Menu
RSS
Raport Państwowej Straży Pożarnej (27.03.2018)

Raport Państwowej Straży Pożarnej (27.03.2018)

  • KP PSP Opoczno

Raport Państwowej Straży Pożarnej (27.03.2018)W okresie od 19 do 25 marca 2018 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

20.03.2018

  • Dwa zastępy PSP i jeden OSP zostały zadysponowane do ugaszenia pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Wygnanów (gm. Opoczno).

21.03.2018

  • - Dwa zastępy PSP i jeden OSP zostały zadysponowane do ugaszenia pożaru sadzy w przewodzie kominowym w miejscowości Janów Karwicki.

22.03.2018

  • W miejscowości Dęborzeczka (gm. Poświętne) trzy zastępy PSP zostały zadysponowane do ugaszenia pożaru sadzy w przewodzie kominowym.
  • W miejscowości Strzelce (gm. Mniszków) na drodze krajowej nr 12 , prawdopodobnie w wyniku niezachowania zasad bezpieczeństwa ruchu środków transportu, doszło do kolizji dwóch aut osobowych – Peugeot i VW Transporter. Na miejsce został zadysponowany jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP. Trzy osoby biorące udział w zdarzeniu znajdowały się poza pojazdami. Do zadań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatorów w pojazdach oraz uprzątnięcie z jezdni pozostałości po kolizji. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległ lewy bok samochodu osobowego peugeot, prawy przód VW oraz prawe koło przyczepki samochodowej. Poniesione straty wstępnie oszacowano na 5 tys. zł, natomiast uratowane mienie na 40 tys. zł.
  • Jeden zastęp OSP został zadysponowany do pożaru traw w miejscowości Giełzów (gm. Drzewica).
  • Jeden zastęp PSP i siedem zastępów OSP pomagało policji w poszukiwaniu osoby zaginionej w miejscowości Brzustowiec.

25.03.2018

  • Jeden zastęp PSP i trzy OSP zostały zadysponowane do pożaru suchych traw na nieużytkach rolnych w miejscowości Jasion (gm. Żarnów). W wyniku pożaru spaleniu uległo około 50 arów traw.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: