Menu
RSS
Kradł, bo miał długi

Kradł, bo miał długi

  • KPP Opoczno / asp. szt. Barbara Stępień

Kradł, bo miał długi

Przestępca prędzej czy później odpowie za swój proceder. Tak też się stało w przypadku 22 letniego mieszkańca powiatu opoczyńskiego, który odpowie za kradzież pieniędzy oraz paliwa. Łączna wartość strat to suma ponad 2000 złotych.

Policjanci z opoczyńskiej policji o kradzieży zostali powiadomieni 26 października 2018 roku. Zgłaszający poinformował, że od połowy września do połowy października br. 22 letni mężczyzna, który pomagał mu w pracach związanych z gospodarstwem rolnym sukcesywnie okradał go z pieniędzy oraz paliwa. Łupem złodzieja, oprócz gotówki padło także ponad 150 litrów oleju napędowego i około 50 litrów benzyny.

Zgłaszający kiedy zorientował się, że jest okradany przez 22 latka, któremu płacił za pomoc przy pracach rolnych, porozmawiał z młodym mężczyzną i poinformował, że wie o jego przestępczym procederze. Z uwagi na to, że 22 latek przeprosił go i zobowiązał do odpracowania tego co ukradł, pokrzywdzony nie zgłaszał tego faktu od razu organom ścigania.

Jednak z czasem okazało się, że pomocnik nie docenił gestu dobrej woli i w dalszym ciągu wynosił z terenu posesji, na której pomagał paliwo oraz pieniądze. Gospodarz po kolejnej rozmowę z młodym mężczyzną uznał, że już nie jest w stanie dalej mu pomagać i postanowił o kradzieżach powiadomić policję.

Oczywiście mundurowi zatrzymali podejrzanego. 22 letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego przyznał się do kradzieży pieniędzy oraz paliwa. Tłumaczył się tym, że ma do spłacenia długi, dlatego okradał 49 latka.

Dodatkowo okazało się, że jak na młody wiek, zatrzymany ma dość bogatą przeszłość kryminalną. Od 2014 roku był wielokrotnie karany za podobne przestępstwa. W maju 2018 roku opuścił zakład karny w którym odbywał karę pozbawienia wolności za kradzieże. Tym razem także usłyszał zarzuty kradzieży. Za popełnione przestępstwa kolejny raz grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: