Menu
RSS
Piesze patrole policji w Opocznie

Piesze patrole policji w Opocznie

  • KPP Opoczno / asp. szt. Barbara Stępień

Piesze patrole policji w Opocznie

Od maja b.r. na ulicach Opoczna można spotkać patrole piesze policji, działające w ramach służb ponadnormatywnych.

Każdy wie jak ważne jest oddziaływanie prewencyjne. Z całą pewnością skutecznie temu służą piesze patrole, które od jakiegoś czasu można spotkać na terenie miasta, są to zarówno policjanci, którzy na co dzień pracują w ogniwie patrolowym i w ramach codziennej służby również pieszo patrolują wyznaczony rejon, oraz tacy, którzy w ramach służb ponadnormatywnych w czasie wolnym od służby dbają o bezpieczeństwo mieszkańców.

Patrole w ramach służb ponadnormatywnych pełnią bardzo ważną funkcję w utrzymaniu porządku i bezpieczeństwa publicznego w rejonie gdzie są rozmieszczone, mają ogromne znaczenie z punktu widzenia szeroko pojętej prewencji. Przede wszystkim jednak, działając bezpośrednio w terenie często oddalonym od ulic, mają możliwość dostrzeżenia przypadków łamania prawa, których nie widać zza szyby jadącego ulicą radiowozu.

Na terenie Opoczna od maja do końca czerwca policjanci w ramach służb ponadnormatywnych ujawnili 40 wykroczeń, wylegitymowali 51 osób podjęli 25 interwencji własnych.

Przypomnijmy, że służby ponadnormatywne są wspólną inicjatywą Burmistrza Opoczna i Komendy Powiatowej Policji w Opocznie. Policja dyslokuje służby ponadnormatywne na terenie gminy zgodnie z prowadzoną na bieżąco analizą zagrożenia przestępczością oraz zgłoszeniami zamieszczonymi na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: