Menu
RSS
Nietrzeźwa 22 latka spowodowała kolizję

Nietrzeźwa 22 latka spowodowała kolizję

  • KPP Opoczno / asp. szt. Barbara Stępień

Nietrzeźwa 22 latka spowodowała kolizję

Nietrzeźwa 22 letnia kierująca oplem odpowie za spowodowanie kolizji drogowej oraz kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości.

Do zdarzenia doszło 11 marca br o godzinie 14.40, w Mroczkowie Gościnnym. Z ustaleń policjantów wynika, że kierująca oplem astrą, na łuku drogi zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się czołowo z prawidłowo jadącym, 46 letnim kierującym audi.

Podczas ustaleń okoliczności zdarzenia, okazało się, że młoda kobieta ma w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Kierujący audi był trzeźwy. W wyniku zdarzenia niegroźnych obrażeń ciała doznał kierowca audi oraz 22 latka. Oboje trafili do szpitala w Końskich. Kobieta straciła już prawo jazdy.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo kobieta odpowie za spowodowanie kolizji drogowej.

Policja przypomina:

Kary obowiązujące za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości:

  • grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 3,
  • obowiązkowo każdy zatrzymany pod wpływem alkoholu będzie musiał zapłacić co najmniej 5 000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej,
  • zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: