Menu
RSS
Pijany kierowca ciężarówki

Pijany kierowca ciężarówki

  • KPP Opoczno / asp. szt. Barbara Stępień

Pijany kierowca ciężarówki

Wielką nieodpowiedzialnością wykazał się 47 letni nietrzeźwy kierowca ciągnika siodłowego marki Scania z naczepą, który podczas wyładunku kruszywa z naczepy doprowadził do jej wywrócenia.

Do zdarzenia doszło 28 marca 2018 roku, o godzinie 16.10 w miejscowości Modrzew. Jak ustalili policjanci,47 letni kierowca, mieszkaniec powiatu szydłowieckiego, mając w organizmie ponad 2,7 promila alkoholu prawdopodobnie kierował ciężarówką. Ponadto kierujący podczas wyładunku kruszywa z naczepy nie zachował należytej ostrożności i doprowadził do jej wywrócenia. Policjanci w kabinie kierującego zabezpieczyli butelkę z alkoholem oraz kilka pustych butelek po trunkach. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Postepowanie w tej sprawie prowadzi opoczyńska policja.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.

Policja przypomina:

Art. 178a par. 1 Kodeksu Karnego:
Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Art. 87 par. 1 Kodeksu Wykroczeń:
Kto, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: