Menu
RSS
Policjanci pomogli młodej osobie potrzebującej wsparcia psychicznego

Policjanci pomogli młodej osobie potrzebującej wsparcia psychicznego

  • KPP Opoczno / asp. szt. Barbara Stępień

Policjanci pomogli młodej osobie potrzebującej wsparcia psychicznego

Policja co raz częściej wielu osobom kojarzy się z instytucją, która może udzielić szeroko rozumianej pomocy, bądź też, która jest ogniwem łączącym z innymi organizacjami, instytucjami, które mogą tej pomocy udzielić. Jedną z takich instytucji działających na terenie powiatu opoczyńskiego jest Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, który oferuje pomoc specjalistyczną , w szczególności prawną, psychologiczną i rodzinną. Każdy, kto boryka się z różnego rodzaju trudnymi sytuacjami, może w takich przypadkach liczyć na pomoc specjalistów z opoczyńskiego MGOPS.

Tak też się stało kilka dni temu, kiedy to poprzez komunikator na portalu społecznościowym, z opoczyńską policją skontaktowała się młoda osoba, która poszukiwała wsparcia psychologicznego po stracie bliskiej osoby. Korespondencja z policjantem prowadzącym portal była bardzo lakoniczna, ale jednoznacznie wynikało z niej, że osoba, która zwróciła się w tej formie do opoczyńskiej policji jest w bardzo trudnej sytuacji rodzinnej.
Mundurowi zaniepokojeni stanem emocjonalnym osoby, która napisała wiadomość postanowili ustalić jej adres zamieszkania pojechać na miejsce, by sprawdzić, czy nic złego się nie stało, czy potrzebna jest natychmiastowa pomoc.

Okazało się, że osoba ta przeżywa bardzo trudny czas po stracie bliskiego członka rodziny i w związku z towarzyszącymi tej sytuacji ogromnymi problemami emocjonalnymi poprosiła o znalezienie pomocy psychologicznej.

Jeszcze podczas rozmowy w miejscu zamieszkania młodej osoby, policjanci skontaktowali się z pracownikami Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Opocznie, z prośbą o udzielenie osobie niezbędnego wsparcia.

Na chwilę obecną wiemy, że psycholog z ośrodka jest w kontakcie z osobą zgłaszającą problem. Jesteśmy przekonani, że wspólna praca z terapeutą przyniesie zamierzone efekty. Dziękujemy pracownikom ośrodka za błyskawiczną reakcję i pomoc jaką udzielili i interweniującym policjantom. Żywimy nadzieje, że trudny czas dla osoby zgłaszającej problem, minie szybko, a każdy nowy dzień przyniesie nadzieje na lepsze jutro.

Pamiętajmy każdy kto potrzebuje i takiej czy innej formy pomocy, może zgłosić się do Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Opocznie.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: