Menu
RSS
Próba wyłudzenia odszkodowania

Próba wyłudzenia odszkodowania

  • KPP Opoczno

Próba wyłudzenia odszkodowania

Policjanci z wydziału kryminalnego opoczyńskiej Komendy zatrzymali 27-letniego mieszkańca województwa kujawsko-pomorskiego oraz jego 43-letniego kompana z Wielkopolski, którym zarzucono chęć wyłudzenia odszkodowania od jednej z firm.

Policjanci z wydziału kryminalnego opoczyńskiej Komendy zatrzymali 27-letniego mieszkańca województwa kujawsko-pomorskiego oraz jego 43-letniego kompana z Wielkopolski, którym zarzucono chęć wyłudzenia odszkodowania od jednej z firm, z tytułu ubezpieczenia pojazdu i wartego kilkaset tysięcy złotych sprzętu służącego do prowadzenia działalności gospodarczej. Obaj usłyszeli zarzuty i decyzją opoczyńskiej Prokuratury zastosowano wobec nich środki zapobiegawcze.

W dniu 13 sierpnia 2018 roku do tutejszej Komendy zgłosił się mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego, informując o kradzieży jego pojazdu w którym znajdowało się specjalistyczne urządzenie służące mu do wykonywania prac w zakresie działalności jaką prowadził.

Do zdarzenia miało dojść na terenie Opoczna. Wartość skradzionego mienia wyceniono na kwotę kilkuset tysięcy złotych. Natychmiast do realizacji zadań wykrywaczach skierowano policjantów z pionu kryminalnego opoczyńskiej Komendy, którzy szybko ustalili jednak, że … żadna kradzież nie miała miejsca a zgłaszający chciał w ten sposób wyłudzić odszkodowanie od jednej z firm ubezpieczeniowych. Mężczyzna wobec zebranych dowodów jego kłamstw, przyznał się do zarzucanych mu czynów, wśród których, obok usiłowania wyłudzenia odszkodowania znalazły się jeszcze zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie oraz składanie fałszywych zeznań.

W przestępstwie tym pomagał mu kolega, którego policjanci zatrzymali na terenie Wielkopolski.
Specjalistyczne urządzenie, które rzekomo skradziono dzięki sprawnym działaniom funkcjonariuszy zostało już odzyskane.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: