Menu
RSS
Raport Państwowej Straży Pożarnej (24.04.2018)

Raport Państwowej Straży Pożarnej (24.04.2018)

 • KP PSP Opoczno

Raport Państwowej Straży Pożarnej (24.04.2018)

W okresie od 16 do 22 kwietnia 2018 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

W dniu 16 kwietnia:

 • Jeden zastęp PSP oraz OSP Prymusowa Wola zadysponowane zostały do wypadku drogowego w miejscowości Prymusowa Wola na drodze krajowej nr 12z udziałem samochodu osobowego marki Opel Vectra oraz Mazda 2. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzielenie pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej przez ratowników OSP (wsparcie psychiczne), odłączenie akumulatorów w pojazdach oraz usunięcie z jezdni pozostałości po wypadku. W wyniku zdarzenia zniszczeniu uległy przody samochodów. Poniesione straty oszacowano na 4 tys. zł, uratowane mienie na 13 tys. zł.
 • Jeden zastęp OSP Dzielna zadysponowano do pożaru traw na nieużytkach rolnych w miejscowości Bielowice. W wyniku pożaru spaleniu uległo około 60 arów traw.

W dniu 17 kwietnia:

 • Jeden zastęp JRG zadysponowano do pożaru traw na nieużytkach rolnych w miejscowości Idzikowice. W wyniku pożaru spaleniu uległ 1 ar trawy.

W dniu 18 kwietnia:

 • Dwa zastępy PSP oraz jen OSP zadysponowane zostały do wypadku drogowego w miejscowości Kruszewiec - Kolonia. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym.
 • Jeden zastęp JRG zadysponowano do pożaru traw na nieużytkach rolnych w miejscowości Opoczno. W wyniku pożaru spaleniu uległ 2 ary traw.

W dniu 19 kwietnia:

 • Jeden zastęp PSP zadysponowano do kolizji drogowej dwóch sam. osobowych na ulicy Partyzantów w Opocznie.
 • Jeden zastęp PSP brał udział w otwarcia drzwi w budynku mieszkalnym na ul. Długiej w Opocznie.

W dniu 20 kwietnia:

 • Jeden zastęp OSP Żarnów zadysponowano do pożaru traw na nieużytkach rolnych w miejscowości Żarnów ul. Topolowa. W wyniku pożaru spaleniu uległo około 20 arów trawy.
 • Jeden zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP zadysponowano do pożaru lasu w miejscowości Żdżary. W wyniku pożaru spaleniu uległo około 10 arów poszycia leśnego.
 • Jeden zastęp OSP Żarnów zadysponowano do pożaru traw na nieużytkach rolnych w miejscowości Siedlów. W wyniku pożaru spaleniu uległo około 8 arów trawy.

W dniu 21 kwietnia:

 • Dwa zastępy PSP i jeden OSP zadysponowano do kolizji drogowej dwóch sam. osobowych w miejscowości Buczek. . Działania jakie prowadzili strażacy to neutralizacja substancji ropopochodnych, uprzątniecie z jezdni pozostałości po kolizji oraz zabezpieczenie miejsca zdarzenia.
 • Dwa zastępy PSP usuwały konary niebezpiecznie pochylone na drogę powiatową w miejscowości Zameczek pod wpływem silnego wiatru .
 • Jeden zastąp PSP i dwa OSP brały udział w gaszeniu traw na nieużytkach rolnych.

W dniu 22kwietnia:

 • Jeden zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP brały udział gaszeniu oraz zabezpieczeniu pożaru sterty słomy w balotach (ok. 400 szt.) w Petrykozach gm. Białaczów. Szacunkowe straty wyniosły na15 tys. zł. Prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie.
 • Zastęp PSP oraz OSP Dzielna zadysponowano do pożaru 1 ara poszycia w lesie w miejscowości Wólka Karwicka.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: