Menu
RSS
Dwóch nietrzeźwych kierowców w rękach policji

Dwóch nietrzeźwych kierowców w rękach policji

  • KPP Opoczno / asp. szt. Barbara Stępień

Dwóch nietrzeźwych kierowców w rękach policji

Opoczyńscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Jeden z nich kierował samochodem ciężarowym z naczepą, drugi passatem. Obaj stracili już prawa jazdy.

Pomimo wielokrotnych apeli policji o powstrzymanie się od kierowania samochodami na „podwójnym gazie:” w ostatnim czasie znowu na drogach naszego powiatu pojawiają się tacy nieodpowiedzialni kierowcy, którzy narażają nie tylko siebie ale i innych na niebezpieczeństwo.

Policja w takich sytuacjach działa restrykcyjnie i stanowczo. Nie ma bowiem przyzwolenia na takie zachowania na drodze. Nietrzeźwy człowiek nie ma prawa kierować żadnymi pojazdami mechanicznymi.

24 lipca 2018 roku, w ręce opoczyńskich policjantów wpadło dwóch pijanych kierowców. Jeden to 28 letni kierowca passata, który w organizmie miał prawie 3 promile alkoholu i w takim stanie jeździł ulicami Opoczna, kolejny wpadł na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Różanna. Mężczyzna w wieku 48 lat, kierował ciężarowym Man-em mając w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu.

Policja przypomina:

Kara za jazdę w stanie nietrzeźwości - powyżej 0,5 promila to przestępstwo, za które grozi:

  • 10 pkt karnych
  • grzywna uzależniona od dochodów
  • od 5000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej
  • do 2 lat pozbawienia wolności (do 12 lat recydywiści i sprawcy wypadków śmiertelnych)
  • od 3 lat zakazu prowadzenia pojazdów

Kara za jazdę po spożyciu alkoholu - 0,2 – 0,5 promila to wykroczenie, za które grozi:

  • 10 pkt karnych
  • grzywna od 50 zł do 5000 zł
  • od 5 do 30 dni pozbawienia wolności
  • od 6 miesięcy do 3 lat zakazu prowadzenia pojazdów

 

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

0 # Czym kierowaliInternauta 2018-08-19 18:04
Jeden ciężarówką, drugi wiatrem. Dalej można doczytać, że ciężarówka to Man, a wiatr dalej wiatrem, choć domyślam się, że chodzi o Volkswagena Passata. Profeska dziennikarska całą gębą! A wskazana zawartość alkoholu nie stanowi o jego zawartości w organizmie, tylko w konkretnej objętości wydychanego powietrza bądź w danej próbce krwi. Porównując objętość organizmu do wskazanej zawartości alkoholu, to człowiek byłby martwy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować

Reklama

Przeczytaj również: