Menu
RSS
Raport Państwowej Straży Pożarnej (29.04.2018)

Raport Państwowej Straży Pożarnej (29.04.2018)

 • KP PSP Opoczno

Raport Państwowej Straży Pożarnej (29.04.2018)W okresie od 23 do 29 kwietnia 2018 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

W dniu 23 kwietnia:

 • Jeden zastęp PSP oraz jeden OSP Dzielna brały udział w gaszeniu pożaru poszycia leśnego w miejscowości Różanna. W wyniku pożaru spaleniu uległo około 5 arów traw.
 • Jeden zastęp OSP Żarnów brał udział w gaszeniu śmieci na „dzikim” wysypisku w m. Żarnów przy ul. Szkolnej

W dniu 24 kwietnia:

 • Dwa zastęp PSP zadysponowane zostały do wypadku drogowego w miejscowości Wola Załężna z udziałem samochodu osobowego marki Hyundai oraz Peugeot Boxer. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej przy pomocy sprzętu hydraulicznego. Ranna kobieta została przekazana Zespołowi Ratownictwa Medycznego i przewieziona do szpitala. Straty szacunkowe wyniosły 17tys. zł, natomiast uratowane mienie 40 tys. zł.
 • Jeden zastęp OSP Poświętne zadysponowano do pożaru traw na nieużytkach rolnych w miejscowości Gapinin. W wyniku pożaru spaleniu uległo około 5 arów traw.
 • Jeden zastęp PSP zadysponowano do pożaru wiązanek na grobie na cmentarzu parafialnym w Opocznie ul. Graniczna. W wyniku pożaru spaleniu uległy wiązanki na grobie.

W dniu 25 kwietnia:

 • Jeden zastęp OSP Błogie zadysponowano do pożaru traw na nieużytkach rolnych w miejscowości Mniszków. W wyniku pożaru spaleniu uległo około 20 arów traw.
 • Jeden zastęp PSP oraz jeden OSP Petrykozy brały udział w gaszeniu pożaru poszycia leśnego o powierzchni 2 arów w miejscowości Parczówek.
 • Jeden OSP Żarnów brał udział w usunięciu konaru z drogi gminnej.

W dniu 26 kwietnia:

 • Jeden zastęp PSP oraz jeden OSP Żarnów zostały zadysponowane do wypadku drogowego w miejscowości Bronów gm. Żarnów z udziałem samochodu osobowego marki Renault Laguna. Działania zastępów polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej w zdarzeniu kierującej sam. osobowym kobiecie, a następnie przekazaniu jej Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Straty szacunkowe wyniosły 6tys. zł.

W dniu 27 kwietnia:

 • 1 zastęp PSP zadysponowano do pomocy Policji w otwarciu drzwi w Opocznie na ul. Janasa.
 • 2 zastępy PSP oraz jeden OSP Kraśnica zostały zadysponowane do wypadku drogowego w Kruszewcu na drodze wojewódzkiej nr 726. Działania zastępów polegały wykonaniu dostępu, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu pasażerowi następnie przekazaniu osoby Zespołowi Ratownictwa Medycznego, uprzątnięciu z jezdni pozostałości po wypadku drogowym.
 • Zastęp OSP KSRG Drzewica zadysponowano do zalanej piwnicy w wyniku pęknięcia zaworu instalacji wodociągowej doprowadzającej wodę do budynku mieszkalnego. Działania polegały na zakręceniu oraz wypompowaniu wody z zalanego pomieszczenia.

W dniu 28 kwietnia:

 • Jeden zastęp OSP Petrykozy zadysponowano do pożaru traw na nieużytkach rolnych w miejscowości Skronina. W wyniku pożaru spaleniu uległo około 5 arów traw.
 • Sześć zastępów OSP oraz jeden PSP na prośbę policji zadysponowano do poszukiwań osoby zaginionej w pobliży miejscowości Kraśnica (mężczyzna lat 31). Po przeszukaniu około 50 ha pól i lasów na mocy decyzji kierującego z ramienia policji poszukiwania zostały wstrzymane.
 • Jeden zastęp PSP oraz jeden OSP Kruszewiec zadysponowano do miejscowości Idzikowice do pożaru sterty słomy. Spaleniu uległo sześć balotów słomy. Straty szacunkowe wyniosły 300zł, natomiast uratowane mienie o wartości 1 tys. zł.
 • Jeden zastęp OSP Brudzewice zadysponowano do plamy oleju znajdującej się na placu targowiska gminnego w miejscowości Poświętne. Działania OSP polegały na usunięciu substancji ropopochodnej.

 

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: