieć, że w takim przypadku Sąd może także orzec wobec kierowcy karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

+5 # RE: Złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdówddd 2018-12-01 12:32
areszt lub konkretna grzywna! jak ktoś nie umie pić to niech nie prowadzi samochodu!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Reklama

Przeczytaj również: