Menu
RSS
Raport Państwowej Straży Pożarnej (27.02.2018)

Raport Państwowej Straży Pożarnej (27.02.2018)

  • KP PSP Opoczno

Raport Państwowej Straży Pożarnej (27.02.2018)

W okresie od 19 do 27 lutego 2018 roku jednostki ochrony przeciwpożarowej na terenie działania tut. komendy interweniowały przy następujących zdarzeniach:

21.02.2018

  • Zastępy PSP i OSP były trzykrotnie dysponowane do ugaszenia pożarów traw w Bielowicach (gm. Opoczno), w Mniszkowie na ul. mjr. Hubala oraz na nasypie kolejowym stacji Opoczno Południe.

23.02.2018

  • Jeden zastęp PSP został zadysponowany do usunięcia plamy substancji ropopochodnej z jezdni w miejscowości Sobawiny (gm. Opoczno).

24.02.2018

  • W miejscowości Małoszyce (gm. Poświętne), prawdopodobnie w wyniku niedostosowania przez kierującego prędkości do warunków panujących na drodze, samochód osobowy marki Toyota Yaris wypadł z jezdni wprost do przydrożnego rowu. Osoba poszkodowana samodzielnie opuściła pojazd przed przyjazdem straży. Do zadań jednego zastępu PSP i jednego OSP należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, udzielenie poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy przez ratowników OSP oraz odłączenie akumulatora w pojeździe. Poszkodowany mężczyzna został przekazany pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego – nie stwierdzono konieczności transportu poszkodowanego do szpitala. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległ przód i lewy tył Toyoty. Szacunkowe straty materialne wyniosły 2 tys. zł.
  • Dwa zastępy PSP i jeden OSP zostały zadysponowane do ugaszenia pożaru sadzy zalegających w kominie budynku mieszkalnego w miejscowości Zakościele (gm. Drzewica).

25.02.2018

  • W miejscowości Bogusławy (gm. Paradyż), prawdopodobnie w wyniku zaprószenia ognia, doszło do pożaru opuszczonego drewnianego budynku. W chwili przyjazdu na miejsce jednego zastępu PSP i dwóch OSP pożarem objęty był strych budynku. Do działań podjętych przez strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, ugaszenie pożaru, przeszukanie pomieszczeń pod kątem przebywania osób, przewietrzenie budynku oraz rozbiórka spalonych elementów konstrukcji drewnianego stropu. W wyniku pożaru spaleniu uległo około 6m2 stropu.

Raport Państwowej Straży Pożarnej (27.02.2018)

W dn. 27 lutego w Paradyżu na ul. Lipowej w budynku piekarni, doszło do wybuchu pieca c.o. Na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy zastępy PSP i dwa OSP. Do zadań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia, ugaszenie palącego się żaru w piecu, przewietrzenie i oddymienie pomieszczeń oraz wykonanie pomiarów miernikiem.

W wyniku wybuchu zniszczeniu uległa ściana szczytowa oraz ściany działowe wraz z oknami i drzwiami w pomieszczeniu oraz piec c.o. na paliwo stałe wraz z instalacją c.o.. Poniesione straty wstępnie oszacowano na 100 tys. zł, natomiast uratowane mienie na 200 tys. zł. W wyniku wybuchu na szczęście nikt nie ucierpiał. Prawdopodobną przyczyną wybuchu i pożaru było uszkodzenie pompy obiegowej centralnego ogrzewania.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: