Menu
RSS
Podsumowanie majowego weekendu na drogach powiatu opoczyńskiego

Podsumowanie majowego weekendu na drogach powiatu opoczyńskiego

  • KPP Opoczno / asp. szt. Barbara Stępień

Podsumowanie majowego weekendu na drogach powiatu opoczyńskiego

Nad bezpieczeństwem podróżujących przez powiat opoczyński od dnia 27 kwietnia 2018 roku do dnia 6 maja 2018 roku czuwało 68 policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. W tym czasie doszło do trzech wypadków drogowych, w wyniku w których ranne zostały 4 osoby. W dwóch przypadkach sprawcy wypadków drogowych byli nietrzeźwi.

Policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców, 8 nietrzeźwych rowerzystów oraz zatrzymali 5 praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości.

Pierwszy wypadek miał miejsce 27 kwietnia 2018 roku około godziny 21.15 w miejscowości Kruszewiec. Kierowca opla astry, z nieustalonych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia pozostawiając w pojeździe rannego pasażera. Przez kilka dni ukrywał się przed poszukującymi go policjantami. Został zatrzymany 2 maja br. Podczas przesłuchania kierujący oplem, przyznał się, że w chwili zdarzenia znajdował się w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna odpowie za spowodowanie wypadku drogowego i nieudzielenie pomocy.

Kolejne dwa wypadki miały miejsce 4 maja br.

Pierwszy o godz. 16.50 w Opocznie przy ul. Skłodowskiej, 64 letni kierowca citroena, na przejściu dla pieszych potrącił 74 letniego pieszego. Mężczyzna z urazem głowy i ogólnymi potłuczeniami trafił do szpitala.

Kierowca citroena był trzeźwy.

Tego samego dnia w Krzczonowie pijany kierowca potrącił dwie nastoletnie rowerzystki i uciekł z miejsca zdarzenia.

Chwilę po wypadku został zatrzymany przez policjantów.

Funkcjonariusze ustalili, że 32 letni kierowca peugeota 605, mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu najechał na jadące w tym samym kierunku dwie dziewczynki w wieku 15 i 16 lat.

Po zdarzeniu 32 latek odjechał z miejsca zdarzenia zostawiając ranne dzieci na drodze. Nastolatki trafiły do szpitala z urazami kończyn, głowy. Mężczyzna został zatrzymany, stracił już prawo jazdy. Dodatkowo okazało się, że pojazd którym się poruszał nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Na szczęście skutki bezmyślności 32 latka nie są tragiczne, dziewczynki dochodzą do zdrowia w szpitalu.

Policja apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, że bezpieczeństwo na drogach głównie zależy od nas samych, od decyzji, które podejmujemy.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: