Menu
RSS
Niebezpieczni kierowcy

Niebezpieczni kierowcy

  • KPP Opoczno / asp. szt. Barbara Stępień

Niebezpieczni kierowcy

Pomimo wielu apeli nadal kierujący poruszają się z nadmierną prędkością, lekceważąc przepisy i stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym.
Policjanci z opoczyńskiej komendy policji podsumowali miniony weekend na drogach powiatu opoczyńskiego od 23 do 25 marca 2018 roku.

Podczas kontroli funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na prędkość pojazdów, trzeźwość kierujących oraz bezpieczeństwo pasażerów, czyli korzystanie z pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci w fotelikach. Policjanci zwracali także uwagę na zachowanie pieszych, a w szczególności używanie przez nich elementów odblaskowych.

W ciągu minionego weekendu na drogach powiatu opoczyńskiego policjanci zatrzymali 7 praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h. Zatrzymano też prawo jazdy kierowcy BMW za rażące naruszenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kierowca na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Kliny, wyprzedzał w miejscach niedozwolonych, zmuszał innych kierujących do gwałtownego hamowania, zjeżdżania na pobocze.

Na szczęście w tym przypadku brawurowa i skrajnie niebezpieczna jazda kierowcy BMW nie doprowadziła do nieszczęścia. Mężczyzna został zatrzymany przez policyjny patrol .

Policjanci zatrzymali także 1 nietrzeźwego kierującego samochodem, który miał w oganiźmie prawie 2,5 promila alkoholui 1 nietrzeźwego rowerzystę.

Policja apeluje o ostrożną jazdę.

Pamiętajmy, przepisy zobowiązują kierowcę do poruszania się z prędkością bezpieczną, czyli taką która zapewnia panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, m.in. rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, czy wreszcie warunków atmosferycznych i natężenia ruchu. Niedopuszczalne jest kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: