Menu
RSS
Raport Państwowej Straży Pożarnej (05.03.2018)

Raport Państwowej Straży Pożarnej (05.03.2018)

  • KP PSP Opoczno

Raport Państwowej Straży Pożarnej (05.03.2018)

W okresie od 26 lutego do 4 marca 2018 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

26.02.2018

  • Trzy zastępy PSP i jeden OSP zostały zadysponowane do ugaszenia pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Poświętnem na ul. Mostowej. W wyniku pożaru sadzy spękaniu uległ przewód kominowy, natomiast nadpaleniu około 0,5m2 podłogi drewnianej. Poniesione straty wstępnie oszacowano na 5 tys. zł, natomiast wartość uratowanego mienia na 200 tys. zł.
  • W Paradyżu na ul. Lipowej, w budynku piekarni, doszło prawdopodobnie do wybuchu pieca c.o. W chwili przyjazdu na miejsce trzech zastępów PSP i dwóch OSP zastano zniszczoną ścianę szczytową oraz ściany działowe w kotłowni budynku oraz pożar paliwa stałego nagromadzonego w kotłowni. Do zadań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, ugaszenie pożaru, przewietrzenie i oddymienie pomieszczeń oraz wykonanie pomiarów miernikiem wielogazowym – nie stwierdzono zagrożeń. W wyniku wybuchu zniszczeniu uległa ściana szczytowa oraz ściany działowe wraz z oknami i drzwiami w pomieszczeniu oraz piec c.o. na paliwo stałe wraz z instalacją. Poniesione starty wstępnie oszacowano na 100 tys. zł, natomiast uratowane mienie na 200 tys. zł. W wyniku wybuchu nikt nie ucierpiał.
  • Jeden zastęp OSP został zadysponowany do usunięcia nadłamanego konaru drzewa niebezpiecznie zwisającego nad jezdnią w miejscowości Nadole (gm. Żarnów).

27.02.2018

  • Trzy zastępy OSP i jeden PSP zostały zadysponowane do pożaru garażu w Małoszycach gm. Poświętne. Spaleniu uległo wnętrze garażu wraz z wyposażeniem (narzędzia elektromechaniczne, komplet kół do samochodu osobowego, instalacja elektryczna i instalacja C.O, przyczepka samochodowa oraz brama garażowa). Nadpalona została również elewacja budynku mieszkalnego przyległego do garażu. Poniesione straty oszacowano na 30 tys. zł, a mienie uratowane na 350 tys. zł. 

Raport Państwowej Straży Pożarnej (05.03.2018)

28.02.2018

  • Dwa zastępy PSP i jeden OSP zostały zadysponowane do ugaszenia pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Mniszkowie na ul. Powstańców Wielkopolskich.

02.03.2018

  • Dwa zastępy PSP i jeden OSP zadysponowano do ugaszenia pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Sitowa (gm. Opoczno).

03.03.2018

  • W miejscowości Bukowiec Opoczyński (gm. Opoczno), prawdopodobnie w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów – osobowego VW Golfa oraz samochodu ciężarowego marki Daf. W chwili przyjazdu na miejsce dwóch zastępów PSP samochód osobowy znajdował się na jezdni, natomiast ciężarówka, która uderzyła w ogrodzenie i słup energetyczny, na terenie jednej z posesji. Dwie osoby biorące udział w zdarzeniu znajdowały się poza pojazdami. Do zadań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatora w samochodzie osobowym, zakręcenie zaworu butli LPG, sorpcja i neutralizacja plamy płynów eksploatacyjnych oraz uprzątnięcie z jezdni pozostałości po zdarzeniu drogowym. Osoby podróżujące pojazdami, po przekazaniu i przebadaniu przez przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego, pozostały na miejscu zdarzenia, bez konieczności hospitalizacji. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległ słup energetyczny, linie energetyczne średniego napięcia, ogrodzenie posesji, przód samochodu osobowego VW Golf oraz przód samochodu ciężarowego Daf. Poniesione straty wstępnie oszacowano na 40 tys. zł, natomiast uratowane mienie na 300 tys. zł.

04.03.2018

  • Zastępy PSP były dwukrotnie dysponowane do ugaszenia pożarów suchych traw w Ostrowie (gm. Opoczno) oraz w Opocznie na ul. Leśnej.
  • Jeden zastęp PSP i jeden OSP zadysponowano do jednego z budynków mieszkalnych w miejscowości Wójcin (gm. Paradyż), gdzie doszło do iskrzenia z przyłącza energetycznego. Do zadań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, wykręcenie bezpieczników zabezpieczenia głównego budynku oraz obserwacja przyłącza do przyjazdu zespołu pogotowia energetycznego.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: