Menu
RSS
Dwa wypadki śmiertelne

Dwa wypadki śmiertelne

  • KPP Opoczno / asp. szt. Barbara Stępień

Dwa wypadki śmiertelne

Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności dwóch tragicznych wypadków drogowych, do których doszło jednego dnia na terenie powiatu opoczyńskiego.

Motocyklista zginął w zderzeniu z samochodem.

Do tego wypadku drogowego doszło 10 listopada 2018 roku o godz. 14.05 na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Paradyż. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 49-letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego kierujący volkswagenem caddy skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu z naprzeciwka motocyklowi suzuki GSF czym spowodował zderzenie obu pojazdów. Na skutek wypadku śmierć na miejscu poniósł kierujący motocyklem 39-letni mieszkaniec Opoczna. Kierowca samochodu był trzeźwy.

Opel vectra we mgle najechał na leżącego 62-latka.

Do wypadku doszło 10 listopada 2018 roku o godz. 23.00 na drodze gminnej w miejscowości Stoczki w gminie Mniszków. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 20-letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego kierujący oplem vectra nie dostosował prędkości do warunków drogowych silnego zamglenia i najechał na leżącego mężczyznę. Na skutek odniesionych obrażeń najechany 62-letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego zmarł w szpitalu pomimo wysiłków lekarzy.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Dotyczy to zarówno podróżowania w warunkach zmniejszonej przejrzystości powietrza, po zmroku ale także podczas wykonywania wszelkich manewrów. Skupienie i uważna obserwacja otoczenia pomoże uniknąć wypadków, a tym samym ich ofiar. Na drodze bezpieczeństwo ma najwyższy priorytet. Kierujący powinni pamiętać, że odpowiadają za życie swoje i swoich pasażerów, jak również za życie innych uczestników ruchu, których spotkają na swojej drodze

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: