Menu
RSS
Nietrzeźwi rowerzyści

Nietrzeźwi rowerzyści

  • KPP Opoczno

Nietrzeźwi rowerzyści

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło 16 sierpnia 2018 roku, ok. godziny 9:55 w Opocznie, na ul. Partyzantów, gdzie 51-letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego, kierując rowerem, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo idącej chodnikiem 35-letniej pieszej mieszkance Opoczna.

Mężczyzna mógł nie zauważyć kobiety, gdyż miał ponad 3,5 promila alkoholu we krwi. W skutek zdarzenia piesza doznała niegroźnego stłuczenia kolana, natomiast mężczyzna z obrażeniami głowy został hospitalizowany, a następnie ukarany mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Tego samego dnia funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego opoczyńskiej komendy zatrzymali kolejnego rowerzystę znajdującego się w stanie nietrzeźwości. 59-letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego kierował rowerem mając prawie 2 promile alkoholu we krwi, za co został ukarany mandatem karnym.

Co prawda kierowanie rowerem w stanie po spożyciu alkoholu w wielu przypadkach kończy się mandatem karnym natomiast pamiętajmy, że wsiadając na rower w takim stanie narażamy na niebezpieczeństwo również innych uczestników ruchu a to może już zakończyć się tragicznie, czego konsekwencje są znacznie poważniejsze.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: