Menu
RSS
Poszli ukraść perfumy. Zabrali skarbonkę z pieniędzmi zbieranymi na rzecz chorego dziecka

Poszli ukraść perfumy. Zabrali skarbonkę z pieniędzmi zbieranymi na rzecz chorego dziecka

  • KPP Opoczno / asp. szt. Barbara Stępień

Poszli ukraść perfumy. Zabrali skarbonkę z pieniędzmi zbieranymi na rzecz chorego dziecka

Opoczyńscy kryminalni zatrzymali dwóch 26 latków, którzy ukradli skarbonkę z datkami na rzecz niepełnosprawnego dziecka.

Do zuchwałej kradzieży pieniędzy zbieranych na rzecz chorego dziecka doszło 28 stycznia 2018 roku, w jednym z dyskontów spożywczo- przemysłowych w Opocznie.

Jak ustalili policjanci dwóch kolegów postanowiło okraść jeden ze sklepów w Opocznie. Jak sami zeznali poszli do marketu z zamiarem kradzieży perfum, jednak zmienili plany kiedy zobaczyli stojącą na sklepowej ladzie skarbonkę wystawioną przez jedną z fundacji wspierającą rehabilitację i leczenie chorego dziecka. W skarbonce znajdowało się nie mniej niż 1000 złotych. Działając wspólnie i w porozumieniu złodzieje błyskawicznie podjęli decyzję o kradzieży całej puszki z pieniędzmi.

Kiedy pracownicy sklepu następnego dnia zorientowali się, że skarbonka zniknęła z lady sklepowej powiadomili o tym policję.

Mundurowi jeszcze tego samego dnia ustalili i zatrzymali sprawców kradzieży. Obaj trafili do policyjnego aresztu i usłyszeli zarzuty kradzieży. Mężczyźni wcześniej byli wielokrotnie karani za kradzieże. Jeden z 26 latków niespełna 4 miesiące temu opuścił zakład karny w którym odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo, zatem za tę kradzież będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

Sprawa swój finał będzie miała w sądzie. Obu mężczyznom grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Zanim napiszesz komentarz, zapoznaj się z Regulaminem korzystania z Portalu.

Komentarze są moderowane. Komentarz pojawi się po zaakceptowaniu go przez moderatora.
Nie będą publikowane komentarze zawierające treści sprzeczne z obowiązującym prawem, treści naruszające prawa osób trzecich, stanowiące materiały informacyjne, reklamowe lub promocyjne oraz zawierające odnośniki do innych stron. Nie będą również akceptowane wypowiedzi zawierające wulgaryzmy, również w formie skrótu, bądź wykropkowane.

Nie będą publikowane komentarze pisane w całości lub fragmentami wyłącznie dużymi literami. Używanie Caps Locka uznawane jest za krzyk.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za opinie wyrażane przez czytelników w komentarzach.

Kod antyspamowy
Odśwież

Reklama

Przeczytaj również: